وقتی که نوتیفیکیشن (اعلان) کانال ها و پیام های جدید در Microsoft Teams نمایش داده می شود، به سختی می توان اولویت این پیام ها را تشخیص داد. پیام های خود را تحت عنوان مهم (Important) یا فوری (Urgent) علامت گذاری کنید تا هم تیمی های شما بدانند که اولویت پیام ارسالی از طرف شما چه چیزی است.

مرتبط : چگونگی نشان دادن، مخفی کردن، و پین کد و کانال‌ها در Microsoft Teams

امکان ارسال کردن پیام به صورت مستقیم به افراد مختلف و گپ زدن با آنها در کانال های Microsoft Teams، اصطلاحا یک شمشیر دو لبه است. مطمئناً این ویژگی امکان خیلی خوبی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید در هر زمان دلخواهی با یک فرد یا یک گروه تماس بگیرید، اما نکته منفی این امر این است که دیگران نیز می توانند در هر زمانی با شما تماس بگیرند.

همانطور که مب دانید این ویژگی منجر به دریافت تعداد بیشماری از نوتیفیکیشن ها برای همه افراد می شود. اگر چندین عدد نوتیفیکیشن مختلف مربوط به چت ها و کانال های دریافت کنید، از کجا باید بدانید که اولویت بررسی نوتیفیکیشن ها به چه صورتی است؟ و هم تیمی های شما از کجا باید بدانند که پیام ارسالی از طرف شما واقعاً مهم است یا مثلا این پیام فقط حاوی اطلاعاتی در رابطه با تیم فوتبال محبوب شماست؟

پاسخ به این سوالات این است که شما و هم تیمی های شما نمی دانند که اولویت هر پیامی چه چیزی است. اما برنامه Teams با ارائه یک ویژگی جدید، علامت گذاری پیام ها را تحت عنوان “مهم” یا “فوری” با یک آیکون مربوطه آسان کرده است تا بتوانید اولویت هر پیامی را تعیین کنید.

مرتبط : تغییر لوگوی یک Team در برنامه Microsoft Teams

پیام های مهم دارای یک علامت تعجب قرمز رنگ هستند.

پیام های فوری از یک آیکون زنگ قرمز رنگ برخوردارند.

علامت گذاری یک پیام

بیش از حد از این گزینه ها استفاده نکنید، زیرا در این صورت افراد اولویت پیام شما را نادیده می گیرند – به هر حال اگر همه پیام های ارسالی از طرف شما، تحت عنوان مهم یا فوری علامت گذاری شده باشند، برای مخاطب این پیام ها تفاوتی با یک پیام عادی نخواهند داشت و اهمیت خود را از دست می دهند. اما در صورت استفاده به موقع و مناسب از این علائم، این اولویت بندی ها می تواند به اعضای تیم در اولویت بررسی پیام ها کمک کند.

لازم به ذکر است که پیام های یک کانال را می توان تحت عنوان “مهم” علامت گذاری کرد و پیام های موجود در چت (پیام های مستقیم یاDM  ها) را می توان تحت عنوان “مهم” یا “فوری” علامت گذاری نمود.

نحوه علامت گذاری پیام های کانال تحت عنوان مهم

علامت گذاری پیام های کانال تحت عنوان “مهم” به سادگی اتفاق می افتد. پس از باز کردن برنامه Microsoft Teams، بر روی گزینه “Format” موجود در زیر یک پیام جدید کلیک کنید، نماد منوی سه نقطه را در سمت راست انتخاب کنید و گزینه “Mark As Important” را از فهرست انتخاب کنید.

اگر از یک مانیتور صفحه گسترده استفاده می کنید، در این صورت این گزینه در زیر نماد سه نقطه پنهان نمی باشد و به صورت یک علامت تعجب در نوار ابزار قرار می گیرد.

هدر “مهم!” به این پیام اضافه می شود و لبه سمت چپ پیام به رنگ قرمز در می آید.

علامت گذاری یک پیام

پیام خود را به صورت عادی تایپ کرده و ارسال کنید. این پیام همراه با علامت تعجبی موجود در سمت راست آن در کانال مورد نظر نشان داده می شود.

علامت گذاری یک پیام

هم تیمی های شما علامت تعجب قرمز را در کنار کانال مورد نظر مشاهده می کنند که این علامت نشان می دهد شخصی پیام مهمی را در این کانال ارسال کرده است.

علامت گذاری یک پیام

نحوه علامت گذاری پیام های چت تحت عنوان مهم یا فوری

علامت گذاری یک پیام تحت عنوان مهم یا فوری در یک چت، حتی ساده تر از علامت گذاری یک پیام در یک کانال می باشد. بر روی گزینه “Set Delivery Options” در زیر یک پیام جدید کلیک کنید و سپس یکی از سه گزینه “Standard”، “Important” یا “Urgent” را انتخاب کنید.

علامت گذاری یک پیام

هدر “URGENT! ” به این پیام اضافه می شود و یک بنر قرمز در بالای پنجره ظاهر می شود.

علامت گذاری یک پیام

پیام خود را تایپ کرده و آن را به صورت عادی ارسال کنید. این پیام با نماد زنگ در سمت راست آن در چت مورد نظر ظاهر می شود.

شخصی که به او پیام ارسال کرده اید، نماد زنگ قرمز رنگ را در کنار چت مربوطه مشاهده می کند. آیکون زنگ قرمز رنگ نشان می دهد که شما برای این فرد یک پیام فوری ارسال کرده اید.

علامت گذاری یک پیام

علامت گذاری یک پیام تحت عنوان “مهم” به همان روشی کار می کند که یک پیام علامت گذاری شده با آیکون “مهم”، در یک کانال کار می کند. پیام “فوری” نیز مشابه پیام “مهم” است، اما در یک مورد تفاوت ویژه ای با هم دارند: گیرنده تا زمانی که پیام فوری را نخوانده باشد، هر ۲ دقیقه یک بار یک پیام هشدار را تا مدت ۲۰ دقیقه دریافت می کند.

علامت گذاری یک پیام

به همین دلیل، با احتیاط بیشتری از علامت “فوری” استفاده کنید، از علامت گذاری اشتباه پیام ها خود خودداری کنید.

اگر به عنوان مهمان از Microsoft Teams استفاده می کنید، نمی توانید پیامی را تحت عنوان “فوری” علامت گذاری کنید. این گزینه فقط برای دارندگان و اعضای یک تیم در دسترس قرار می باشد.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید