اگر فونت های سیستم مک شما بهم ریخته اند، با استفاده از برنامه FOS Book داخلی MacOS، می توانید به راحتی فونت سیستم خود را به حالت پیش فرض برگردانید. در این مقاله نحوه انجام این کار آورده شده است.

بازیابی فونت های مک چه کاری انجام می دهد؟

از آنجا که امکان حذف و پاک شدن فونت های سیستم از روی مک وجود ندارد، همانطور ک انتظار می رود بازگرداندن فونت ها منجر به نصب چیزی بر روی سیستم شما نمی شود. در عوض، در واقع تمام فونت های “غیر استانداردی” را که روی سیستم خود نصب کرده اید، حذف می کند. منظور از فونت غیر استاندار اپل، تمام فونت هایی است که به طور پیش فرض روی سیستم عامل مک نبوده اند.

بازیابی فونت های سیستم مک به حالت پیش فرض

پس از حذف فونت های غیر استاندارد توسط برنامه Font Book، فونت های غیراستاندارد مورد نظر در /Library/Fonts (Removed)یا  ~/Library/Fonts (Removed) مشاهده می شوند. در صورت لزوم می توانید مجددا این فونت ها از این مکان نصب کنید.

مرتبط: بهترین روش تغییر فونت پروفایل و کپشن اینستاگرام

نحوه بازیابی فونت های استاندارد در سیستم مک

بازگرداندن فونت های سیستم مک به حالت پیش فرض به آسانی صورت می گیرد. ابتدا برنامه Font Book را که یک برنامه کمکی ویژه است و معمولاً در ~\Applications\Other قرار دارد، باز نمایید. اگر نمی توانید این برنامه را پیدا کنید، کلیدهای ترکیبی Command + Space را فشار دهید، “Font Book” را تایپ کنید و سپس Return را بزنید.

بازیابی فونت های سیستم مک به حالت پیش فرض

وقتی که برنامه Font Book باز شد، روی منوی “File” موجود در بالای صفحه کلیک کنید و ” Restore Standard Fonts” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

بازیابی فونت های سیستم مک به حالت پیش فرض

در مرحله بعدی، هشداری ظاهر می شود که توضیح می دهد هیچ چیزی از روی سیستم شما پاک نمی شود، اما فونت های غیر استاندارد سیستم شما به یک پوشه جدید منتقل می شوند. روی “Proceed” کلیک کنید.

بازیابی فونت های سیستم مک به حالت پیش فرض

پس از اتمام مراحل، دکمه “OK” را فشار دهید. فونت های مک شما به حالت استاندارد و پیش فرض کارخانه برگردانده می شوند. فونت های حذف شده را می توانید در مسیر /Library/Fonts (Removed) or ~/Library/Fonts (Removed) پیدا کنید.

مرتبط: تغییر فونت پیش فرض ویندوز ۱۰ با استفاده از رجیستری هک

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید