امروزه برنامه Microsoft PowerPoint دارای قابلیت Presenter Coach می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا قبل از ارائه سخنرانی در جلوی حضار، فایل پرزنتیشن خود را تمرین کنید. این قابلیت، گزارش ریزی از نحوه عملکرد و میزان خوب بودن سخنرانی را به شما می دهد و پیشنهاداتی را برای بهتر شدن آن ارائه می‌دهد. در این مقاله طریقه استفاده از آن را مشاهده می‌کنید.

چگونه Presenter Coach در سخنرانی ها به شما کمک می‌کند؟

فرض کنید که قابلیت Presenter Coach در برنامه PowerPoint همانند دوست قابل اعتمادی است که هنگام تمرین اجرای سخنرانی، کاملا به شما گوش می دهد. این قابلیت سخنرانی شما را بررسی کرده و گزارش دقیقی درباره آن ارائه می دهد.

به عنوان مثال، سرعت بیان کردن کلمات و میزان استفاده از کلمات اضافه (مانند “آم” و “آه”)، توسط Presenter Coach درجه بندی می‌شود. همچنین، کلماتی که مناسب استفاده در متن نیستند را به شما اطلاع داده و شما را برای روخوانی نکردن از روی اسلاید هایتان، تشویق می کند.

به طور کلی، اگر نیاز دارید که شخص دومی راجب سخنرانی شما نظر دهد، استفاده ازPresenter Coach روش فوق العاده ای محسوب می‌شود.

مرتبط: نحوه تغییر واحد اندازه گیری در برنامه Microsoft PowerPoint

چیزهایی که برای استفاده از Presenter Coach نیاز دارید:

برای استفاده از Presenter Coach در برنامه ی PowerPoint، داشتن موارد زیر ضروری است:

 • حساب کاربری Microsoft یا Microsoft 365 work یا حساب کاربری موسسه آموزشی
 • اتصال به اینترنت فعال
 • میکروفون (تا PowerPoint بتواند به صحبت هایتان گوش دهد.)

توجه داشته باشید که Presenter Coach ، تنها زمانی که در PowerPoint به زبان انگلیسی صحبت کنید، قابل استفاده است. هنوز قابلیت پشتیبانی از زبان های دیگر فراهم نشده است.

چگونه Presenter Coach را در PowerPoint راه اندازی کنیم؟

Presenter Coach برای هر ارائه ای، مانند ارائه های تبلیغاتی، آموزشی و حتی خانوادگی قابل استفاده است.

برای‌ استفاده از این قابلیت، ابتدا فایل ارائه ی خود را با برنامه PowerPoint باز کنید.

در صفحه PowerPoint، گزینه “slide show” را که در نوار بالای صفحه قرار گرفته است، انتخاب کنید.

نکته: اگر گزینه “slide show” را مشاهده نمی کنید، احتمالا در نمای “slide master” قرار دارید. با انتخاب گزینه “slide Master” در بالا و سپس کلیک بر روی گزینه “Close master view”، این نما را ببندید.

Presenter Coach

در زبانه slide show، گزینه “Rehearse with Coach” را انتخاب کنید تا Presenter Coach فعال شود.

اکنون ارائه به صورت تمام صفحه باز می‌شود. برای فعال کردن Presenter Coach ، در گوشه سمت راست پایین صفحه، گزینه “Start Rehearsing” را انتخاب کنید. در صورت تمایل، اگر می خواهید که در حین ارائه، مربی نکاتی را به شما ارائه دهد، گزینه “Show real-time feedback” را فعال نمایید.

Presenter Coach

حالا مثل همیشه ارائه خود را آغاز کنید.  اگر که گزینه “Show real-time feedback” فعال باشد، در گوشه سمت راست پایین صفحه، نکاتی نمایش داده می‌شود.

زمانی که ارائه فایل شما تمام شد، برای خروج از حالت تمام صفحه، دکمه “Esc” را فشار دهید. اکنون پاورپوینت، گزارش تمرین را باز می‌کند.

خواندن گزارش تمرین:

خواندن و تحلیل درست گزارش Presenter Coach اهمیت زیادی دارد. زیرا که کمک می‌کند تا زمینه های قابل پیشرفت را پیدا کنید و ببینید که عملکردتان چگونه است.

توجه: در صورت بستن صفحه گزارش، دیگر نمی‌توان آن را مشاهده کرد، بنابراین برای ذخیره گزارش، از آن اسکرین شات بگیرید.

Presenter Coach

هر بخش از گزارش  این اطلاعات را به شما ارائه می‌دهد:

   • خلاصه (summary): در این قسمت، زمان صرف شده برای ارائه و همچنین تعداد اسلاید های تمرین شده را مشاهده می‌کنید.
   • پر کننده ها (fillers): در این قسمت، کلمات اضافه (آم، آه) استفاده شده در طول ارائه، نمایش داده می‌شود. بهتر است که از این کلمات استفاده نکنید زیرا که شما را فردی بدون اعتماد به نفس کافی نشان می دهد.
   • عبارت های حساس (sensitive phrases): این قسمت عبارت های حساس فرهنگی ای را که بهتر است از گفتن آن دوری کنید، یاد آوری می‌کند. بخش های حساس عبارتند از: ناتوانی، سن، جنسیت، نژاد، گرایش جنسی، سلامت روان، موضوعات جغرافیای سیاسی، کفر گویی.
   • سرعت (pace): در این قسمت سرعت ارائه شما مشخص می‌شود. اطلاعاتی مانند سریع و یا آهسته صحبت کردن، در اینجا نمایش داده می‌شود.
   • اصالت (originality): طبق پیشنهاد Microsoft، برای حوصله سر بر نشدن ارائه، بهتر است که از روخوانی اسلاید ها، خودداری کرده و از محتوای جدید و اورجینال استفاده نمایید. اگر که فقط از روی متن اسلاید ها روخوانی کنید، این قسمت شما را مطلع می‌کند.

اکنون، اطلاع دارید که در چه قسمت هایی نیاز به تلاش بیشتر دارید؛ پس روی گزینه “Rehearse again” که در قسمت بالای گزارش قرار دارد، کلیک کنید تا برای بار دوم سخنرانی خود را ارائه دهید. پس از پایان تمرین، پاورپوینت گزارش جدیدی برای ارائه دوم شما، ارائه می‌دهد.

مرتبط: بهترین روش تبدیل فایل Keynote به فایل پاورپینت

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید