فید Discover جایی است که گوگل اخبار، مسابقات ورزشی، آب و هوا و سایر مطالبی است که ممکن است شما به آن ها علاقه داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهد. شما این توانایی را دارید که آنچه را که در این فید در گوشی آیفون و تبلت آیپد نشان داده می شود، به صورت دلخواه تنظیم کنید.

فید Google Discover در کجا واقع شده است؟

در گوشی آیفون و تبلت آیپد، فید Discover در برنامه Google قرار گرفته است. این فید لیست کارت هایی است که در زیر نوار جستجو قرار دارد. احتمالا در قسمت بالا ابزارک آب و هوا و تعدادی مقاله از سراسر وب را می بینید که متناسب با علایق شما برگزیده شده اند.

فید Discover

بر خلاف همتای اندرویدی خود، برنامه آیفون و آیپد گوگل، از یک زبانه اختصاصی “Discover” برخوردار نیست. همه این موارد در زبانه اصلی “Home” واقع شده است.

مرتبط: نحوه شخصی سازی فید Google Discover را در یک گوشی اندرویدی

علایق خود را شخصی سازی کنید

کلید استفاده حداکثری و مفید از فید Discover، شخصی سازی آن است. شخصی سازی فید Discover، فرایندی است که شما باید هر زمانی که از این برنامه استفاده می کنید، به تنظیم آن ادامه دهید. چند تغییر کوچک در قسمت های مختلف این برنامه، محتوای نمایش داده شده را به بسته به سلیقه و متناسب با علایق شما اصلاح می کند و در نهایت با حداقل ورودی ممکن می توانید محتوای مورد علاقه خود را مشاهده کنید.

ابتدا در هر کارت چند آیکون کوچک می بینید. یک آیکون Control و یک آیکون منوی سه نقطه ای در این قسمت وجود دارد.

فید Discover

با ضربه زدن روی آیکون منو، اطلاعات بیشتری در مورد کارت مورد نظر ظاهر می شود. به عنوان مثال، می توانیم ببینیم که موضوع این کارت “Disney+” است. در صورت تمایل می توانید انتخاب کنید که این موضوع را “دنبال یا Follow” کنید، یا به گوگل بگویید که علاقه ای به این موضوع ندارید و یا دیگر نمی خواهید محتواهایی از این منبع خاص را ببینید، یا با گزینه ” Manage Interests” تصمیم مدیریت علایق خود بگیرید (در ادامه در رابطه با این مورد صحبت می کنیم).

فید Discover

آیکون Control به شما این امکان را می دهد تا مقدار محتوایی که در رابطه با یک موضوع خاص مشاهده می کنید را تنظیم نمایید. می توانید “More” یا “Less” را ببینید. با ضربه دوباره روی این آیکون، می توانید انتخاب خود را در هر زمان دلخواه مجددا تغییر دهید.

فید Discover

برای تنظیم دقیق علایق خود با روشی مستقیم تر، روی آیکون منوی سه نقطه ای روی هر کارت ضربه بزنید و گزینه “Manage Interests” را انتخاب کنید.

فید Discover

در مرحله بعدی، روی “Your Interests” ضربه بزنید.

در این قسمت هر موضوعی را که قبلاً در مورد آن به گوگل اطلاعات داده باشید یا جستجو کرده باشید را مشاهده می نمایید. اگر می خواهید دنبال کردن این محتوا را متوقف کنید، علامت کنار محتوای مورد نظر را بردارید.

کمی بیشتر به سمت پایین پیمایش کنید تا بخشی با عنوان “Based on Your Activity” را مشاهده کنید. این ها موضوعاتی هستند که گوگل فکر می کند ممکن است شما به آن ها علاقه داشته باشید. برای دنبال کردن یک موضوع، روی “+” ضربه بزنید و یا برای پنهان کردن این موضوع روی آیکون حذف ضربه بزنید.

فید Discover

لیست “Based on Your Activity” به احتمال زیاد بسیار طولانی خواهد بود. مطمئناً مجبور نیستید که کل این لیست را بررسی کنید. پرداختن به کارت هایی که در فید Discover نشان داده می شوند، روشی آسان تر برای شخصی سازی این مورد است.

مرتبط: نمایش دادن و پنهان کردن Favorites Bar در مرورگر سافاری آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید