خانه اینترنت و وب نحوه مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل از شما در اختیار دارد

نحوه مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل از شما در اختیار دارد

۰
نحوه مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل از شما در اختیار دارد

مردم غالبا به شرکت هایی که داده های آن ها را ذخیره می کنند، اعتماد ندارند. گوگل یکی از این شرکت هاست و هیچ ابهامی وجود ندارد که این شرکت اطلاعات زیادی را از شما جمع آوری می کند. اما تا چه اندازه ای اطلاعات شما توسط گوگل جمع آوری می شود؟ بیایید مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل از شما در اختیار دارد را بررسی کنیم.

مرتبط : نحوه فعال کردن روتین های دستیار گوگل در زمان طلوع / غروب آفتاب

چگونه می توان همه اطلاعاتی را که گوگل درباره شما جمع آوری کرده است را مشاهده نمود

خبر خوب این است که گوگل از مرکز اصلی برای مشاهده تمام داده های مرتبط با حساب شما برخوردار است. برخی از این داده ها اطلاعاتی هستند که شما با اراده خودتان در اختیار گوگل قرار داده اید، اما اطلاعاتی وجود دارد که ممکن است شما از آنها اطلاع نداشته باشید. بعد از اینکه نگاهی به این اطلاعات انداختیم، به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن ها را حذف کنید.

برای شروع، یک مرورگر وب مانند Google Chrome را باز کنید و به آدرس myaccount.google.com بروید.

مرتبط : نحوه راه اندازی دستیار گوگل با ضربه بر پشت یک دستگاه اندرویدی

سپس به برگه “Data & Personalization” بروید.

این صفحه طولانی جایی است که می توانید تمام داده های خود را مشاهده کنید. این صفحه از چند بخش کختلف تشکیل شده است که می توانید در بین این بخش ها کاوش کنید. ابتدا به سمت پایین پیمایش کنید تا به بخش “Activity and Timeline” برسید.

در اینجا میانبرهایی به دو مورد مهم را وجود دارد:

  • My Activity: این بخش تمام کارهایی است که شما انجام می دهید و به نوعی به حساب Google شما متصل می شود، که شامل سابقه مرور در اینترنت، جستجوهای Google، سابقه YouTube، فرمان های دستیار Google، تاریخچه مکان جغرافیایی و غیره است.
  • Timeline: این یک صفحه اختصاصی برای درج تاریخچه موقعیت مکانی شما است که روی نقشه نمایش داده می شود. می توانید تاریخ ها را طوری تنظیم کنید تا سفرهایتان را کاوش کنید. سابقه مکان شما از برنامه Google Maps و سایر برنامه های Google جمع آوری شده است.

صفحه “My Activity” جایی است که شما می توانید داده های خود را در زمان واقعی مشاهده کنید. برای ورود به این بخش روی آن کلیک کنید.

مرتبط : بهترین روش تغییر حساب کاربری پیش فرض گوگل در وب

گروه بندی داده ها بر اساس خدمات (Google.com ، YouTube و غیره) در کارت های مختلف صورت می گیرد و تقریباً به ترتیب زمانی دسته بندی می شود. برای دیدن تاریخچه کامل یا حذف فعالیت ها، نماد منوی سه نقطه را در گوشه کارت انتخاب کنید.

مرتبط : چگونه حساب گوگل پیش فرض خود را در اندروید تغییر دهیم

با بازگشت به برگه “Data & Personalization”، بخش “Things You Create and Do” را بررسی می کنیم. روی “Go to Google Dashboard” کلیک کنید.

مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل

این بخش لیست جامعی از تمام برنامه ها و سرویس های Google است که شما از آن ها استفاده می کنید. هر یک از این موارد را می توانید گسترش دهید تا میانبرهای اطلاعات نشان داده شود.

مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل

Google Dashboard جایی است که می توانید واقعاً در آن کاوش کنید و ببینید دقیقاً Google چه مقدار داده ای از شما دارد.

چگونه داده های Google خود را حذف کنیم

بعد از مشاهده داده هایی که گوگل از شما جمع آوری کرده است، کار بعدی ای که شاید بخواهید انجام دهید، حذف این داده ها است که در بخش بالا کمی به آن پرداخته ایم.

از صفحه “My Activity” می توانید بخش های زیادی از داده های خود که توسط خدمات گروه بندی شده اند را حذف کنید. به عنوان مثال، شما می توانید تمام تاریخچه جستجوی Google خود را از یک روز خاص حذف کنید.

مرتبط : ۳۶ سرگرمی پنهان در جستجوی گوگل و نکات مخفی

مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل

حذف داده هایی از این دست، ممکن است کمی خسته کننده باشد. یک راه حل بهتر این است که داده های شما پس از مدت زمان مشخصی به طور خودکار حذف شوند.

در بالای صفحه “My Activity”، “Web & App Activity”، “Location History” و “YouTube History” را مشاهده خواهید کرد. برای تنظیم نحوه ردیابی داده های خود، روی هر یک از این موارد کلیک کنید.

مرتبط : سرویس چاپ ابری گوگل در پایان سال ۲۰۲۰ از بین می‌رود

مشاهده و حذف اطلاعاتی که گوگل

در لینک پیش رو راهنمایی کاملی را ارائه کرده ایم که بیشتر به پاک سازی سابقه مکان حساب گوگل شما و حذف خودکار سابقه YouTube شما می پردازد. حتماً این راهنما را بخوانید تا درباره کنترل اینکه Google چه اطلاعاتی را ثبت می کند و چه زمانی آنها را حذف می کند، اطلاعات بیشتر کسب نمایید.

مرتبط : چگونه از آیفون به عنوان کلید امنیتی رمزنگاری شده گوگل استفاده کنیم؟

اگرچه مشاهده مقدار داده ای که گوگل در مورد ذخیره کرده است، کمی ناراحت کننده است، اما حداقل شما می توانید همه این اطلاعات را به راحتی در یک مکان ببینید. همچنین ابزارهای Google این امکان را به شما می دهند تا کنترل خوبی بر روی این اطلاعات داشته باشید.

مرتبط : چگونه از Live Captions در گوشی پیکسل گوگل استفاده کنیم؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید