حسگرهای زیادی در هر یک از تلفن های هوشمند وجود دارد، ولی حسگرهایی که گاها نگرانی هایی مربوط به حریم خصوصی ما ایجاد می کنند، دوربین و میکروفون هستند. قطعا مایل نیستید که بدون اطلاع شما، برنامه ها به دوربین و میکروفون گوشی شما دسترسی داشته باشند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ببینید که کدام برنامه ها به میکروفون و دوربین گوشی شما دسترسی دارند.

بررسی مرتب مجوزهای برنامه ها از اهمین زیادی برخوردار است. ما در این لینک به شما نشان داده ایم که وقتی برنامه ای به دوربین یا میکروفون شما دسترسی دارد، چگونه می توانید نشانگر آن را ببینید، اما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه لیستی از همه برنامه هایی که اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون دستگاه شما را دارند، مشاهده کنید.

مرتبط: چگونه قفل کروم بوک خود را با گوشی اندرویدی خود باز کنید

در ابتدا با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به سمت پایین، منویSettings  را در تلفن یا تبلت اندرویدی خود باز کنید (بسته به نوع سازنده دستگاه شما، یک یا دو بار باید انگشت خود را از بالا به پایین بکشید) تا صفحه نوتیفیکیشن ها باز شود. در این صفحه روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

سپس به بخش “Privacy” بروید.

گزینه “Permission Manager” را انتخاب کنید.

Permission Manager (مدیر مجوز) همه مجوزهای مختلفی که برنامه ها در اختیار دارند را لیست می کند. مجوز های مد نظر ما در این مقاله، “Camera” و “Microphone” هستند. برای ادامه روی یکی از این دو مورد ضربه بزنید.

مرتبط : نحوه تنظیم شدت لرزش یک گوشی تلفن اندرویدی

هر یک از این دو، برنامه ها را در چهار بخش نمایش می دهد: “Allowed All the Time”،” Only While in Use “،”Ask Every Time” و “Disabled”.

میکروفون و دوربین گوشی

برای تغییر این مجوزها، روی یکی از برنامه ها از این لیست ضربه بزنید.

میکروفون و دوربین گوشی

سپس به سادگی مجوز جدید را انتخاب نمایید.

میکروفون و دوربین گوشی

همه کاری که باید انجام می دادید، همین بود! اکنون می توانید این کار را هم برای مجوز دوربین و هم برای میکروفون انجام دهید. این روش یک روش عالی برای مشاهده همه برنامه هایی که به یک سنسور دسترسی دارند، می باشد.

مرتبط : نحوه نصب App Store های شخص ثالث در گوشی های اندرویدی

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید