Parallels 17 امکان اجرای ویندوز ۱۱ را در مک اینتل یا M1 با استفاده از یک ماشین مجازی کامل آسان می کند. در مک اینتل، می توانید به راحتی برنامه های ویندوز در کنار برنامه های مک اجرا کنید.

دلیل انتخاب Parallels

Parallels یک ماشین شبیه سازی جامع است. ماشین شبیه سازی معادل کامپیوتر مجازی است که به شما اجازه می دهد یک سیستم عامل جداگانه را در مک نصب کنید. با استفاده از فناوری Coherence در Parallels می توانید برنامه ویندوز را در کنار برنامه های مک اجرا کنید، یا به فایل های مک خود در یک محیط ویندوز دسترسی داشته باشید.

همین نکات باعث برتری Parallels نسبت به Boot Camp می شود که نه تنها به شما اجازه استفاده همزمان از مک و ویندوز را نمی دهد، بلکه باید در یک پارتیشن جداگانه در فضای ذخیره سازی مک نصب شود. Parallels با روان تر کردن انتقال بین مک و ویندوز، گزینه بهتری می باشد.

نیازمندی ها

Parallels 17 از ویندوز ۱۱ در مک Big Sur، Catalina و Monterey پشتیبانی می کند. نسخه خانگی این برنامه ۸۰ دلار آمریکا قیمت دارد اما اگر نسخه های قبلی این برنامه را دارید، می توانید با ۵۰ دلار آن را تهیه کنید. البته ۱ دوره آزمایشی کوتاه مدت نیز در دسترس کاربران جدید موجود است که می توانید برای دریافت آن به وبسایت Parallels مراجعه کنید.

شما همچنین به لایسنس قانونی ویندوز ۱۱ نیاز دارید که پس از نصب ویندوز، می توان آن را در وبسایت رسمی ماکروسافت تهیه کرد. در مک های اینتل، باید از فایل ISO نصب ویندوز استفاده نمود که شما قادر به دانلود رایگان آن از سایت ماکروسافت خواهید بود.

در حال حاضر (نوامبر ۲۰۲۱)، برای نصب ویندوز ۱۱ در مک M1، باید یک نسخه آزمایشی ARM داشته باشید. برای این کار، کاربران باید یک اکانت ثبت شده در برنامه Windows Insider داشته باشند، زیرا ویندوز ۱۱ اینتل بر روی مک M1 در برنامه Parallels قابل نصب نیست.

نحوه نصب ویندوز ۱۱ در Parallels

اولین پیش نیاز، داشتن Parallels 17 یا بهتر است. در طول پروسه نصب، از دسترسی Parallels به دسکتاپ، اسناد و پوشه دانلودها اطمینان حاصل کنید تا فرایند نصب به درستی پیش برود.

در مرحله بعد، اگر از مک اینتل استفاده می کنید، ISO ویندوز ۱۱ را از وبسایت ماکروسافت دانلود کنید. در صفحه Download سایت، Download Windows 11 Disk Image (ISO) را پیدا کرده و در منوی کشویی Windows 11 را انتخاب کرده و در آخر روی Download کلیک کنید.

 

برنامه Parallels

اما اگر مک مورد استفاده شما M1 است، نمی توانید از نسخه Intel (x64) بهره ای ببرید. به همین جهت، ابتدا باید در برنامه Windows Insider ثبت اکانت کرده و نسخه Windows Client ARM64 Insider Preview را دانلود کنید که در یک فایل Image دیسک VHDX آمده است.

هنگامی که تصویر سیستم عامل مورد نیاز خود را دریافت کردید، برنامه Parallels را باز کنید. در مک M1، روی فایل VHDX که دانلود کرده اید دوبار کلیک کنید و دستورالعمل های Parallels را به دقت دنبال کنید. برخی از مراحل مشابه نصب نسخه اینتل ویندوز است که در این جا آنها را شرح می دهیم.

در مک اینتل، Installation Assistant را باز کرده و Install Windows or another OS from a DVD or image file را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

 

برنامه Parallels

Parallels به طور خودکار ISO ویندوز ۱۱ را در مک شما پیدا می کند. آن را در لیست انتخاب کرده و مانند روش قبل، روی Continue کلیک کنید.

در مرحله بعد، Parallel خواهان کلید لایسنس ویندوز ۱۱ است. اگر دارای لایسنس هستید، کد آن را در کادر مربوطه وارد کنید، در غیر این صورت، Enter License Key For Faster Installation را غیرفعال کنید و روی Continue بار دیگر کلیک کنید.

برنامه Parallels

ISO استاندارد ویندوز ۱۱ حاوی اطلاعات نصب نسخه های متفاوت ویندوز است که می توانید نسخه مد نظر خود مانند Home یا Pro را در لیست کشویی انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هر نسخه، قیمت خاص خود را دارد که با خرید لایسنس آن مشخص می شود. مانند قبل، روی Continue کلیک کنید.

در این مرحله، Parallels از شما علت استفاده از ویندوز ۱۱ را جویا می شود. آیا از ویندوز ۱۱ برای کارهای روزمره و اداری استفاده می کنید، یا هدف اصلی شما، بازی با آن است. نیاز خود را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

برنامه Parallels

پس از این مرحله، نصب ویندوز ۱۱ آغاز می شود و Parallels مراحل پس از آن را به طور خودکار طی می کند. مراحل نصب از طریق پنجره ماشین مجازی قابل مشاهده است پس می توانید در هر زمان نظاره گر پروسه نصب باشید.

ویندوز 11

زمانی که نصب به پایان برسد، پیام Installation Complete به نمایش در خواهد آمد که در هر دو مدل مک (M1 و اینتل) به یک شکل است. با کلیک بر روی پنجره ماشین مجازی وارد مرحله بعد شوید.

برنامه Parallels

در این مرحله، اگر از نسخه آزمایشی Parallels استفاده می کنید، برنامه از شما درخواست ساخت اکانت می کند. در غیر این صورت، ویندوز ۱۱ در دسترس شما خواهد بود.

ویندوز 11

جهت جا به جایی یکپارچه بین مک و ویندوز، روی پنجره ویندوز ۱۱ تمرکز کرده و با انتخاب Enter Coherence در منوی View این عمل را میسر کنید. همچنین می توانید از کلید میانبر Ctrl+Command+C نیز استفاده کنید.

برنامه Parallels

برای خروج از حالت Coherence، روی لوگوی ویندوز در Dock کلیک کرده و پس از انتخاب View روی Exit Coherence کلیک کنید. البته می توانید از میانبر Ctrl+Command+C مجددا استفاده کنید تا از این حالت خارج شوید.

اگر پس از نصب ویندوز ۱۱ اقدام به خرید لایسنس ویندوز کردید، Settings ویندوز ۱۱ را باز کرده و وارد System شوید. ابتدا روی Activate Now و سپس Open Store کلیک کنید. صفحه فروش ویندوز باز می شود که به شما اجازه خرید قانونی لایسنس ویندوز  ۱۱ را می دهد.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید