Focus Assist ویندوز ۱۰، روشی مفید برای حفظ تمرکز شما هنگام کار یا بازی است. با آغاز به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰، اکنون ویندوز ۱۰ بطور خودکار برخی از اعلان‌های فعال یا غیرفعال شدن Focus Assist را پنهان می‌کند. اگر می‌خواهید آن‌ها را برگردانید، تغییر در تنظیمات آسان است. نحوه انجام این کار در این مقاله شرح داده است.

مرتبط : کنترل پنل ویندوز ۱۰ کجا رفته است؟

ابتدا پنجره ” Settings” را باز کنید. سریعترین راه برای انجام این کار باز کردن منوی استارت و کلیک روی نماد چرخ دنده است.

در بخش « Settings»، روی « System» کلیک کنید.

بعد، روی “Focus Assist” در نوار کناری کلیک کنید.

در تنظیمات ” Focus aAssist”، پایین روید تا قسمت ” Automatic Rules” را ببینید.

این چهار زیرمجموعه را مشاهده خواهید کرد: “در این زمان‌ها” (During these times)، “هنگامی که من صفحه نمایش خود را تکثیر می‌کنم” (When I’m duplicating my display)، “هنگامی که من در حال بازی هستم” (When I’m playing a game) و “هنگامی که من از یک برنامه در حالت تمام صفحه استفاده می‌کنم.” (When I’m using an app in full-screen mode)

حالا سوییچ‌های کنار هر چهار قانون اتوماتیک را تغییر دهید و آنها را روشن کنید. حتی اگر قصد ندارید از آن‌ها استفاده کنید، این کار به شما این امکان را می‌دهد که از قبل پیکربندی کنید.

سپس، باید چند زیرمجموعه مخفی صفحه Focus assist را ببینیم. ابتدا بر روی کلمات ” During these times. ” کلیک کنید. به نظر نمی‌رسد یک دکمه باشد، اما می‌توانید روی آن کلیک کنید.

زیرمجموعه صفحه تنظیمات جدید ظاهر می‌شود. در آن صفحه، به سمت پایین نگاه کنید و کادری با عنوان زیر را علامت بزنید:

“Show a notification in action center when focus assist is turned on automatically.”

(اگر کادر تأیید را مشاهده نمی‌کنید، بدان معناست که این قانون خاموش است. سوئیچ مربوط به قانون را به “روشن” برگردانید و گزینه کادر تأیید ظاهر می‌شود.)

Focus Assist

پس از آن، مراحل مشابه را با سه قانون اتوماتیک دیگر تکرار کنید: ” When I’m duplicating my display”، ” When I’m playing a game” و ” When I’m using an app in full-screen mode “.

هر بار روی هر یکی از آنها کلیک کنید و هنگامی که صفحه تنظیمات جدید ظاهر شد، کادر ” Show a notification in action center when focus assist is turned on automatically ” را در هر صفحه علامت بزنید.

Focus Assist

پس از بررسی چهار کادر در چهار زیرمجموعه، به صفحه تنظیمات اصلی Focus Assist برگردید. با استفاده از کلیدهای کنار هر قانون، قوانین خودکاری که قصد استفاده از آن را ندارید، خاموش کنید.

Focus Assist

سرانجام، به پایین صفحه اصلی تنظیمات Focus Aasist، دقیقا در زیر بخش ” Automatic rules” نگاه کنید. علامت تأیید را در کنار کادر «خلاصه‌ای از آنچه که در هنگام روشن بودن focus assist، از دست داده‌ام را نشان دهید» (Show me a summary of what I missed while focus assist was on) قرار دهید.

Focus Assist

پس از آن، از “تنظیمات” خارج شوید. دفعه بعدی که Focus Assist توسط یکی از قوانین اتوماسیون شما راه‌اندازی شود، اعلانی درباره آن دریافت خواهید کرد، درست مثل روزهای خوب گذشته. پس از خاتمه کار و مساعدت Focus Assist، اعلان دیگری از خلاصه تمام اعلان‌هایی که در هنگام تمرکز از دست داده‌اید دریافت خواهید کرد. پس متمرکز بمان!

مرتبط : میانبرهای صفحه کلید برای استفاده از دسکتاپ مجازی در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید