باز کردن و خواندن فایل PDF در دستگاه تلفن همراه گاهی اوقات خیلی کلافه کننده می شود. خبر خوب این است که در کل باز کردن یک فایل PDF بسیار آسان است. احتمالاً دستگاه اندرویدی شما به طور پیش فرض قابلیت انجام این کار را دارد، اما در صورتی که فایل PDF مورد نظر را باز نکند، با در گزینه هایی که در این مقاله به اشتراک خواهیم گذاشت، می توانید فایل های PDF خود را باز نمایید.

مرتبط : افزودن گزینه Mark as Read به Gmail در یک دستگاه اندرویدی

در ابتدا این احتمال وجود دارد که شما از قبل برنامه ای در دستگاه اندرویدی خود داشته باشید که بتواند فایل PDF را باز نماید. برنامه Google Drive می تواند این کار را انجام دهد، اما خوانندگان کتاب های الکترونیکی نیز، مانند برنامه Kindle، قابلیت باز کردن فایل های PDF را دارند.

به منظور دانستن اینکه برنامه ای برای باز کردن فایل PDF روی دستگاه شما نصب شده است یا خیر، تنها کافیست یک فایل PDF را باز کنید. برای این کار، در دستگاه اندرویدی خود به مدیر فایل (file manager) رفته و یک فایل PDF پیدا کنید. هر برنامه ای که بتواند PDF را باز کند به عنوان گزینه های انتخابی ظاهر می شود.

مرتبط: تغییر تصویر پس زمینه یک دستگاه اندرویدی براساس زمان

به سادگی یکی از برنامه های ظاهر شده را انتخاب کنید تا فایل PDF باز شود.

باز کردن و خواندن فایل PDF

اگر برنامه ای برای باز کردن فایل PDF روی دستگاه اندرویدی شما وجود ندارد، چندین مورد مختلف وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. ساده ترین راه استفاده از Google PDF Viewer است. در واقع این مورد به دلیل اینکه نمی توانید مستقیماً آن را باز کنید، شبیه سایر برنامه های نصب شده روی یک دستگاه اندرویدی نمی باشد. با این حال، هر زمان که بخواهید یک فایل PDF را باز کنید، به صورت یک گزینه برای باز کردن فایل ظاهر می شود.

مرتبط : چگونگی دادن مجوز موقت به برنامه ها در سیستم اندرویدی

باز کردن و خواندن فایل PDF

Files by Google گزینه دیگری برای باز کردن فایل PDF است. این برنامه یک مدیر فایل کامل با قابلیت داخلی برای باز کردن فایل های PDF است. پس از نصب این برنامه بر روی دستگاه، هر زمان که بخواهید یک فایل PDF باز کنید، این مورد نیز به عنوان یک گزینه انتخابی ظاهر می شود.

مرتبط : نحوه تنظیم شدت لرزش یک گوشی تلفن اندرویدی

باز کردن و خواندن فایل PDF

XDA-Developers

به خاطر داشته باشید که این برنامه ها فقط به شما امکان مشاهده فایل های PDF را می دهند. اگر به ابزار قدرتمندتری برای باز کردن و خواندن فایل های PDF نیاز دارید، لازم است که برنامه Adobe Acrobat Reader یا یک برنامه مشابه را برای دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

مرتبط : چگونه نام بلوتوث دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهیم

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید