اگر فایل های کاری خود را روی دسک تاپ ذخیره می کنید، احتمالا برای مشاهده دسک تاپ خود، لازم است پنجره های مختلف را به حداقل برسانید (مینیمایز کنید). یا شاید بخواهید دسک تاپ را به منظور پنهان کردن سریع یک پنجره، مشاهده کنید. در مقاله پیش رو نحوه نمایش سریع دسک تاپ در سیستم مک توضیح داده شده است.

از یک میانبر صفحه کلید یا موس استفاده کنید

سریعترین راه برای مشاهده دسک تاپ (بدون تنظیم یک ویژگی جدید) استفاده از میانبر صفحه کلید است. در واقع چندین روش وجود دارد که می توانید این کار را با استفاده از آنها انجام دهید:

  • Command + F3: از میانبر صفحه کلید Command + F3 (Mission Control) برای مشاهده سریع دسک تاپ استفاده کنید. این میانبر در اکثر سیستم های مک مدرن کار می کند.
  • Fn + F11: اگر سیستم مک شما قدیمی است یا از صفحه کلیدی استفاده می کنید که کلیدهای رسانه ای ندارد، می توانید از کلید F11 یا ترکیب کلیدهای Fn + F11 برای آشکارسازی دسک تاپ استفاده کنید.

همچنین می توانید میانبر اختصاصی خود (با استفاده از صفحه کلید یا ماوس) را برای نشان دادن دسک تاپ ایجاد کنید. برای انجام این کار، روی نماد “Apple” که در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید و سپس گزینه “System Preferences” را انتخاب نمایید.

در اینجا بر روی گزینه “Mission Control” کلیک کنید.

اکنون دو منوی کشویی کنار گزینه “Show Desktop” مشاهده می شود. از منوی کشویی واقع در سمت چپ می توانید یک میانبر صفحه کلید اختصاصی ایجاد کنید و از منوی کشویی بعدی در سمت راست می توانید برای ایجاد یک میانبر موس استفاده نمایید.

امکان انتخاب کلیدهای عملکرد و کلیدهایShift ،Command ، Option و Control وجود دارد. به کلیدی که اغلب از آن استفاده نمی کنید، نگاهی بیندازید. برای ما انتخاب کلید Right Option به دلیل کاربرد خیلی کم آن، منطقی به نظر می رسد.

اگر از ماوسی با دکمه های اضافی استفاده می کنید، می توانید از آن برای ایجاد میانبر اختصاصی برای نمایش دسک تاپ استفاده کنید.

تعیین یک “گوشه داغ (Hot Corner)”

شاید از این ویژگی بی اطلاع باشید، اما یک ویژگی مخفی در سیستم مک شما به نام “Hot Corners یا گوشه های داغ” وجود دارد. این گوشه های داغ این امکان را به شما می دهند تا با زدن گوشه مکان نما به یکی از این چهار گوشه صفحه نمایش، عملی خاصی را انجام دهید.

مرتبط: نحوه ایجاد میانبرهای “گوشه داغ” که باعث زمان صرفه جویی در زمان می شوند

به عنوان مثال، می توانید مرکز اعلان ها و یا Mission Control را با این گوشه ها باز کنید و با حرکت دادن مکان نما به یکی از گوشه های صفحه نمایش، دسک تاپ سیستم خود را مشاهده کنید.

با رفتن به قسمت System Preferences > Mission Control، این ویژگی را خواهید یافت. در این قسمت روی دکمه “Hot Corners” که در گوشه سمت چپ، پایین صفحه نمایش قرار دارد، کلیک کنید.

نمایش سریع دسک تاپ در سیستم مک

اکنون روی منوی کشویی کنار یکی از گوشه ها کلیک کنید (ما روی منوی گوشه بالا سمت چپ کلیک کرده ایم) و گزینه “Desktop” را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

حالا هنگامی که مکان نما خود را به گوشه سمت چپ بالای صفحه منتقل می کنید، سیستم مک شما فوراً پنجره ها را به عقب می زند و دسک تاپ را نشان می دهد. برای پنهان کردن دسک تاپ، یکبار دیگر مکان نما را به همان گوشه ببرید.

از ویژگی حرکت ترک پد (Trackpad) استفاده کنید

اگر از سیستم مک بوکی استفاده می کنید که ترک پد دارد (یا اگر از یک Magic Trackpad استفاده می کنید)، می توانید سریعاً با استفاده از یک حرکت ساده، دسک تاپ خود را مشاهده کنید.

تنها کافیست انگشت شست خود را در جهت دور شدن از سه انگشت دیگر (مطابق شکل) روی ترک پد حرکت دهید تا سریعا دسک تاپ نمایش داده شود. با نزدیک کردن انگشت شست به سه انگشت دیگر خود نیز می توانید دسک تاپ را مجددا مخفی نمایید.

نمایش سریع دسک تاپ در سیستم مک

این حرکت به طور پیش فرض در تمام سیستم های مک فعال است، اما اگر این ویژگی برای سیستم شما فعال نبود، به قسمت System Preferences > Trackpad > More Gestures بروید و در این قسمت مطمئن شوید که گزینه “Show Desktop” فعال باشد.

نمایش سریع دسک تاپ در سیستم مک

گام بعدی؟ بیاموزید که چگونه استفاده از ویژگی دسک تاپ چند گانه، می تواند به افزایش بهره‌وری شما در سیستم های مک کمک کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید