فید Google Discover موجود در تلفن یا تبلت اندرویی شما، مکانی است برای خواندن اخبار سرگرم کننده، پیگیری مسابقات ورزشی و سایر مطالب مفید، بدون اینکه نیازی به جستجوی این مطالب داشته باشید. Google Discover به شناسایی علاقه مندی های شما متکی می شود تا اطلاعات مرتبط با علاقه مندی های شما را نمایش دهد. در این مقاله نحوه شخصی سازی فید Google Discover را آموزش می دهیم.

مرتبط : آموزش خروجی گرفتن از یادداشت ها و پیوست های Google Keep

فیدGoogle Discover  در کجا واقع شده است؟

فید Google Discover یک برگه ساده در برنامه تلفن همراه Google است. برخی از راه اندازهای اندروید، به ویژه Pixel Launcher، یک صفحه ویژه در سمت چپ صفحه اصلی برای فید Discover دارد. همچنین می توانید از طریق ابزارک Google به سرعت از این فید بازدید کنید.

صفحه Discover درPixel Launcher  (سمت چپ)، برگه Discover در برنامه Google (سمت راست).

علایق خود را شخصی سازی کنید

در ابتدا به برگه “Google Discover” در برنامه Google موجود در دستگاه اندرویدی خود بروید.

شخصی سازی فید Google Discover

Discover پیش بینی آب و هوای موقعیت مکانی شما را در بالای صفحه نشان می دهد. در زیر این قسمت، Google محتوایی را که فکر می کند شما به آن علاقه دارید را نمایش می دهد. این محتوا براساس اطلاعاتی که صریحاً به Google داده اید و برخی از فرضیات به دست آمده از فعالیت های شما در وب، نمایش داده شده است.

اولین روشی که می توانید با استفاده از آن فید خود را شخصی کنید، اعمال تغییرات بر روی کارت هایی نشان داده شده است. هر کارت دارای یک آیکون “Control” و یک آیکون منوی سه نقطه ای در گوشه پایین سمت راست است.

شخصی سازی فید Google Discover

منوی سه نقطه ای اطلاعات بیشتری در مورد هر کارت به شما ارائه می دهد. در این مورد، عنوان این کارت “Disney+” است. از این قسمت می توانید تعیین کنید که مایلید این موضوع را “Follow” کنید، استوری های این موضوع را پنهان کنید، با زدن گزینه “Not Interested” بگویید که علاقه ای به این موضوع ندارید، منبع این محتوا را مسدود کنید (وب سایتی را که این محتوا از آن استخراج شده است) یا با گزینه “Manage Interests” علایق خود را مدیریت کنید.

شخصی سازی فید Google Discover

ضربه زدن روی آیکون “Control” به شما این امکان را می دهد تا با انتخاب گزینه “More” یا “Less” در فید خود این موضوع را بیشتر یا کمتر مشاهده کنید. در هر زمان دلخواه با ضربه زدن مجدد بر روی این آیکون می توانید تنظیمات برگزیده را مجددا تنظیم کنید.

با پیمایش بیشتر در فید خود، احتمالاً به بخش “Discover More”برخورد می کنید. با استفاده از این روش نیز می توانید علایقتان را از طریق فید خود شخصی سازی کنید. برای باز کردن موضوع، روی یکی از این موضوعات ضربه بزنید.

شخصی سازی فید Google Discover

پیش نمایش برخی از استوری های مربوط به موضوع را مشاهده می نمایید. برای افزودن این موضوع به علایق خود، بر روی گزینه “Follow” ضربه بزنید.

روش دیگری برای مدیریت علایقتان، استفاده از گزینه “Manage interest” است. روی آیکون منوی سه نقطه ای روی کارت ضربه بزنید و سپس “Manage Interests” را انتخاب کنید.

شخصی سازی فید Google Discover

سپس، “Your Interests” را انتخاب کنید.

اگر قبلاً موضوعی را دنبال کرده باشید، این موضوعات را در بالای این صفحه مشاهده می کنید. در زیر این قسمت، موضوعاتی را می بینید که براساس فعالیت های آنلاین شما تنظیم شده است. این موارد موضوعاتی هستند که Google فکر می کند شما به این موارد علاقه مند هستید.

برای دنبال کردن موضوع، روی نماد “+” ضربه بزنید و همچنین برای پنهان کردن یک موضوع نیز بر روی آیکون “ورود ممنوع” ضربه بزنید.

شخصی سازی فید Google Discover

لازم است بدانید که مجبور به بررسی و مرور کل این لیست نمی باشید. این لیست خیلی طولانی خواهد بود و با موضوعات مختلف کاملاً تصادفی پر شده است. برخی از این موضوعات هرگز در فید Google Discover شما نمایش داده نمی شوند. تنظیم و ایجاد تغییر در کارت هایی که در فید شما نشان داده می شوند، روشی کارآمدتر برای تنظیم دقیق محتوای نشان داده می باشد.

مرتبط : نحوه سایه انداختن بر روی ردیف ها و ستون های Google Sheets

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید