اگر در حال عیب یابی حرفه ای یا تنظیم یک برنامه ویندوز ۱۰ هستید و نیاز است که فایل EXE برنامه مورد نظر را در File Explorer بیابید، در صورتی که به شورت کات آن برنامه دسترسی داشته باشید، روش سریعی برای یافتن فایل اصلی آن وجود دارد. در این مقاله نحوه انجام این کار توضیح داده شده است.

مرتبط : کاربرد بینظیر از Quick Access در ویندوز ۱۰

یافتن سریع فایل EXE در ویندوز ۱۰

در ابتدا شورت کاتی را پیدا کنید که مربوط به برنامه ای است که فایل EXE آن را می خواهید، زیرا برای یافتن موقعیت مکانی فایل EXE، باید پنجرهproperties  این شورت کات را باز نمایید. اگر این شورت کات بر روی دسک تاپ شما واقع شده است، روی آن کلیک راست کرده و گزینه “Properties” را انتخاب کنید.

اگر شورت کات مربوطه به نوار وظیفه دسک تاپ پین شده است، بر روی آن کلیک راست کنید، سپس در منویی که درست در بالای آن ظاهر می شود، دوباره روی نام این شورت کات راست کلیک نمایید. در منوی ظاهر شده، روی گزینه “Properties” کلیک کنید.

اگر این شورت کات در منوی “Start” قرار دارد، دستیابی به properties این شورت کات به تلاش بیشتری نیاز دارد (و این روش فقط با برنامه های Windows Desktop قدیمی و نه بر روی برنامه های UWP کار می کند). روی شورت کات این برنامه که در منوی “Start” موجود است، کلیک راست کرده و More > Open file location را انتخاب کنید.

یافتن سریع فایل EXE

با این کار یک پنجره File Explorer باز می شود که فایل شورت کات برنامه واقعی را نشان می دهد. بر روی این شورت کات کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

مهم نیست که به چه صورتی شورت کات این فایل را پیدا کرده باشید، در همه روش ها یک پنجره properties  برای شما ظاهر می شود. مطمئن شوید که در زبانه “Shortcut” قرار دارید، سپس روی ” Open File Location” کلیک کنید.

یافتن سریع فایل EXE

مستقیماً به موقعیت فایل EXE در File Explorer منتقل می شوید.

یافتن سریع فایل EXE

قدم بعدی شما به هدف شما از پیدا کردن این فایل EXE بستگی دارد. فقط لازم است بدانید که تغییر یا جابجایی فایل های یک برنامه باعث می شود تا این برنامه به درستی کار نکند.

مرتبط : نحوه پیدا کردن سریع تنظیمات خاص سیستم در ویندوز ۱۰

اگر شورت کاتی برای استفاده پیدا نمی کنید

اگر شورت کات برنامه ای که می خواهید EXE آن را پیدا کنید، به راحتی در دسترس شما نیست، می توانید C: \ Program Files یا C: \ Program Files (x86) را در دستگاه خود جستجو کنید تا پوشه اصلی برنامه را پیدا کنید. در این قسمت به دنبال پوشه ای با نام مشابه ناشر برنامه یا نام خود برنامه باشید. پوشه مربوطه را باز کنید، به احتمال زیاد فایل EXE مورد نظر را در داخل این پوشه پیدا می کنید. موفق باشید!

مرتبط : Windows 10 S چیست؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید