Signal یک برنامه پیام رسان رمزگذاری شده متمرکز بر حریم خصوصی است. این برنامه یک گزینه جایگزین برای برنامه واتس اپ، تلگرام، فیس بوک مسنجر و سایر برنامه های پیام رسان محسوب می شود. امکانات و موارد زیادی از برنامه سیگنال مورد پسند اکثر کاربران قرار گرفته است و اگر تنظیم برنامه سیگنال را انجام دهید، این برنامه حتی می تواند جایگزین برنامه پیامک گوشی شما نیز بشود.

مرتبط : ایجاد لینک عمومی برای گروه در پیام رسان واتس اپ

درست مانند سایر برنامه های پیام رسان، برنامه Signal نیز عمدتا برای ارسال پیام های فوری به سایر افرادی که از این برنامه استفاده می کنند، استفاده می شود. با این حال، نسخه اندرویدی این برنامه از یک ویژگی دیگر نیز برخوردار است: در سیستم عامل اندروید می توان این برنامه را به عنوان برنامه پیام کوتاه پیش فرض دستگاه تنظیم نمود. متأسفانه این قابلیت در گوشی آیفون وجود ندارد.

مرتبط: چگونه به کسی که ما را در واتس اپ بلاک کرده، پیام بدهیم؟

نه تنها می توانید با مخاطبین برنامه سیگنال خود ارتباط برقرار کنید، بلکه می توانید پیام های متنی را با شماره تلفن خود ارسال کرده و دریافت نمایید. همه مکالمات شما در یک مکان قرار می گیرد. در این مقاله تنظیمات مورد نیاز را مرحله به آموزش می دهیم.

هشدار: پیام های SMS ارسال شده از طریق سیگنال “ناامن” هستند. این مورد به این معنی است که پیام های SMS مانند پیام های ارسالی و دریافتی بین کاربران سیگنال، رمزگذاری نشده اند.

در ابتدا برنامه Signal را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید. سپس روی آیکون منوی سه نقطه ای موجود در گوشه بالا سمت راست برنامه ضربه بزنید.

مرتبط :‌ غیرفعال کردن امکان ارسال پیام برای کاربران فیس بوک به دایرکت اینستاگرام

گزینه “Settings” را از فهرست انتخاب کنید.

در بالای منوی تنظیمات، روی گزینه “SMS and MMS” ضربه بزنید.

در مرحله بعدی، در بالای صفحه “SMS Disabled” را مشاهده می نمایید. برای قرار دادن برنامه سیگنال به عنوان برنامه پیامک پیش فرض دستگاه، این گزینه را انتخاب کنید.

مرتبط : نحوه پنهان کردن اعلان های پیام گروهی غیر از موارد ذکر شده در آیفون و آیپد

در پنجره باز شده از شما خواسته می شود تا برنامه پیام کوتاه پیش فرض خود را انتخاب کنید. برنامه “Signal” را انتخاب کنید و روی “Set as Default” تنظیم کنید.

ارسال پیام کوتاه همانند ارسال پیام از طریق سیگنال است. در لیست مخاطبین، کاربران برنامه سیگنال در بالای صفحه نشان داده می شوند که با رنگ آبی مشخص شده است.

تنظیم برنامه سیگنال

اگر به هر دلیلی می خواهید برای یکی از مخاطبین Signal پیامک ارسال کنید، می توانید این کار را نیز انجام دهید. نوشتن SMS را با تایپ کردن پیام، مانند آنچه که در حالت عادی انجام می دهید، شروع کنید.

مرتبط : چگونه تاریخچه چت های واتس اپ را به تلگرام وارد کنیم؟

تنظیم برنامه سیگنال

این بار به جای ضربه زدن روی دکمه ارسال، روی آن ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید.

تنظیم برنامه سیگنال

اکنون می توانید به “Insecure SMS” بروید. همانطور که قبلاً ذکر شد، پیامک های SMS مانند پیام های سیگنال رمزگذاری نمی شوند.

تنظیم برنامه سیگنال

در اینجا دکمه ارسال با آیکون خاکستری رنگ یک قفل باز نشان داده شده است. برای ارسال پیام کوتاه روی این دکمه ضربه بزنید.

تنظیم برنامه سیگنال

همه چیز آماده شده است! اکنون می توانید تمام مکالمات خود را، چه از طریق سیگنال و چه از طریق پیام کوتاه، در یک مکان نگه دارید. بخاطر داشته باشید که از طریق برنامه دستکتاپSignal  امکان دسترسی به پیامک وجود ندارد.

مرتبط: چگونه می‌توان تم و Accent Color در DM های اینستاگرام را تغییر داد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید