دسکتاپ های مجازی روشی مفید برای جابجایی چندگانه فضای کاری در ویندوز ۱۰ است. چندین روش برای جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی وجود دارد، از جمله چندین میانبر صفحه کلید کمتر شناخته شده ، همه آنها را در مقاله زیر توضیح خواهیم داد.

مرتبط : Windows 10 S چیست؟

میانبرهای صفحه کلید برای جابجایی بین دسکتاپ های مجازی

برای جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی در ویندوز ۱۰ با میانبر صفحه کلید، Windows + Ctrl + Left Arrow را بزنید تا به دسکتاپ با شماره پایین و یا با فشردن Windبows + Ctrl + Right Arrow به دسکتاپ با یک شماره بالاتر بروید. اگر شما یک دسکتاپ مجازی در «direction» ایجاد کرده باشید که در آن از کلیدهای جهت دار (arrow keys) استفاده می‌کنید، فضای کاری بلافاصله با این فضا تعویض می شود.

مرتبط :‌ آموزش تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر صفحه کلید

برای دیدن سریع دسکتاپ های مجازی که در دسترس دارید، Windows + Tab را فشار دهید. سپس صفحه ای به نام “Task View” را مشاهده می کنید که لیست دسکتاپ های مجازی موجود را به وسیله تصویر کوچکشان نشان می‌دهد.

برای استفاده از صفحه کلید برای جابجایی بین دسکتاپ های مجازی در این صفحه، Tab را فشار دهید تا یکی از تصاویر کوچک در ردیف بالا برجسته شود. سپس با فشردن کلید های جهت دار بین تصاویر حرکت کنید و برای انتخاب یکی از آنها Enter را بفشارید. نمای کار بسته می شود و دسکتاپ مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد.

اگر می خواهید دسکتاپ مجازی جدیدی از طریق صفحه کلید اضافه کنید، Windows + Ctrl + D را فشار دهید یا فقط Windows + Tab را فشار دهید تا نمای کار دوباره باز شود.با استفاده از Tab و کلیدهای جهت دار، “New Desktop” را انتخاب کنید و سپس Enter را فشار دهید.

دسکتاپ مجازی جدیدی ظاهر می شود، پس از پایان کار، یکی را انتخاب کرده و Enter را فشار دهید، یا فقط گزینه Escape را فشار دهید تا به دسکتاپ خود برگردید.

استفاده از منوی کار برای جابجایی بین دسکتاپ های مجازی

اگر می خواهید به سرعت از طریق منوی کار بین دسکتاپ های مجازی جابجا شوید، روی دکمه Task View کلیک کنید یا Windows + Tab را فشار دهید.

سپس، روی دسکتاپ مورد نظرتان کلیک کنید یا ضربه بزنید.

جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی

اگر دکمه Task View را در منوی کار مشاهده نمی کنید، روی آن کلیک راست کرده و سپس روی “Show Task View Button” کلیک کنید؛ اکنون باید یک تیک (علامت تایید) در کنار خود داشته باشد.

جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی

پس از مشاهده، می توانید در هر زمان روی “Task View ” کلیک کنید تا دسکتاپ های مجازی خود را مدیریت کنید، که قطعاً مفید خواهد بود!

جابجایی بین دسکتاپ های مجازی با استفاده از پد لمسی

به طور پیش فرض، ویندوز ۱۰ چندین حرکت لمسی چهار انگشتی را برای جابجایی بین دسک تاپ های مجازی ذخیره می کند.برای استفاده از آنها، همزمان چهار انگشت را روی صفحه لمسی خود قرار داده و آنها را در یک جهت خاص بکشید:

  • کشیدن انگشت با چهار انگشت به سمت بالا: Task View (همان فشار دادن Windows + Tab) را باز می کنید.
  • ضربه زدن با چهار انگشت به سمت چپ: به یک دسکتاپ مجازی با شماره کمتر می روید.
  • ضربه زدن با چهار انگشت به سمت راست: به دسکتاپ مجازی با شماره بالاتر می روید.
  • کشیدن انگشت به چهار انگشت به پایین: دسکتاپ فعلی را نشان می دهید.

اگر این کارها جواب ندادند، ممکن است این قابلیت را در تنظیمات غیرفعال کرده باشید. برای فعال کردنش، روی دکمه Windows در منوی کار کلیک کرده و نماد (چرخ دنده) Gear را انتخاب کنید تا منوی “Settings” باز شود.سپس به devices<Touchpad بروید. به پایین بروید تا گزینه “Four-Fingered Gestures” را ببینید.

در منوی کشویی “Swipes”، “witch desktops and show desktop” را انتخاب کنید.

جابجایی سریع بین دسکتاپ های مجازی

همچنین می توانید این عملکردها را به همان حرکات سه انگشت در صفحه تنظیمات صفحه لمسی اختصاص دهید.

پس از آن، پنجره تنظیمات را ببندید. اگر دستگاه شما از حرکات صفحه لمسی چند لمسی پشتیبانی می کند، اکنون می توانید از این حرکات برای کنترل دسکتاپ های مجازی استفاده کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید