افزودن مرزبندی و حاشیه دهی به تصاویر موجود در اسناد مایکروسافت ورد باعث می شود تا عکس هایی که پس زمینه سفید دارند، از سند شما مجزا شوند. همچنین دادن حاشیه به تصاویر راهی آسان برای برجسته تر کردن و مشخص تر کردن آن ها است. در این مقاله نحوه قرار دادن مرزها و حاشیه های مناسب در اطراف تصاویر موجود در اسناد مایکروسافت ورد آورده شده است.

برای حاشیه دهی به تصاویر خود، برنامه Word را در سیستم ویندوز ۱۰ یا مک خود باز کنید و روی تصویری که می خواهید به آن حاشیه اضافه کنید، کلیک نمایید. اگر در سند شما تصویری وجود ندارد، می توانید با رفتن به مسیر Insert > Pictures تصویر مورد نظر را وارد کنید.

حاشیه دهی به تصاویر

پس از انتخاب تصویر مربوطه، زبانه “Picture Format” ظاهر می شود. روی این زبانه کلیک کنید، سپس از گالری “Picture Styles” یک استایل را بسته به سلیقه خود انتخاب نمایید.

حاشیه دهی به تصاویر

برای باز کردن و گسترش این گالری، روی پیکان رو به پایین در کنار استایل های نمایش داده شده کلیک کنید.

برای انتخاب قاب مورد نظر، تنها کافی ست روی آن قاب کلیک کنید. سپس این استایل روی تصویر اعمال می شود. به عنوان مثال، اگر سبک Metal Frame را انتخاب کنیم، تصویر به صورت زیر در می آید:

حاشیه دهی به تصاویر

همچنین می توانید حاشیه تصویر خود را سفارشی کنید. روی تصویر کلیک کرده و در گروه ” Picture Styles ” از زبانه “Picture Format”، ” Picture Border ” را انتخاب نمایید.

حاشیه دهی به تصاویر

یک منوی کشویی ظاهر می شود. در این منو می توانید از بین چندین رنگ مختلف، رنگ دلخواه خود را برای قاب تصویر مربوطه انتخاب کنید. همچنین می توانید ضخامت خط حاشیه تصویر (عرض حاشیه ) و یا حالت خط چین (استایل خط حاشیه تصویر) را اعمال کنید.

برای حذف حاشیه تصویر، روی عکس مورد نظر کلیک کنید و در گروه “Adjust” از زبانه ” Picture Format”، گزینه “Reset Picture”  را انتخاب کنید.

حاشیه دهی به تصاویر

با این کار تمام حاشیه ها، استایل ها و افکت های اعمال شده روی تصویر حذف می شود.

مرتبط: نحوه آینه کردن تصویر در برنامه Microsoft Word

مایکروسافت ورد کتابخانه مناسبی از ابزارهای اساسی برای کمک به تنظیم تصاویر، مانند حذف پس زمینه از تصویر و قرار دادن متن روی تصویر، در اختیار شما قرار می دهد. با مجموعه ویژگی های Word کار کنید تا با قابلیت های شگفت انگیز آن آشنا شوید!

مرتبط: نحوه قرار دادن حاشیه در اطراف تصاویر در Google Docs

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید