شاید بعضی اوقات بخواهید یک نسخه کپی از یک وب سایت را در مرورگر گوگل کروم خود ذخیره کنید، اما لزوماً نمی خواهید این صفحه را بر روی کاغذ چاپ نمایید. در این حالت، ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF در گوگل کروم  و با استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰، Mac، Chrome OS  و Linux بسیار آسان است.

ابتدا کروم را باز کنید و به صفحه وبی بروید که می خواهید آن را به صورت یک فایلPDF  ذخیره کنید. هنگامی که در صفحه مورد نظر هستید، دکمه بیضوی عمودی (سه نقطه که به صورت عمودی زیر هم قرار گرفته اند) را در گوشه سمت راست، بالای پنجره پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده، “Print” را انتخاب کنید.

ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF

یک پنجره چاپ باز می شود. در منوی کشویی “Destination”، گزینه “Save as PDF” را انتخاب کنید.

ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF

اگر فقط می خواهید صفحات مشخصی (به عنوان مثال فقط صفحه اول یا صفحات ۲ تا ۳) را به صورت فایل PDF ذخیره کنید، می توانید با استفاده از گزینه “Pages” این کار را انجام دهید و اگر می خواهید جهت فایل PDF را از حالت تصویر صورت (عمودی) به حالت منظره (افقی) تغییر دهید، روی گزینه “Layout”  کلیک نمایید.

وقتی همه تنظیمات مورد نظر را انجام دادید، روی “Save” در پایین پنجره Print کلیک کنید.

ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF

پنجره “Save As” ظاهر خواهد شد. مسیری را که می خواهید فایل PDF خود را در آن ذخیره کنید، انتخاب نموده (و در صورت لزوم نام فایل را تغییر دهید)، سپس روی “Save” کلیک کنید.

ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF

پس از اتمام فرایند ذخیره سازی، وب سایت مورد نظر به صورت یک فایل PDF در محلی که شما انتخاب نموده اید، ذخیره می شود. اگر می خواهید این فایل را دوباره بررسی کنید، به مکان ذخیره سازی این فایل بروید، PDF  آن را باز کنید و ببینید که آیا این صفحه به درستی ذخیره شده است یا خیر. اگر این صفحه به درستی ذخیره نشده بود، در پنجره Print تغییرات لازم را ایجاد نمایید و دوباره ذخیره سازی این صفحه را امتحان کنید.

همچنین امکان چاپ اسناد به صورت فایل های PDF در Windows و Mac در برنامه هایی غیر از گوگل کروم نیز فراهم است. در هر دو سیستم عامل، این فرایند شامل قابلیت داخلی چاپ به صورت فایلPDF، در تمام سیستم موجود است که اگر می خواهید یک سند را برای استفاده در آینده نگه دارید و حفظ کنید، این روش بسیار مفید خواهد بود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید