گاهی اوقات جلب کردن توجه کسی در یک گروه پرجمعیت، بالاخص گروه های گپ iMessage آیفون و آیپد، خیلی دشوار است. با توجه به این شرایط، اگر شخص مورد نظر را به طور خاص در پیامی منشن (mention) کنید، دوست شما اعلانی در خصوص این پیام دریافت می کند.

سیستم عاملiOS 14 ،iPadOS 14 و نسخه های بالاتر از ویژگی های منحصر به فردی برای گپ های گروهی iMessage برخوردار هستند. امکان منشن کردن یک مخاطب در گپ گروهی iMessage فراهم است و حتی در صورتی که این شخص اعلان های گپ گروهی را غیرفعال کرده باشد، باز هم اعلانی در این رابطه دریافت می کند.

مدت زمان زیادی است که افراد برای جلب کردن توجه یک شخص، از قابلیت منشن کردن یا ذکر کردن نام فرد مورد نظر در یک گپ گروهی استفاده می کنند. احتمالاً شما هم تا به حال افراد مختلفی را در برنامه های متعددی مانند توییتر ، واتس اپ یا Slack منشن کرده اید.

با این حال نحوه منشن کردن یک شخص در برنامه iMessage، کمی متفاوت از سایر برنامه های مشابه است. در این برنامه به جای تایپ نماد (@) قبل از نام یا نام کاربری شخص مورد نظر، تنها کافیست نام آن شخص را تایپ کنید.

نحوه منشن کردن یک شخص در برنامه Messages

برای شروع، برنامه “Messages” را باز کرده و به یک مکالمه گروهی بروید. در اینجا نام شخص مورد نظر را دقیقا به همان صورتی که در لیست مخاطبین شما ظاهر شده است، تایپ کنید.

نام یا نام خانوادگی فرد مورد نظر را به طور کامل تایپ کنید و سپس میبینید که این نام به رنگ خاکستری در می آید. روی این نام ضربه بزنید.

نام و عکس نمایه کامل آن شخص را در یک پنجره مشاهده خواهید کرد. برای انتخاب آن مخاطب، روی این پنجره ضربه بزنید.

اکنون نام شخص به رنگ آبی تبدیل می شود. این تغییر رنگ بدان معنی است که این شخص برچسب خورده است ( یا در اصطلاح tag شده است). برای ارسال پیام خود، روی آیکون Send ضربه بزنید.

منشن کردن در iMessage

در این مرحله فرد گیرنده اعلانی را دریافت می کند که نشان می دهد شما این شخص را در پیامی منشن کرده اید (حتی اگر این شخص اعلان های گپ گروهی خود را نیز خاموش کرده باشد، باز هم این اعلان را دریافت می کند). هر زمان که مخاطب مربوطه بر روی این اعلان ضربه می زند، مستقیماً به پیامی که در آن منشن شده است، منتقل می شود.

منشن کردن در iMessage

نحوه بی صدا کردن همه اعلان ها به جز اعلان منشن ها

اگر یک مکالمه گروهی پیام های زیادی دارد، می توانید اعلان همه پیام های این گروه، به جز اعلان هایی که مرتبط با منشن شدن شما در یک پیام است، را بی صدا کنید.

برای بی صدا کردن همه پیام ها به جز اعلان های مرتبط با منشن شدن، مکالمه گروهی ای موجود در برنامه “Messages” را که می خواهید اعلان های آن بی صدا شود را باز نمایید. بر روی نماد فلش موجود در قسمت بالای این گفتگوی گروهی ضربه بزنید.

منشن کردن در iMessage

سپس بر روی نماد Info ضربه بزنید.

منشن کردن در iMessage

در تنظیمات این مکالمه، گزینه “Hide Alerts” را غیر فعال کنید.

به دنبال یک پیام به خصوص در یک گپ گروهی هستید؟ امکان جستجوی این پیام در برنامه Messages در دستگاه آیفون یا آیپد وجود دارد!

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید