بعضی اوقات شاید بخواهید ذخیره سازی یک صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر فایرفاکس را انجام دهید. خوشبختانه با استفاده از روش چاپ مستقیم صفحه به صورت یک فایل PDF هم در سیستم ویندوز ۱۰ و هم در سیستم مک، امکان ذخیره سازی هر صفحه وبی فراهم شده است. در این مقاله به چگونگی انجام این کار پرداخته می شود.

نحوه ذخیره سازی یک صفحه وب به صورت یک فایل PDF در ویندوز ۱۰

ابتدا مرورگر فایرفاکس را باز کرده و به صفحه مورد نظر خود که مایل به ذخیره سازی آن هستید، بروید. روی منوی همبرگری موجود در گوشه سمت راست، در بالای پنجره کلیک کنید. (نماد منوی همبرگری به صورت سه خط افقی قرار گرفته در زیر یکدیگر می باشد.) در منوی ظاهر شده، گزینه “Print” را انتخاب کنید.

در صفحه پیش نمایش چاپ ظاهر شده، بر روی دکمه “Print” در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید. اکنون صفحه Print باز خواهد شد. در قسمت “Select Printer”، “Microsoft Print To PDF” را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه “Print” کلیک نمایید.

۱۲

پنجره جدیدی با عنوان “Save Print Output As” ظاهر خواهد شد. مکان مورد نظر برای ذخیره سازی فایل PDF را انتخاب نمایید، برای این فایل PDF، نام مورد نظر خود را تایپ کنید و روی گزینه “Save” کلیک کنید.

فایل PDF در محلی که شما انتخاب کرده اید، ذخیره می شود. برای خواندن مجدد این فایل در آینده، تنها کافی است این فایل را در Explorer بیابید و آن را باز نمایید.

این روش در سایر برنامه های Windows 10 نیز به همین صورت کار می کند. اگر می خواهید به راحتی یک سند را به صورت یک فایل PDF ذخیره کنید، فقط کافی است “Microsoft Print To PDF” را به عنوان چاپگر مورد نظر انتخاب کرده و سپس یک مکان ذخیره سازی برای ذخیره کردن این فایل PDF انتخاب کرده و فایل خود را ذخیره کنید.

نحوه ذخیره سازی یک صفحه وب با فرمت PDF در سیستم مک

اگر از مرورگر فایرفاکس در سیستم مک استفاده می کنید، به صفحه ای بروید که مایل به ذخیره سازی آن به صورت یک فایل PDF هستید. سپس در گوشه بالا سمت راست روی نماد همبرگری (سه خط افقی) کلیک کنید و در منوی ظاهر شده “Print” را انتخاب کنید.

صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر فایرفاکس

هنگامی که پنجره Print ظاهر شد، در گوشه پایین سمت چپ به دنبال منوی کشویی کوچک با عنوان “PDF” بگردید. بر روی آن کلیک کرده و از لیست گزینه های ظاهر شده، گزینه “Save As PDF” را انتخاب کنید.

صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر فایرفاکس

در پنجره ذخیره سازی ظاهر شده، نام دلخواه خود را برای این فایل PDF تایپ کنید، مکان ذخیره سازی این فایل را مشخص کنید و سپس گزینه “Save” را انتخاب کنید.

صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر فایرفاکس

فایل PDF ای از صفحه وب مورد نظر شما در مکانی که انتخاب کرده اید، ذخیره می شود. یکی از جالب ترین ویژگی های سیستم های مک این است که می توانید اسناد را به صورت یک فایل PDF در هر برنامه ای که از قابلیت چاپ پشتیبانی می کند، ذخیره کنید. تنها کافی ست در پنجره Print به دنبال گزینه “Save As PDF” باشید، مکان ذخیره سازی را انتخاب کنید و به همین سادگی فایل PDF شما ذخیره می شود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید