آیا می خواهید اندازه گروهی از تصاویر موجود در ویندوز ۱۰ سیستم خود را سریعا تغییر دهید؟ با استفاده ابزار Microsoft PowerToys، می توانید این کار را مستقیماً از طریق File Explorer تنها با یک کلیک راست انجام دهید (نیازی به باز کردن ویرایشگر تصویر نمی باشد). در مقاله پیش رو نحوه تنظیم و استفاده از این ابزار آورده شده است.

آشنایی با ابزار تغییر دهنده اندازه تصویر PowerToys

تغییر اندازه سریع چندین عکس به صورت گروهی به لطف ماژول ” Image Resizer” موجود در Microsoft PowerToys که مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای کاربران ویندوز ۱۰ می باشد، به آسانی فقط با چند کلیک در ویندوز ۱۰ امکان پذیر است.

هنگامی که تنظیمات این برنامه به خوبی انجام شود، Image Resizer به شما این امکان را می دهد تا روی مجموعه ای از تصاویر درFile Explorer  (یا روی دسک تاپ خود) راست کلیک کرده و اندازه این تصاویر را در اندازه ای از پیش تنظیم شده یا سفارشی تغییر دهید. تصاویر جدید با اندازه تغییر یافته در همان مکان قبلی که تصاویر اصلی موجود هستند، ذخیره می شوند.

مرتبط: رفع مشکل باز نشدن عکس در ویندوز ۱۰

مرحله ۱: PowerToys را نصب کنید و Resizer Image را فعال کنید

در ابتدا در صورتی که این برنامه را از قبل روی سیستم خود نصب نکرده اید – این برنامه به طور پیش فرض روی ویندوز ۱۰ نصب نشده است – لازم است که Microsoft PowerToys را از وب سایت Microsoft بارگیری کنید.

معمولاً آخرین نسخه در بالای صفحه بارگیری قرار دارد. در صفحه بارگیری به دنبال فایلی با فرمت EXE، مانند “PowerToysSetup-0.27.1-x64.exe” باشید. این فایل را بارگیری کرده و اجرا کنید.

پس از اتمام مراحل نصب، PowerToys را از دسک تاپ یا منوی Start سیستم راه اندازی کنید و روی “Image Resizer” در نوار کناری کلیک کنید. سپس مطمئن شوید که کلید فعال سازی ” Enable Image Resizer ” در موقعیت “On” باشد.

در مرحله بعدی، پنجره PowerToys را ببندید و تغییر دادن اندازه تصاویر را در File Explorer امتحان کنید.

مرحله ۲: تغییر اندازه تصاویر در File Explorer یا دسک تاپ

با فعال کردن Resizer Image، تغییر اندازه تصاویر تنها با چند کلیک انجام می شود. ابتدا تصاویری را که می خواهید اندازه آنها را تغییر دهید در File Explorer یا روی دسک تاپ خود قرار دهید.

گروهی از تصاویر را با استفاده از نشانگر ماوس انتخاب کنید، سپس روی آنها کلیک راست کنید. در منوی ظاهر شده، گزینه “Resize pictures” را انتخاب کنید.

پنجره Image Resizer باز می شود. اندازه تصویر مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید (یا یک اندازه دلخواه را وارد کنید)، گزینه های مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی “Resize” کلیک کنید.

تغییر اندازه سریع چندین عکس

پس از آن، تصاویر تغییر اندازه یافته در همان پوشه ای که تصاویر مبدا قرار دارند، ظاهر می شوند. می توانید این کار را با هر تعداد تصویر مورد نظر انجام دهید.

یک گزینه اختیاری: تنظیمات Image Resizer را پیکربندی کنید

اگر می خواهید اندازه های نشان داده شده در پنجره Image Resizer که در هنگام تغییر اندازه تصاویر ظاهر می شوند را پیکربندی کنید، در ابتدا PowerToys را راه اندازی کنید، سپس در نوار کناری روی ” Image Resizer” کلیک کنید.

تغییر اندازه سریع چندین عکس

در صفحه گزینه های Image Resizer، سه بخش اصلی دیده می شود که به شما امکان می دهد تا نحوه عملکرد Image Resizer را پیکربندی کنید.

در ابتدا، بخشی به نام “Image sizes” را مشاهده می کنید که مجموعه ای از پروفایل ها را مشخص می کند که هنگام اجرای Image Resizer می توانید از بین آنها گزینه مورد نظر را انتخاب کنید (همچنین گزینه ای برای وارد کردن اندازه سفارشی نیز وجود دارد.) در اینجا می توانید هر یک از پروفایل های موجود را ویرایش کنید یا اندازه سفارشی از پیش تعیین شده خود را اضافه کنید.

مرتبط : نحوه مشاهده تصاویر کوچک همه پنجره های باز در ویندوز ۱۰

تغییر اندازه سریع چندین عکس

در مرحله بعد، بخش “Encoding” را مشاهده می کنید. به طور پیش فرض، Image Resizer تصویر تغییر یافته را در فرمت فایل اصلی ذخیره می کند، اما در صورتی که با این فرمت فایل را ذخیره نکند، تصویر را در فرمت مشخص شده در گزینه “Fallback encoder” موجود در اینجا ذخیره می نماید. همچنین می توانید سطح کیفیت JPEG، مشبک بودن PNG یا فشرده سازی TIFF را تعیین کنید.

تغییر اندازه سریع چندین عکس

در آخر، بخش “File” به شما این امکان را می دهد تا فرمت نام فایل تصاویر تغییر اندازه یافته را مشخص کنید. حالت پیش فرض شامل نام اصلی فایل و اندازه ای است که انتخاب کرده اید، می باشد.

مرتبط : ۶ ویژگی عالی در نوار بازی جدید ویندوز ۱۰

تغییر اندازه سریع چندین عکس

از نظر فنی، برای استفاده از Image Resizer نیازی به تغییر هیچ یک از این تنظیمات نمی باشد، اما اگر بعداً بخواهید نحوه عملکرد این ابزار را تغییر دهید، لازم است که با این گزینه ها آشنا باشید.

مرتبط : نحوه مشاهده تمام رمز های ذخیره شده وای فای در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید