از تماس های بی کیفیت با تلفن همراه خود خسته شده اید؟ به لطف فیس تایم، می توانید با استفاده از گوشی آیفون، تبلت آیپد، دستگاه iPod Touch یا سیستم مک خود تماس صوتی FaceTime با وضوح بالا و کاملاً با کیفیت برقرار کنید. در این مقاله نحوه برقراری این تماس آورده شده است.

چرا بهتر است از تماس های صوتی FaceTime استفاده کنیم؟

بیشتر مردم فیس تایم را به عنوان یک سرویس چت تصویری می شناسند، اما این برنامه از تماس های صوتی، مانند تماس های تلفنی عادی، نیز پشتیبانی می کند. در حین تماس صوتی از دوربین فیلمبرداری دستگاه شما استفاده نمی شود و در حین تماس خاموش باقی می ماند.

تماس صوتی FaceTime جایگزینی عالی برای تماس های تلفنی معمولی محسوب می شود، زیرا از اینترنت برای برقراری تماس های رایگان همراه با صدای شفاف با وضوح بالا در مقایسه با تماس تلفنی معمولی استفاده می کند. از آنجا که تماس صوتی با FaceTime یک تماس اینترنتی است، دستگاه اپل شما می تواند با استفاده از پهنای باند اضافی، صدای تماس را بهبود ببخشد. تنها نیاز این است که هر دو مخاطب در این تماس از دستگاه های اپلی مانند آیفون، آیپد، iPod Touch و مک استفاده کنند که از FaceTime پشتیبانی می کند.

نحوه برقراری تماس صوتی FaceTime در گوشی آیفون و تبلت آیپد

در ابتدا برای برقراری تماس صوتی FaceTime، مطمئن شوید که فیس تایم در دستگاه آیفون، آیپد یا iPod Touch شما فعال باشد. برای انجام این کار، Settings را باز کنید، سپس روی “FaceTime” ضربه بزنید. در تنظیمات FaceTime، روی کلید کنار گزینه “FaceTime” ضربه بزنید تا این گزینه روشن شود.

تماس صوتی فیس تایم

سپس برنامه FaceTime را راه اندازی کنید. در صفحه اصلی FaceTime، روی دکمه بعلاوه (“+”) ضربه بزنید.

تماس صوتی FaceTime

در قسمت “To:”، نام یا شماره شخصی که می خواهید با او تماس بگیرید را وارد کنید. سپس روی دکمه “Audio” ضربه بزنید.

تماس صوتی FaceTime

تماس برقرار می شود. در طول تماس، می توانید با استفاده از دکمه “FaceTime” تماس صوتی خود را به یک تماس ویدئویی فیس تایم تبدیل کنید، یا می توانید با ضربه زدن روی آیکون قرمز تماس صوتی را قطع کنید.

تماس صوتی FaceTime

با مراجعه به برنامه Contacts (یا بخش “Contacts” برنامه “Phone” در گوشی آیفون) می توانید تماس صوتی FaceTime برقرار کنید. روی نام شخص مورد نظر در لیست مخاطبین خود ضربه بزنید.

اگر دستگاه مخاطب شما از تماس های فیس تایم پشتیبانی کند، ورودی “FaceTime” را در زیر شماره تلفن آنها مشاهده خواهید کرد. برای برقراری تماس صوتی فیس تایم، روی آیکون آبی رنگ تماس تلفنی در بخش “FaceTime” ضربه بزنید.

تماس صوتی فیس تایم

توجه داشته باشید که اگر شخص مورد نظر از طریق شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود برای یک حساب FaceTime ثبت نام نکرده باشد، این گزینه در صفحه Contact وی نشان داده نمی شود.

مرتبط: نحوه خاموش کردن تماس چشمی غیر واقعی در FaceTime روی گوشی آیفون

نحوه برقراری تماس صوتی FaceTime در یک سیستم مک

برقراری تماس صوتی FaceTime در یک سیستم مک آسان است. ابتدا برنامه FaceTime را راه اندازی کنید. در کادری که با عنوان “Enter a name, email, or number” مشخص شده است، نام یا شماره شخص مورد نظری که می خواهید با او تماس بگیرید را وارد کنید. اگر فرد مورد نظر به عنوان مخاطبی با قابلیت تماس FaceTime شناخته شود، دکمه های نمایش داده شده در شکل زیر به رنگ سبز نشان داده می شوند. روی دکمه “Audio” ضربه بزنید.

تماس صوتی FaceTime

وقتی که تماس صوتی در حال انجام است، یک صفحه کوچک در گوشه صفحه نمایش شما مشاهده می شود. اگر می خواهید تماس صوتی خود را به یک تماس ویدیویی FaceTime تبدیل کنید، روی دکمه “Video” ضربه بزنید. برای پایان دادن به تماس نیز روی دکمه “End” ضربه بزنید.

مرتبط: نحوه استفاده از Google Duo برای برقراری تماس ویدیویی در وب

یکی از مهم ترین نکات در مورد فیس تایم این است که این برنامه روی همه دستگاه های مهم اپل کار می کند؛ بنابراین می توانید از سیستم مک خود برای تماس با گوشی آیفون، تبلت آیپد و iPod Touch استفاده کنید. با یک ترفند هوشمندانه حتی می توانید با یک تلویزیون اپل تماس بگیرید.

مرتبط: نحوه برقراری تماس فیس تایم در دستگاه Apple TV

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید