آیا شما هم نگران این هستید که برنامه های گوشی آیفون شما با استفاده از میکروفون داخلی دستگاه به صدای شما گوش دهند؟ در این صورت، این امکان وجود دارد که با بررسی لیستی در Setting، ببینید که چه برنامه هایی دسترسی به میکروفون را دارند و در صورت لزوم، اجازه دسترسی آن ها به میکروفون را لغو کنید. در این مقاله نحوه انجام این کار آورده شده است.

مرتبط : نحوه استفاده از مرکز کنترل در گوشی آیفون و آیپد

در ابتدا برنامه “Settings” را باز کنید.

در بخش “Settings”، روی “Privacy” ضربه بزنید.

در قسمت “Privacy”، روی “Microphone” ضربه بزنید.

دسترسی به میکروفون

در صفحه بعدی، لیستی از برنامه های نصب شده را مشاهده می کنید که قبلا درخواست دسترسی به میکروفون شما را داده اند. در کنار هر برنامه، یک گزینه فعال سازی قرار گرفته است. اگر این گزینه “روشن” (به رنگ سبز) باشد، این برنامه می تواند به میکروفون شما دسترسی پیدا کند. اگر گزینه فعال سازی “خاموش” باشد (به رنگ خاکستری باشد)، این برنامه نمی تواند به میکروفون شما دسترسی داشته باشد.

مرتبط : راهنمای ساده ساخت موسیقی در آیفون و آیپد

دسترسی به میکروفون

اگر می خواهید دسترسی این برنامه به میکروفون داخلی گوشی خود را حذف نمایید، روی گزینه فعال سازی کنار آن ضربه بزنید تا دسترسی به میکروفون خاموش شود. به همین ترتیب، اگر می خواهید به برنامه اجازه دسترسی به میکروفون را بدهید، گزینه فعال سازی را روشن نمایید.

مرتبط : آموزش پنهان کردن نشان های قرمز رنگ روی آیکون برنامه های آیفون

دسترسی به میکروفون

پس از اتمام تنظیمات، از “Settings” خارج شوید و به این صورت تغییرات انجام شده بلافاصله اعمال می شوند.

مرتبط : ارسال مستقیم برنامه های جدید به App Library گوشی آیفون

شایان ذکر است که اگر دستگاه شما سیستم عامل iOS 14 یا بالاتر را اجرا می کند، می توانید تشخیص دهید که آیا برنامه ای از میکروفون دستگاه شما استفاده می کند یا خیر. اگر در نوار وضعیت (status bar) موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه آیفون شما یک نقطه نارنجی وجود داشته باشد، برنامه مربوطه به میکروفون گوشی دسترسی دارد. (اگر در این مکان نقطه سبز رنگی را می بینید، به این معنی است که این برنامه به دوربین گوشی شما دسترسی دارد.)

دسترسی به میکروفون

اگر هر زمانی احساس کردید که یک برنامه ای در زمانی که نباید از میکروفون استفاده کند، از میکروفون دستگاه استفاده می کند، به سادگی به قسمت Settings > Privacy > Microphone مراجعه کرده و با زدن گزینه فعال سازی کنار آن، دسترسی برنامه مورد نظر به میکروفون دستگاه را خاموش کنید (به همان طریقی که در بالا توضیح داده شده است).

مرتبط: نحوه جلوگیری از باز کردن برنامه ها در مرورگر سافاری بر روی دستگاه های آیفون و آیپد

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید