همنطور که در قسمت اول این مقاله توضیح دادیم، فرمت تصویر WEBP گوگل با استفاده از سیستم‌های فشرده‌سازی منحصربه‌فرد آن می‌توانند تصاویر را تقریباً دو سوم اندازه همان تصویر ارائه‌شده، در فرمت JPEG یا PNG نمایش دهند. در این مقاله به ادامه (قسمت دوم) نحوه ذخیره فرمت تصاویر WEBP گوگل به فرمت JPEG یا PNG میپردازیم.

مقاله مرتبط: ذخیره تصاویر WEBP گوگل با فرمت JPEG یا PNG (قسمت ۱)

ذخیره تصاویر WEBP با استفاده از ابزار تبدیل آنلاین

اگر در عوض ترجیح می دهید از یک وب سایت برای تغییر یک تصویر WEBP به فرمت دیگری استفاده کنید، تعداد زیادی سایت وجود دارد که ابزارهای تبدیل آنلاین رایگان را برای انجام این کار ارائه می دهند. آنها همه چیز را در سمت سرور مدیریت می کنند، به این معنی که شما نیازی به دانلود و نصب نرم افزار یا یادگیری ابزارهای خط فرمان ندارید.

مانند هر ابزار تبدیل فایل آنلاین، شما نباید هیچ نوع فایل حساس یا محرمانه ای را آپلود کنید. اگر نگران هستید که شخص دیگری آن را ببیند – برای مثال، اگر تصویری از یک سند محرمانه است – بهتر است فقط با این فایل در رایانه شخصی خود کار کنید.

برای اهداف این راهنما، از ابزار تبدیل فایل آنلاین زمزار استفاده خواهیم کرد. استفاده از آن کاملا رایگان است و سرویس می گوید فایل آپلود شده ظرف ۲۴ ساعت از سرور حذف می شود. اگر می خواهید بیش از پنج تبدیل رایگان همزمان را تبدیل کنید، اشتراک های پولی را نیز ارائه می دهد.

به وب‌سایت Zamzar بروید، روی «Upload» کلیک کنید، فایلی را که می‌خواهید تبدیل کنید انتخاب کنید، سپس روی «Open» کلیک کنید. از طرف دیگر، فقط فایل ها را از رایانه خود به تب مرورگر بکشید و رها کنید.

 

ذخیره تصاویر WEBP با استفاده از ابزار تبدیل آنلاین

 

سپس، روی «Choose Format» کلیک کنید و از منوی کشویی، یک قالب پشتیبانی شده را برای تبدیل انتخاب کنید.

 

 

روی «Convert Now» کلیک کنید.

 

 

بسته به حجم فایل، تبدیل باید فقط چند ثانیه طول بکشد. پس از تبدیل، به صفحه دانلود هدایت می شوید، سپس روی دکمه «Download» کلیک کنید تا دانلود شروع شود.

 

دانلود فرمت جدید تصاویر از فرمت WEBP

 

به‌طور خودکار در مکان دانلود پیش‌فرض شما ذخیره می‌شود، مگر اینکه مرورگر شما هر بار از شما بخواهد که مکان پوشه دانلود را انتخاب کنید.

برای مشاهده تصویر، به پوشه ای که در آن ذخیره کرده اید بروید و آن را با نمایشگر تصویر مورد علاقه خود باز کنید.

ذخیره تصاویر WEBP با استفاده از ترفند URL ویژه

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، گوگل از تصاویر WEBP خود برای همه محصولات و خدمات در فروشگاه Google Play استفاده می کند. در برخی شرایط، می‌توانید URL یک تصویر را کمی تغییر دهید تا در قالب دیگری نمایش داده شود. در حالی که این روش در همه وب‌سایت‌ها کار نمی‌کند، اگر می‌خواهید به سرعت فروشگاه Google Play را مجبور کنید تا یک تصویر را برای شما تبدیل کند، این ترفند کوچک می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند.

 

Chrome، Microsoft Edge، Safari یا Opera را باز کنید — تقریباً هر مرورگری که از نمایش تصویر WEBP پشتیبانی می کند. به سایتی بروید که از تصاویر WEBP برای صرفه جویی در پهنای باند استفاده می کند، مانند هر یک از لیست های برنامه در play.google.com.

 

استفاده از ترفند URL ویژه

 

روی یکی از تصاویر کلیک راست یا طولانی فشار دهید و سپس روی گزینه Open Image in New Tab کلیک کنید. سپس تصویر WEBP تب مخصوص به خود را می گیرد و URL در بالای آن برگه پیوندی مستقیم به دارایی تصویر است – بدون اینکه هیچ چیز دیگری در صفحه نمایش داده شود.

 

 

روی نوار URL کلیک کنید، سه کاراکتر آخر آدرس را حذف کنید (“-rw”) و سپس “Enter” را فشار دهید. همان تصویر دوباره نمایش داده می شود، اما این بار در فرمت اصلی خود، معمولا JPEG یا PNG ارائه می شود. روی تصویر کلیک راست کرده یا طولانی فشار دهید و سپس گزینه Save image as را انتخاب کنید. که آن را در قالب اصلی دانلود می کند – درست مانند هر فایل دیگری.

 

ذخیره تصاویر webp با استفاده از ترفند URL ویژه

 

ذخیره تصاویر WEBP با استفاده از افزونه مرورگر

ممکن است تعجب کنید، “آیا راه آسان تری برای انجام این کار وجود ندارد؟” وجود دارد – مانند بسیاری از موارد مربوط به مرورگرها، راه حل یک افزونه مرورگر است. افزونه‌های زیادی وجود دارد که به طور خودکار فایل‌های WEBP را به هر فرمت تصویر دیگری که دوست دارید انجام می‌دهند، اما احتمالاً نباید از آنها استفاده کنید. افزونه‌های مرورگر یک کابوس حفظ حریم خصوصی هستند و هر زمان که به شدت ضروری نیستند باید از استفاده از آنها خودداری کنید.

HOWTOGEEK

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید