گروه های واتس اپ با پیام های متنی و ویدئوهای متعددی پر می شوند. همه این رسانه ها فضای ذخیره سازی ارزشمندی را در گوشی آیفون یا اندروید شما اشغال می کنند. در ادامه به چگونگی کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ بدون حذف این برنامه پرداخته خواهد شد.

واتس اپ یک ابزار داخلی مدیریت ذخیره سازی برای اندروید و آیفون دارد. با استفاده از این ابزار به سرعت می توانید دریابید که کدام یک از مکالمات شما فضای ذخیره سازی بیشتری را اشغال کرده و سپس می توانید وارد آن مکالمه مورد نظر شده و به صورت جداگانه رسانه های مختلف را به منظور کاهش فضای خیر سازی، پاک می کنید. به عنوان مثال، می توانید فقط ویدئو ها را از مکالمات گروهی خود حذف نمایید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ در گوشی اندروید

ابزار مدیریت ذخیره سازی را می توان از بخش تنظیمات پیدا نمود. برنامه واتس اپ را در تلفن هوشمند اندروید خود باز کرده و روی دکمه منوی سه نقطه ای ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

در اینجا، بر روی گزینه “Settings” ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

اکنون لیست “Data and Storage Usage” را انتخاب کنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

در اینجا، بخش “Storage Usage” را مشاهده می کنید. این قسمت به شما می گوید که واتس اپ چقدر فضای ذخیره سازی را روی تلفن هوشمند اندروید شما اشغال کرده است.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

وقتی روی بخش “Storage Usage” ضربه بزنید، لیستی از همه مکالمات موجود در واتس اپ خود را، بر اساس میزان فضای ذخیره سازی اشغال شده توسط آنها، مشاهده خواهید کرد. از بالای لیست روی یک مکالمه ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

اکنون می توانید تعداد پیام های متنی، تصاویر، ویدئوها و GIFها را با توجه مکالمه مورد نظر ببینید. بر روی دکمه “Free Up Space” در گوشه پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

سپس نوع رسانه ای که می خواهید حذف شود را انتخاب نمایید. اکنون بر روی دکمه “Delete Items” ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

در پنجره باز شده، بر روی گزینه “Clear Messages” ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

حالا پیام ها و رسانه ها از فضای ذخیره سازی واتس اپ شما حذف می شوند و این فضای ذخیره سازی خالی خواهد شد.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ در گوشی آیفون

روند کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ در گوشی آیفون کمی متفاوت است.

در گوشی آیفون خود برنامه واتس اپ را باز کرده و به زبانه “Settings” بروید. در اینجا بر روی گزینه ” Data and Storage Usage” ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

اکنون به به سمت پایین صفحه بروید و روی گزینه “Storage Usage” ضربه بزنید.

کاهش فضای ذخیره سازی واتس اپ

لیستی از همه مکالمات واتس اپ خود را بر اساس اندازه آنها، مشاهده خواهید کرد. روی یک مکالمه ضربه بزنید تا جزئیات مربوط به استفاده از فضای ذخیره سازی آن را ببینید. از پایین صفحه، روی دکمه “Manage” ضربه بزنید.

نوع رسانه ای را که می خواهید آن را حذف نمایید، انتخاب کنید.

حالا بر روی دکمه “Clear” ضربه بزنید.

در پنجره ظاهر شده برای تأیید مجدد بر روی دکمه “Clear” ضربه بزنید.

اکنون داده های مربوطه از فضای ذخیره سازی واتس اپ شما حذف می شوند و به همان مقدار فضای ذخیره سازی خالی خواهد شد. برای بررسی فضای ذخیره سازی موجود در آیفون خود نیز مسیر Settings > General > iPhone Storage را دنبال کنید.

اگر از برنامه واتس اپ به عنوان سرویس پیام رسان اصلی خود استفاده می کنید، لازم است بدانید که می توانید ویژگی ذخیره سازی خودکار برای رسانه های ورودی را خاموش کنید. هنگامی که مکالمات غیر ضروری را پاک می نمایید، توصیه می کنیم ویژگی های ذخیره سازی خودکار و بارگیری خودکار را نیز از قسمت تنظیمات غیرفعال کنید. با این روش خود را از پاک کردن مکرر مکالمات واتس اپ نجات می دهید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید