ما در این مقاله با آموزش تعویض صفحه شکسته لپ تاپ در خدمت شما هستیم. اگر صفحه ال سی دی لپ تاپ شما ترک خورده، سیاه شده، یا به نحو دیگری شکسته شده است ، به معنا نیست که لپ تاپ شما دیگر قابل استفاده نمی باشد.

لینک های مفید : | تعمیر لپ تاپ دل | تعمیرات لپ تاپ دل | تعمیرات تبلت دل

تعویض صفحه شکسته لپ تاپ

اگر صفحه نمایش لپ تاپ شما از کار افتاده یا ترک خورده است، هنوز هم لپ تاپ شما قابل استفاده است. برای اکثر لپ تاپ ها ، تعویض صفحه نمایش حداکثر ۸۰ دلار هزینه دارد و یک ساعت وقت می گیرد. اگر جز دسته افرادی هستید که خودشان تعمیراتشان را انجام می دهند، تعویض صفحه شکسته لپ تاپ توسط خودتان، روشی عالی برای کاهش هزینه ها است، چرا که اکثر فروشگاه های تعمیر کامپیوتر برای این کار ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار دریافت می کنند.

در اینجا دستورالعمل های گام به گام نحوه تعویض ال سی دی شکسته لپ تاپ آورده شده است.

مرتبط : چگونه لپ تاپ خود را تعمیر کنیم

قبل از اینکه صفحه لپ تاپ خود را تعویض کنید

قبل از انجام هر کاری، به همه جای لپ تاپ خود نگاه کنید و آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که صفحه نمایش حتما نیاز به تعویض دارد. به عنوان مثال اگر کارت گرافیک موجود در مادربرد به مشکل برخورده است ، ممکن است وقت خود را برای جایگزین کردن یک صفحه نمایش کاملاً سالم تلف کنید. علاوه بر این ، اگر لپ تاپ شما اخیرا از جایی افتاده است یا به طور دیگری آسیب فیزیکی دیده است ، باید آسیب های دیگر را نیز بررسی کنید.

برای اطمینان از عملکرد کارت گرافیک ، می توانید مانیتور رایانه رو میزی یا تلویزیون را به لپ تاپ خود وصل کنید ، زیرا اکثر آنها دارای مانیتور استاندارد VGA آبی و یا خروجی HDMI هستند. اگر تصویر در صفحه نمایش خارجی بی نقص به نظر می رسد ، کارت گرافیک شما به احتمال زیاد سالم است و صفحه نمایش مشکل دارد. اگر روی مانتیور یا تلویزیون تصویری دریافت نکردید ، در نظر داشته باشید که برخی لپ تاپ ها برای فعال کردن خروجی صفحه نمایش خارجی ، احتیاج دارند تا کلیدهای عملکردی خاصی را روی لپ تاپ فشار دهید. اگر این کار را هم انجام دادید و فیلم و تصویر مورد نظر باز هم نمایش داده نشد ، احتمالاً کارت گرافیک و / یا مادربرد لپ تاپ شما، نه صفحه نمایش آن، خراب است.

مرتبط : تعمیر موقتی مانیتور لپ تاپ

تعویض صفحه شکسته لپ تاپ

اتصال لپ تاپ به تلویزیون یا مانیتور خارجی می تواند به شما در تایید این که آیا مشکل از صفحه نمایش شکسته است یا چیزهای دیگری، کمک کند.

اگر لپ تاپ با موفقیت به صفحه نمایش دیگری، خروجی داد، از لپ تاپتان برای مدتی استفاده کنید تا مطمئن شوید که صفحه کلید و سایر اجزای لپ تاپ تان به طور نرمال کار می کنند.

قبل از اینکه ال سی دی لپ تاپتان را تعویض کنید، در اینجا مراحل کلی ای را که باید انجام دهید، آورده ایم. با این حال این مراحل به معنای راهنمایی کلی برای اولترا بوک ها، سیستم های دو در یک ، تبلت ها ، مک بوک ها یا سایر نوت بوک های تخصصی تر نیست. این مراحل بیشتر برای لپ تاپ های متوسط ​​و معمولی قابل استفاده است. اما حتی این مراحل کلی که من در مورد آنها خواهم گفت نیز، روی همه این لپ تاپ ها جواب نمی دهد. برخی از آنها برای تعویض صفحه نمایش نیاز به یک فرایند متفاوت و یا کار بیشتری دارند ، مانند دسترسی به مادربرد با باز کردن کیس اصلی لپ تاپ.

یافتن صفحه نمایش لپ تاپ برای تعویض

به دلیل اهمیت احتیاط در مرحله، قبل از خرید ال سی دی جدید ، بهتر است درابتدا سعی کنید صفحه نمایش آسیب دیده را بیرون بیاورید تا مطمئن شوید که می توانید مراحل تعویض را انجام دهید. اگر بعد از انجام چند مرحله اول، بقیه مراحل برای لپ تاپ شما جور دیگری به نظر می رسید ، توصیه می کنم که در Google و YouTube جستجو کنید یا یک متخصص تعمیر لپ تاپ برای گرفتن راهنمایی بیشتر در مورد برند و مدل دقیق لپ تاپ تان پیدا کنید.

 

پیدا کردن یک ال سی دی  جایگزین معمولاً آسان است – و لازم نیست هزینه های فوق العاده زیادی را که معمولاً سازنده لپ تاپ از شما می خواهد، بپردازید. تنها با شماره مدل لپ تاپ و کلمه LCD screen ، eBay ، Amazon یا Google را جستجو کنید. بیشتر صفحه نمایش های معمولی را می توانید با ۵۰ تا ۸۰ دلار پیدا کنید. اگر چیزی نیافتید ، سایر شماره های شناسایی را از برچسب یا اسناد لپ تاپ، خود امتحان کنید. برخی از فروشندگان یک یا دو مجموعه مختلف از شماره شناسایی دارند که می تواند به عنوان شماره مدل لپ تاپ در نظر گرفته شوند.

تعویض صفحه شکسته لپ تاپ

یک جستجوی ساده برای شماره مدل لپ تاپ به علاوه “screen LCD” باید منابعی را برای پانل های تعویض نشان دهد.

هنگام خرید ال سی دی ، بیشتر فروشندگان به شما می گویند تا حتما مشخصات و قرارگیری کابل ویدیویی در پشت صفحه نمایش را با صفحه نمایش فعلی خود مقایسه کنید. این یکی دیگر از دلایل باز کردن صفحه نمایش لپ تاپ، قبل از سفارش صفحه نمایش جدید است. با این حال با توجه به تجربه شخصی من ، اگر فروشنده می گوید صفحه نمایش با مدل دقیق لپ تاپ شما سازگار است ، معمولاً صفحه نمایش جدید روی لپ تاپ شما کار می کند.

نحوه تعمیر صفحه شکسته لپ تاپ

قبل از شروع ، از داشتن ابزار مناسب اطمینان حاصل کنید. در اینجا مواردی که روی بیشتر لپ تاپ ها کار می کنند، آورده شده است:

 • میز یا یک محل کار مسطح: برای کار روی لپ تاپ خود به مکانی با سطح صاف برای نشستن (یا ایستادن) نیاز دارید که این به شما دلیلی برای تمیز کردن میز ناهار خوری یا میز تحریرتان می دهد.
 • پیچ گوشتی مغناطیسی فیلیپس با سر کوچک: پیچ گوشتی مغناطیسی با سر کوچک لازم است ولی نه چیزی مانند یک پیچ گوشتی کوچک کیت تعمیر عینک، اما اندازه ای بین این اندازه و یک پیچ گوشتی با اندازه متوسط، ​​روی لپ تاپ کار می کند. اگر پیچ گوشتی مغناطیسی ندارید ، سعی کنید یک آهنربا نسبتا بزرگ پیدا کنید. پیچ ها به این آهن ربا می چسبند و باعث می شود پیچ ​​ها را بدون دردسر باز کنید و بیرون بیاورید و در جای خود قرار دهید چرا که دیگر پیچ ها گم نمی شوند.
 • پین یا سوزن بی خطر: برای برداشتن روکش های چسبی که پیچ های دور لپ تاپ -قاب- را مخفی می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.
 • چاقویی با روکش پلاستیکی یا سایر اشیاء نازک: این مورد که برای کمک به جدا کردن صفحه نمایش از کیس لپ تاپ لارم می شود، اختیاری است. شخصاً من از ناخم هایم برای انجام این ترفند کمک می گیرم. اگر از شیء دیگری استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که به خوبی نازک باشد، اما خیلی نیز نباشد تا آثار خراش روی لپ تاپ به جای نگذارد.
 • یک کاسه یا ظرف کوچک: این مورد برای درآوردن پیچ های کوچک و محافظت از آنها در برابر گم شدن توسط حیوانات خانگی و کودکان است.

این مراحل کلی برای تعویض صفحه شکسته لپ تاپ روی اکثر لپ تاپ ها جواب می دهد:

 • اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ به آداپتور برق وصل نیست. باتری لپ تاپ را نیز جدا کنید.
 • برچسب های روکشی را که پیچ های قاب صفحه نمایش، کیسی که صفحه نمایش را احاطه کرده است، را مخفی می کنند، پیدا کنید. هنگامی که صفحه را باز می کنید ، این برچسب ها معمولاً در قسمت پایین صفحه نمایش، در نزدیکی لولا صفحه قرار دارند. در هر طرف صفحه یکی از این پیچ ها را باید پیدا کنید.

تعویض صفحه شکسته لپ تاپ

می توانید روکش های روی پیچ ها را در طرفین پایین سمت راست و چپ در حاشیه روی قاب Acer Aspire One مشاهده کنید.

 • از یک شی تیز و نوک تیز، مانند سوزن ته گرد یا پونز استفاده کنید تا برچسب های روکش را بدون آسیب رساندن به آنها جدا کنید. آن ها را در بین لبه روکش و قاب صفحه نمایش بچسبانید. پس از برداشته شدن برچسب ها ، روکش ها را در یک جای دیگری قرار دهید که قسمت چسبنده آن به سمت بالا باشد تا چسبندگی آنها هنگام دوباره چسباندنشان به خوبی حفظ شود.
 • از پیچ گوشتی برای بیرون آوردن پیچ هایی که الان قابل رویت هستند، استفاده کنید. به یاد داشته باشید: چرخاندن به سمت راست، پیچ ها را سفت می کند، و چرخاندن به سمت چپ، آنها را شل می کند. برخی از پیچ ها به راحتی قابل باز شدن هستند. بقیه پیچ ها ، خیلی راحت باز نمی شوند اما با حرکت دادن صفحه در جهت مناسب ، معمولاً پیچ در معرض دید قرار می گیرند و می توان آنها را باز کرده و خارج نمود.

تعویض صفحه نمایش

بعد از برداشتن روکش های برچسبی، پیچ ها نمایان می شوند.

 • با دقت صفحه نمایش را از قسمت پشتی کیس صفحه نمایش، جدا کنید. با استفاده از ناخن انگشت یا یک شیء نازکی که باید آن را در شکاف اطراف صفحه نمایش قرار دهید، جداسازی را انجام دهید. لبه دور صفحه نمایش معمولاً با بندهای پلاستیکی به قسمت پشتی محکم شده است ، بنابراین برای جدا کردن آن کمی فشار لازم است، اما نه خیلی زیاد که منجر به شکستن چیزی شود. هنگام جدا شدن ، صدا باز شدن چفت ها و بست ها را می شنوید.

تعویض صفحه نمایش

فرآیند جداسازی و در آوردن صفحه نمایش از کیس پشتی.

 • وقتی که صفحه‌ی نمایش را از قاب دور آن جدا کردید، ممکن است خارج کردن آن کمی دشوار باشد. اگر به راحتی خارج نشود ، احتمالاً در قسمت لولا، صفحه نمایش گیر کرده است. صفحه را روی به بالا یا پایین ، با کمی فشار ملایم در صورت لزوم، حرکت دهید تا کاملاً آزاد شود.

تعویض صفحه نمایش

بعد از جدا کردن قاب ، می بینید که صفحه از هر طرف با فریم های باریک فلزی ایمن شده است.

 • پس از جدا شدن کامل قاب، ایمن شدن ال سی دی با فریمی از باریکه های فلزی در سمت چپ و راست دیده می شود. دو پیچی (یکی در هر طرف در قسمت بالا) را که قطعات فریم فلزی را به کیس پشتی وصل کرده اند، باز کنید. حال باید بتوانید ال سی دی را (که قطعات فریم فلزی آن به هم وصل شده اند) کمی از کیس پشت صفحه دور کنید.
 • روی هر یک از طرفین فریم باریکه فلزی ، همه پیچ های متصل کننده فریم به ال سی دی را بردارید. بیشتر لپ تاپ ها در هر طرف دارای سه پیچ هستند. با این حال ، لپ تاپ کوچکتری که من در اینجا عکس آنها را گذاشته ام ، این پیچ ها را ندارند. ال سی دی با استفاده از نوارهایی در هر طرف ، به قطعات فریم وصل شده است.

تعویض صفحه نمایش

در اینجا بیشتر لپ تاپ ها پیچ هایی دارند که صفحه ال سی دی را به قطعات فریم فلزی متصل می کند.

 • حالا باید بتوانید ال سی دی را در جهت رو به پایین، روی صفحه کلید قرار دهید. مراقب باشید که به کابل ویدئویی متصل شده به پشت ال سی دی ، فشار زیادی وارد نشود.

تعویض صفحه نمایش

ال سی دی   از قطعات فریم فلزی آزاد شده و روی صفحه کلید قرار می گیرد.

 • کابل ویدئویی را از پشت ال سی دی جدا کنید. گرچه لپ تاپی که در اینجا عکس آنها را قرار داده ام ، اتصال دهنده آن در قسمت انتهایی قرار دارد، اتصال دهنده اکثر لپ تاپ ها نزدیک به مرکز است. به خاطر داشته باشید که بخشی از کابلی که از صفحه نمایش به پایین آمده است ، معمولاً در پشت صفحه با چسبندگی اندکی قرار گرفته است. تنها کافی است کابل ها را به آرامی از روی صفحه به بیرون بکشید. معمولاً باید نواری را که اتصال دهنده ویدیویی را در پشت صفحه محکم می کند، نیز جدا کنید. هنگامی که به مرحله جداسازی کابل ویدیویی از اتصال دهنده صفحه نمایش رسیدید آن را با کمی نیرو جدا کنید.

تعویض صفحه نمایش

این کابل اتصال دهنده برخلاف اکثر لپ تاپ ها ، در قسمت پایین صفحه ال سی دی قرار دارد.

 • هنگامی که ال سی دی شکسته شده را به طور کامل بیرون آورید ، به سادگی صفحه نمایش جدید را مانند همان جهتی که صفحه نمایش قدیمی را در آورید ، رو به پایین قرار دهید. کابل ویدیویی را به اتصال دهنده مجددا وصل کنید و کابل ها و نوارها را دقیقاً مانند حالتی که برای صفحه نمایش قدیمی بوده است، قرار دهید.
 • صفحه نمایش جدید را در قطعات فریم باریک کناری تنظیم کنید ، سپس آن را مجددا مانند گذشته سفت کنید: معمولاً سه پیچ در هر طرف قطعات فریم باریک فلزی ، و سپس یک پیچ در بالای هر یک از آنها برای مجکم کردن آن به کیس پشت صفحه وجود دارد.
 • هنگامی که به مرحله قرار دادن مجدد قاب دور صفحه نمایش رسیدید ، کافی است آن را صاف کرده و آن را با فشار سر جای خود در چفت های کیس پشتی صفحه نمایش، قرار دهید. قبل از قرار دادن پیچ های قاب ، اطمینان حاصل کنید که قاب کاملا در جای خود قرار گرفته است و هیچ شکافی در اطراف لبه های صفحه نمایش وجود ندارد. در آخر ، از سوزن یا پین بی خطر برای اتصال مجدد روکش های چسبان پیچ ها استفاده کنید.

اگر همه این موارد به خوبی پیش رفته باشند ، اکنون یک صفحه نمایش جدید روی لپ تاپتان دارید. باتری را در جای خود قرار دهید و لپ تاپ خود را تست کنید!

برای تعمیر محصولات دل می توانید به نمایندگی دل ایران ( کندل ) مراجعه بفرمایید.

pcworld

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید