اگر همیشه برای رفتن به یک آدرس خاص از مکان فعلی خود – مثلاً از محل کار خود یا از یک فروشگاه مواد غذایی تا منزل – به مسیریابی نیاز دارید، ایجاد یک میانبر سریع برای مسیریابی این آدرس ها به آسانی انجام می شود. این مسیریابی همیشه می تواند به شما در راهنمایی مکان های از پیش تعیین شده بر روی نقشه های اپل کمک کند. در این مقاله نحوه تنظیم این مسیریابی اورده شده است.

اما در ابتدا باید بدانید که Siri می تواند شما را به “خانه” برساند

در بعضی موارد، حتی شاید نیازی به تهیه این میانبر نداشته باشید. اگر ویژگی “Significant Locations” را در “Location Services” روشن کرده باشید، گوشی آیفون شما با تجزیه و تحلیل تاریخچه رفت و آمدهای شما، به طور خودکار مکان جغرافیایی خانه شما را به خاطر می سپارد. اگر با اتومبیل رفت و آمد می کنید، می توانید سریعا از Siri، چیزی مانند “Take me home (مرا به خانه ببر)” را بخواهید تا با اسفاده از راهنمایی های دقیق و جزئی، شما را تا خانه راهنمایی کند.

اما اگر آدرس “خانه” مشخصی ندارید یا مایلید غالبا برای مقصدهای سفارشی دیگری، بدون توجه به اینکه در کجا هستید، کسب راهنمایی کنید، می توانید میانبر زیر را تنظیم کنید.

مرتبط: چگونه تاریخچه موقعیت مکانی (Location History) خود را در گوشی آیفون یا تبلت آیپد پیدا کنیم

نحوه ایجاد یک میانبر مسیریابی “Go Home

برای انجام این ترفند جادویی، باید از برنامه Shortcuts استفاده کنیم که به طور پیش فرض در گوشی آیفون شما تعبیه شده است. اگر در گوشی خود Shortcuts  را پیدا نکردید، به صفحه اصلی بروید و انگشت خود را به در سمت وسط صفحه قرار داده و به سمت پایین بکشید. کلمه “shortcuts” را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس روی آیکون برنامه “Shortcuts” ظاهر شده، ضربه بزنید.

Shortcuts

در برنامهShortcuts ، در پایین صفحه روی “My Shortcuts” ضربه بزنید. سپس دکمه مثبت (+) را برای افزودن یک میانبر جدید لمس کنید.

all shortcuts

وقتی صفحه میانبر جدید (New Shortcut) را مشاهده کردید، روی دکمه بیضوی (سه نقطه) در کنار نام آن ضربه بزنید. در صفحه نمایان شده، نام میانبر را با هر چیزی که مایل هستید، تنظیم کنید. برای مثال ما از نام “Go Home” استفاده کردیم. وقتی نام میانبر را تنظیم کردید، روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

shortcut's name

اکنون دوباره به صفحه میانبر اصلی بازگشته اید. روی گزینه “Add Action” ضربه بزنید.

Add Action

در صفحه ظاهر شده، کلمه “Maps” را جستجو کنید، سپس روی “Show Directions” ضربه بزنید.

Show Directions

پس از آن، عملکرد “Show Directions” به میانبر شما اضافه می شود. در مرحله بعد، روی ” Destination ” در مستطیل عملکرد ضربه بزنید تا آدرس مقصد تعیین شود.

نکته: با ویرایش این عملکرد، می توانید مسیرها را از حالت “Driving ” به حالت دیگری از حمل و نقل، مانند “Walking” یا “Bus” تغییر دهید. همچنین، می توانید روی “Maps” ضربه بزنید تا برنامه مسیریابی را به یک برنامه دیگر موجود در گوشی آیفون خود، مانند Google Maps تغییر دهید.

پس از ضربه زدن روی “Destination”، یک صفحه جدید مشاهده می شود که در آن می توانید آدرس مقصد را تنظیم کنید. آدرس خانه خود را وارد کنید (یا هر کجا که می خواهید بروید)، سپس روی این آدرس در لیست نتایج جستجو ضربه بزنید.

choose location

تمام کاری که شما برای راه اندازی میانبر باید انجام می دادید، تمام شد. اگر می خواهید آیکونی را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید که این میانبر را سریعا راه اندازی کند، روی دکمه بیضی کنار نام ” Go Home ” ضربه بزنید.

Go Home Shortcut

در صفحه ظاهر شده، روی “Add to Home Screen” ضربه بزنید.

Add to Home Screen

در صورت لزوم این آیکون را پیکربندی کنید. سپس روی “Add” ضربه بزنید. در مرحله بعدی، به صفحه اصلی گوشی خود برگردید و آیکون میانبر “Go Home” را پیدا کنید. روی این آیکون ضربه بزنید.

shortcuts

میانبر اجرا می شود و شما مسیرهایی را از مکان فعلی خود به آدرس تعیین شده در میانبر مشاهده می کنید.

مسیریابی

این میانبر خیلی کار راه بیانداز و خوش دست است. همچنین می توانید میانبر را با استفاده از صدای خود راه اندازی کنید. تنها کافیست Siri را فعال کنید و جمله “Go Home” را بیان کنید. از این میانبر در هر مکان جغرافیایی دلخواه استفاده کنید و همیشه این میانبر شما را به آدرس خانه مسیریابی می کند.

مرتبط: نحوه راه اندازی و استفاده از Siri در گوشی آیفون

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید