سیگنال (Signal) یک برنامه پیام رسان ایمن است که به حریم خصوصی شما بسیار احترام می گذارد. به طور پیش فرض، پیام های ارسالی تنها به تلفن همراه شما ارسال می شوند، اما می توانید اجازه دسترسی به حساب کاربری سیگنال خود را به دستگاه های دیگری نیز بدهید. در این صورت این دستگاه ها یک کپی از پیام های شما دریافت می کنند و این امکان برای شما فراهم است تا از طریق رایانه و یا تبلت خود با استفاده از برنامه سیگنال چت کنید. در این مقاله نحوه مدیریت دستگاه هایی که می توانند به حساب کاربری برنامه سیگنال شما دسترسی پیدا کنند را بررسی می نماییم.

چگونه می توانیم دستگاه های متصل شده به حساب سیگنال خود را مشاهده کنیم

برنامه سیگنال از شماره تلفن شما برای شناسایی هویت شما استفاده می کند. این مورد بدان معناست که برای استفاده از این سرویس باید با استفاده از تلفن هوشمند خود وارد سیستم این پیام رسان شوید و وارد حساب کاربری خود شوید. پس از انجام این کار، می توانید دستگاه های دیگر مانند آیپد یا رایانه با سیستم مک، ویندوز یا لینوکس را به حساب کاربری خود متصل کنید.

شما می توانید تنها از یک “دستگاه تلفن همراه” به طور همزمان برای دسترسی به حساب کاربری سیگنال خود استفاده کنید. همچنین، می توانید تا پنج دستگاه دیگر مانند تبلت یا لپ تاپ را به حساب خود متصل کنید. این بدان معناست که شما در هر زمانی فقط می توانید یک تلفن هوشمند اصلی آیفون یا اندروید برای ورود به حساب خود داشته باشید. اگر می خواهید دستگاه تلفن همراه خود را از اندروید به آیفون تغییر دهید یا بالعکس، لازم است که مجددا در برنامه سیگنال ثبت نام کنید.

برای دیدن دستگاه های متصل شده یا افزودن دستگاه های بیشتر، برنامه Signal را در تلفن هوشمند اصلی خود باز کرده و روی نماد پروفایل خود در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید. در منویی که برای دیدن دستگاه های اضافه شده ظاهر می شود، روی “Linked Devices” ضربه بزنید. برای افزودن دستگاه دیگر با استفاده از کد QR، روی دکمه بعلاوه یا “Link New Device” ضربه بزنید.

سیگنال

مرتبط: نحوه تنظیم برنامه سیگنال به عنوان برنامه پیام کوتاه پیش فرض گوشی

غیر فعال کردن دستگاه های متصل شده به حساب کاربری سیگنال

از دستگاه اصلی برنامه سیگنال خود – تلفن هوشمند اصلی – برای قطع ارتباط تمام دستگاه های متصل شده به حساب خود استفاده کنید. برای انجام این کار، با ضربه زدن روی نماد پروفایل خود در گوشه بالا سمت چپ برنامه، دستگاه های متصل شده به این حساب کاربری نشان داده می شوند.

linked device

در مرحله بعد، “Linked Devices” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

برای قطع اتصال یک دستگاه، صفحه را به سمت چپ بکشید و روی دکمه “Unlink” ظاهر شده ضربه بزنید. در پایین صفحه از شما خواسته می شود تا قطع اتصال این دستگاه را تأیید کنید.

اگر بخواهید با استفاده از دستگاهی که اتصال حساب کاربری سیگنال آن را قطع کرده اید، پیام ارسال کنید، هشداری ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد برای ادامه استفاده عادی از این دستگاه، مجددا باید دستگاه خود را به این حساب کاربری متصل کنید.

برنامه سیگنال

همچنین لغو اتصال یک دستگاه، تمامی تاریخچه چت های موجود در حساب سیگنال آن دستگاه را حذف می کند. دلیل این امر این است که چت ها به منظور حفظ اهداف امنیتی به دستگاه های تازه متصل شده منتقل نمی شوند.

مرتبط: بهترین روش استفاده از برنامه Signal در کامپیوتر

ظهور برنامه های پیام رسان امن

برنامه سیگنال بخشی از روند فزاینده برنامه های پیام رسان ایمن است. مسلما نزدیکترین رقیب این برنامه پیام رسان تلگرام است. در واقع پلتفرم سیگنال و تلگرام برای افراد ترک کننده برنامه واتس اپ که با تعهد سرویس این برنامه برای به اشتراک گذاشتن داده ها با شرکت اصلی خود (فیس بوک) مخالف اند، جای مناسبی است. با این حال، برنامه پیام رسان تلگرام همیشه از رمزگذاری پایان به پایان (end-to-end) مانند سیگنال استفاده نمی کند.

درباره تلگرام و سیگنال اطلاعات بیشتری کسب کنید یا برای محافظت از حریم خصوصی خود یک برنامه پیام رسان امن متفاوت انتخاب کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از بسته های استیکری در برنامه Signal

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید