الگوی کاغذ شطرنجی (dot grid) کاربردهای زیادی دارد، از دفتر چند منظوره برای برنامه ریزی شخصی گرفته تا کاغذ گرافیکی برای طراحی نمودارهای پیچیده ریاضی. اگر در این رابطه تجربه‌ای ندارید، می‌توانید در این مقاله نحوه ایجاد یک الگوی کاغذ شطرنجی در مایکروسافت ورد را بیاموزید.

در ورد ایجاد قالب برای انواع فایل‌ها آسان است. پس از ایجاد الگوی کاغذ شطرنجی، می‌توانید مجددا از آن استفاده کرده یا چاپش کنید و یا آن را به اشتراک گذارید.

مرتبط : بهترین راه فشرده سازی تصاویر Word

تنظیم پس‌زمینه الگوی کاغذ شطرنجی در مایکروسافت ورد

برای شروع، یک صفحه جدید مایکروسافت ورد را باز کنید. در نوار بالایی روی Design  سپس Page Color کلیک کنید و سپس از منوی کشویی “Fill Effects” را انتخاب کنید.

برای دیدن الگوهای مختلف پس‌زمینه فایل مورد نظرتان، روی ” Pattern” کلیک کنید. برای ایجاد افکت شطرنجی ، ” Dotted Grid” یا ” Large Grid” را در ردیف دوم انتخاب کنید، همانطور که از نامشان پیداست پس‌زمینه فایل را با نقطه‌ها یا خطوط پوشش خواهند داد.

همچنین می‌توانید خطوط شطرنجی خود را رنگی کنید. برای انجام این کار، فقط روی  Foreground”” کلیک کرده و یک رنگ از منوی کشویی انتخاب کنید.

زمانی که از تنظیمات خود راضی شدید، روی “OK” کلیک کنید تا ذخیره شود. این تغییرات در document شما نیز اعمال خواهد شد و الگوی شطرنجی در صفحات بعد نیز ظاهر خواهد شد.

شطرنجی در مایکروسافت ورد

می‌توانید صفحات جدیدی را اضافه کرده و یا تغییرات بیشتری مانند اضافه کردن سربرگ یا پاورقی همراه نام یا نام تجاری شرکت در الگوی خود ایجاد کنید.

مرتبط : آموزش ترجمه فایل های متنی با Word

ذخیره کردن نمونه صفحه شطرنجی

می‌توانید الگوی خود را به عنوان یک doc یا template یا به عنوان PDF ذخیره کنید. برای انجام این کار، در نوار بالایی روی File  کلیک کنید سپس Save As و بعد Browse را انتخاب کنید.

می‌توانید از منوی کشویی و ” Save As Type” انتخاب کنید که چگونه فایلتان ذخیره شود؛ اگر می‌خواهید آن را به عنوان یک فایل معمولی ورد ذخیره کنید، ” Word Document (*.docx)” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید الگویتان را به PDF تبدیل کنید، به جای آن ” PDF (*.pdf)” را انتخاب کنید. اگر ترجیح می‌دهید فایل را به عنوان یک الگوی استاندارد ورد ذخیره کنید و دوباره از آن استفاده کنید Word” Template (*.dotx) ” را انتخاب کنید.

شطرنجی در مایکروسافت ورد

بعد از انتخاب هر یک از این موارد، روی ” Save” کلیک کنید.

مرتبط : آموزش اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید