برای همه ما پیش آمده که به هر دلیلی بلافاصله بعد از ارسال یک ایمیل پشیمان شده‌ایم. اگر حین استفاده از Gmail در این موقعیت قرار گرفتید، بدانید که یک صفحه کوچک وجود دارد که آنجا می توانید اشتباه خود را اصلاح کنید. البته برای انجام این کار فقط چند ثانیه زمان دارید. در ادامه چگونگی انجام این کار را توضیح می دهیم.

با این که دستورالعمل های ذکر شده در ادامه مطلب برای کاربران Gmail است، اما شما می توانید با اینها ایمیل های ارسال شده را از طریق Outlook را نیز لغو کنید. حین این کار Outlook به شما یک صفحه نشان می دهد که باید طی ۳۰ ثانیه ایمیل ارسالی را فراخوانی کنید، بنابراین باید سریع باشید.

تنظیم مدت زمان لغو ارسال ایمیل در  Gmail

به طور پیش فرض در Gmail شما فقط ۵ ثانیه فرصت دارید تا ایمیل ارسال شده را پس از زدن دکمه ارسال لغو کنید. اگر فکر می کنید این مدت زمان بسیار کوتاه است، لازم است تا این مدت زمان را با تنظیمات مربوطه افزایش دهید. (پس از گذشت زمان تنظیم شده، ایمیل ها قابل بازیابی نیستند.)

متأسفانه شما نمی توانید مدت زمانی که امکان لغو ارسال ایمیل وجود دارد را در برنامه Gmail  تغییر دهید. بلکه انجام این کار در منوی تنظیمات نسخه وب Gmail امکان پذیر می باشد.

شما می توانید با باز کردن Gmail در مرورگر وب مورد نظر خود و کلیک روی نماد “Settings Gear” در گوشه بالا سمت راست بالای لیست ایمیل خود این کار را انجام دهید.

بعد از آن گزینه “تنظیمات (Settings)” را کلیک کنید.

سپس در تب “عمومی (General)” تنظیمات Gmail خود، گزینه‌ای را برای “لغو ارسال (Undo Send)” با مدت زمان پیش فرض ۵ ثانیه مشاهده خواهید کرد. شما می توانید این گزینه را از طریق منو کشویی روی زمان های ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ قرار دهید.

لغو ارسال یک ایمیل در Gmail

پس از تغییر مدت زمان لغو ارسال ایمیل، بر روی دکمه “ذخیره تغییرات (Save Changes)” در پایین فهرست کلیک کنید.

مدت زمانی که شما انتخاب کرده‌اید به طور کلی در حساب گوگل شما اعمال خواهد شد. بنابراین این زمان برای ایمیل هایی که در Gmail نسخه وب ارسال شده و همچنین برای ایمیل های ارسال شده در برنامه Gmail موجود در گوشی های آیفون، آی‌پد و دستگاه های اندروید اعمال می شود.

نحوه فراخوانی ایمیل در نسخه وب Gmail

اگر می خواهید یک ایمیل ارسال شده در Gmail را فراخوانی کنید، باید در مدت زمان لغو ارسال مربوط به حساب خود این کار را انجام دهید. این مدت زمان از لحظه فشار دکمه “ارسال” حساب و شروع می شود.

برای فراخوانی یک ایمیل ، دکمه “واگرد (Undo)” که در گوشه سمت چپ پایین صفحه “پیام ارسال شده (Message Sent)” ظاهر می شود را فشار دهید.

این گزینه تنها شانس شما برای فراخوانی ایمیل است. بنابرین اگر آن را از دست داده و یا برای بستن صفحه باز شده روی دکمه ” X” کلیک می کنید، نمی توانید آن را فراخوانی کنید. پس از گذشت مدت زمان موجود برای لغو ارسال، دکمه “واگرد” ناپدید شده و ایمیل به شخص موردنظر ارسال می شود.

نحوه فراخوانی ایمیل در Gmail در دستگاه های تلفن همراه

روند فراخوانی یک ایمیل هنگام استفاده از برنامه Gmail در دستگاه های آیفون، آی‌پد و اندروید مشابه است. در این دستگاه های هوشمند نیز پس از ارسال ایمیل به یک کاربر گوگل، یک باکس بازشو مشکی در پایین صفحه نمایش داده می شود و به شما اطلاع می دهد که ایمیل ارسال شده است.

در همین قسمت یک دکمه “واگرد (Undo)” نیز در سمت راست آن قرار دارد. اگر می خواهید ارسال ایمیل را متوقف کنید، در مدت زمان تنظیم شده و پیش فرض روی این دکمه ضربه بزنید.

لغو ارسال یک ایمیل در Gmail

با فشار دادن دکمه “واگرد (Undo)”، ایمیل را فراخوانی کرده و به صفحه نوشتن پیش نویس (Compose) باز گردانده می شوید. سپس می توانید در ایمیل خود تغییراتی ایجاد کنید. حتی می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کرده یا به طور کامل حذف کنید.

Howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید