به دنبال یک تنظیم خاص در ویندوز ۱۰ هستید، اما نمی دانید که دقیقا در کدام قسمت می توانید تنظیمات مربوطه را پیدا کنید؟ روش های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها به سرعت در می یابید که چه تنظیماتی را باید تغییر دهید. در این مقاله نحوه یافتن تنظیمات خاص سیستم در ویندوز ۱۰ بیان شده است:

برنامه Settings در مقایسه با برنامه Control Panel: تفاوت این دو برنامه در چیست؟

گاهی اوقات پیکربندی و تنظیم ویندوز ۱۰ کمی گیج کننده می شود. دلیل این مساله این است که در حال حاضر دو برنامه مختلف برای پیکربندی ویندوز ۱۰ وجود دارد: برنامه Settings و برنامهControl Panel (کنترل پنل). برای اولین بار یک نسخه از برنامه Settings در ویندوز ۸ پدیدار شد، اما کنترل پنل یک برنامه قدیمی می باشد که از نسخه های قبلی ویندوز به جای مانده است.

برخی از تنظیمات ویندوز فقط در کنترل پنل وجود دارند و در برنامه Settings قرار ندارند و برخی دیگر از تنظیمات نیز برعکس این حالت هستند. هر دو برنامه قابلیت جستجوی درون برنامه ای دارند و می توانید تنظیمات مورد نظر خود را در درون هر یک از این دو جستجو کنید (همانطور که در زیر مشاهده می شود)، اما برای صرفه جویی در زمان، با استفاده از منوی Start، در بین این دو برنامه جستجو کنید.

جستجو کردن با استفاده از منوی Start

برای اینکه با استفاده از منوی Start در تنظیمات سیستم جستجو کنید، منوی Start را باز کرده و یک یا دو کلمه مرتبط با چیزی که به دنبال آن هستید را تایپ کنید. به عنوان مثال، کلمه “keyboard” را برای یافتن تنظیمات مرتبط با صفحه کلید و یا کلمه “display” را برای پیدا کردن تنظیمات مربوط به مانیتور، تایپ کنید.

تنظیمات خاص سیستم در ویندوز 10

لیستی از نتایج در نیمه سمت چپ منوی Start ظاهر می شود. از این قسمت، بر روی مرتبط ترین نتیجه با موردی که به دنبال آن هستید، کلیک کنید تا به برنامه پیکربندی مناسب (این برنامه پیکربندی مناسب یا برنامه Settings است و یا برنامه کنترل پنل) منتقل شوید.

اگر موردی که به دنبال آن هستید را در بین نتایج ظاهر شده نمی بینید و مایل به دیدن نتایج بیشتری هستید، روی عنوان “Settings” کلیک کنید تا لیست مفصل و کامل تری ظاهر شود.

تنظیمات خاص سیستم در ویندوز 10

بعد از اینکه روی یک مورد مرتبط از لیست کلیک نمودید، برنامه تنظیمات مناسب ظاهر می شود و می توانید پیکربندی مورد نظر خود را شروع کنید.

در برنامه Settings جستجو کنید

همچنین می توانید برای یافتن یک تنظیم خاص، مستقیماً در برنامه Settings  ویندوز جستجو کنید. ابتدا منوی Start را باز کنید و بر روی نماد “چرخ دنده” در سمت چپ کلیک کنید تا پنجره “Settings” باز شود. همچنین با فشار دادن ترکیب کلیدهای Windows + I، در هرجای ویندوز ۱۰ که باشید، به سرعت پنجره Settings برای شما باز خواهد شد.

وقتی که پنجره Settings باز شد، کادر جستجو را در قسمت بالای صفحه، در جایی که عبارت “Find A Setting” درج شده است، می بینید.

تنظیمات خاص سیستم در ویندوز 10

روی باکس جستجو کلیک کرده و کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید (به عنوان مثال کلمه “mouse” یا “network” یا “Bluetooth”). نتایج جستجو در زیر باکس جستجو در یک فهرست باز شدنی ظاهر می شوند.

اگر می خواهید نتایج بیشتری را مشاهده کنید، روی گزینه “Show All Results” در پایین این لیست کلیک کنید.

پس از اینکه نتیجه مورد نظر را پیدا کردید، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات مناسب با آن منتقل شوید.

در کنترل پنل جستجو کنید

در صورتی که تنظیمات مورد نظر خود را در پنجره Settings ویندوز ۱۰ پیدا نکردید، در برنامه قدیمی کنترل پنل به دنبال کلمه مورد نظر بگردید. در ابتدا منوی Start را باز کرده و عبارت “Control Panel” را تایپ کنید، سپس دکمه “Enter” را فشار دهید.

پس از اینکه پنجره کنترل پنل باز شد، نوار جستجو را در گوشه بالا سمت راست پنجره مشاهده می نمایید.

روی باکس جستجو کلیک کنید و کلمه مرتبط با جستجوی خود را تایپ کنید. نتایج این جستجو در پنجره زیر آن ظاهر می شود.

روی یک نتیجه کلیک کنید، سپس پنجره جدیدی باز می شود که تنظیماتی که به دنبال آن هستید را نشان می دهد. پس از ایجاد تغییرات لازم، حتما بر روی دکمه “Apply” یا “OK” کلیک کنید. تنظیمات انجام شده ذخیره خواهند شد و پنجره بسته می شود. موفق باشید!

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید