اگر چندین حساب ایمیل در Microsoft Outlook دارید می‌توانید “From” را در ایمیل جدید تغییر دهید و ارسال ایمیل با آدرس متفاوت در Outlook را تجربه نمایید. این کار سریعتر از رفتن به صندوق ورودی دیگر است و به شما امکان می دهد از آدرس های مختلف ایمیل ارسال کنید، حتی اگر آدرس متعلق به شما نباشد.

این موضوع به نظر نگران کننده می‌رسد _در برخی شرایط واقعا نگران کننده است _  ولی استدلال های قانونی برای این شرایط وجود دارد.

ما نحوه کارکرد این روش و اینکه چگونه ارائه دهندگان ایمیل، مردم را از استفاده از ایمیل برای اهداف مضر منع میکنند را بررسی خواهیم کرد.

به سرعت بین آدرس های ایمیل جا به جا شوید

ابتدا اجازه دهید روند کاملا قانونی را طی کنیم. برای تغییر آدرس “From”، باید قسمت “From” را قابل مشاهده کنید. یک ایمیل جدید در Microsoft Outlook باز کنید و سپس روی Options > From کلیک کنید. با این کار قسمت “From” قابل مشاهده است.

برای تغییر آدرس “From”، روی دکمه “From” کلیک کنید و یکی از آدرسهای ایمیل اضافه شده به Outlook را انتخاب کنید.

آدرس ایمیل در قسمت “From” تغییر خواهد کرد، و هنگامی که ایمیل ارسال می کنید، از آن آدرس ارسال می شود.

اگر تنها چیزی که می‌خواهید این است که هنگام ارسال ایمیل به سرعت بین حساب های خود جابجا شوید، این ها همه ی کاری هستند که میتوانید انجام دهید.

اما اگر بخواهید از حسابی که به Outlook اضافه نکرده اید ایمیل ارسال کنید چه می‌کنید؟ Outlook تحت شرایطی به شما امکان انجام چنین کاری را نیز می‌دهد.

یک ایمیل جدید بسازید و سپس دوباره روی دکمه “From” کلیک کنید. از آنجا گزینه “Other email address ” را انتخاب کنید.

ارسال ایمیل با آدرس متفاوت در Outlook

در پنلی که باز می شود، آدرسی را که می خواهید از طریق آن ایمیل ارسال کنید تایپ کنید و روی “Ok” کلیک کنید.

ارسال ایمیل با آدرس متفاوت در Outlook

اکنون پیام را به صورت عادی ارسال کنید. آیا ایمیل ارسال می شود یا اخطار عدم موفقیت در تحویل دریافت خواهید کرد؟ و اگر ارسال شود، آیا گیرنده آن را از طریق آدرس ایمیلی که استفاده کرده اید مشاهده خواهد کرد، حتی اگر مال شما نباشد؟

پاسخ هر دو سوال به شخص ارائه دهنده ایمیل شما بستگی دارد.

ارائه دهندگان ایمیل چگونه پیام های ارسالی از آدرس متفاوت “From” را مدیریت می کنند

خود Microsoft Outlook و سایر سرویس گیرندگان ایمیل مانند Thunderbird یا Apple Mail، روی email address from شما هیچگونه بررسی انجام نمیدهند. مشتری به سادگی ایمیل را به سرور SMTP ارائه دهنده شما ارسال می کند (سرور پروتکل انتقال ایمیل ساده که اغلب به آن Mail server می گویند) و به شما اجازه میدهد تا سرور SMTP تصمیم بگیرد که با ایمیل شما چه کاری انجام دهد.

آنچه در مورد ایمیل شما رخ می‌دهد کاملاً به نحوه پیکربندی سرور SMTP ارائه دهنده ایمیل شما بستگی دارد.

ارائه دهندگان ایمیل بزرگ، مانند گوگل، مایکروسافت، اپل و یاهو، از مواردی به نام  SPF (Sender Policy Framework)، DMARC (Domain-based Message Authentication، Reporting، و Conformance) و DKIM (Domain Keys  Identified Mail) برای جلوگیری (از جمله چیزهای دیگر)  از ارسال آدرس ایمیل توسط افراد دیگر. (کلاهبرداری). نحوه رخورد هر ارائه دهنده با این وضعیت متفاوت است.

Google به سادگی آدرس ایمیل جدیدی را که استفاده کرده اید نادیده می گیرد و گیرنده آدرس جیمیل شما را میبیند برای مثال در عکسها،Outlook ایمیلی را به سرور SMTP Gmail ارسال کرد ، در نتیجه مشخص شد که آدرس ایمیل ما  –SomeoneElse@gmail.com – متعلق به خودمان نیست  و در عوض گیرنده ایمیلی از آدرس Gmail اصلی ما دریافت کرد.

حساب های ایمیل میزبان مایکروسافت کارها را کمی متفاوت انجام می دهند. اگر بخواهید از آدرسی که اجازه دسترسی به آن را ندارید ایمیلی ارسال کنید، یک سرور ایمیل مایکروسافت ( که معمولا به آن سرور Exchange گفته میشود) ایمیل را ارسال نمی کند. در عوض یک اعلان عدم موفقیت تحویل، دریافت خواهید کرد.

ارسال ایمیل با آدرس متفاوت در Outlook

با این حال، اگر شرکت شما از یک سرور Microsoft Exchange برای مدیریت ایمیل خود استفاده می کند، به طور معمول پیکربندی شده است که به شما امکان می دهد از هر حسابی که به آن دسترسی دارید ایمیل ارسال کنید، حتی اگر آن حساب به Outlook شما اضافه نشده باشد.

به عنوان مثال، اگر اجازه ارسال ایمیل از “no-reply@mycompany.com” را دارید، Outlook ایمیل را به سرور Exchange می فرستد و بررسی می کند که آیا اجازه ارسال ایمیل از آدرس را دارید. سرور سپس ایمیل را به گیرنده می فرستد، صرف نظر از اینکه حساب “no-reply@mycompany.com” را به Outlook اضافه کرده باشید.

سایر ارائه دهندگان ایمیل معمولاً نامه های دارای آدرس “wrong” را به روشی مشابه Google یا Microsoft اداره می کنند. ساده ترین راه برای فهمیدن این موضوع،  این است که آن را در Outlook امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. ابتدا شرایط ارائه دهنده خود را بررسی کنید، زیرا برخی از آنها ممکن است مقرراتی برای انجام این کار نداشته باشند.

کلاهبرداران چگونه از آدرس های جعلی”From” استفاده می کنند؟

ارائه دهندگان ایمیل بزرگ، انواع و اقسام چک ها و پروتکل ها را برای یافتن نامه های ناخواسته و فیشینگ از جمله ایمیل های ارسالی از یک آدرس جعلی را دارند. کلاهبرداران و فیشرها از ارائه دهندگان بزرگ استفاده نمی کنند – آنها سرورهای اس ام تی پی خود را راه اندازی می کنند و در عوض از طریق آن ایمیل ارسال می کنند.

کلاهبرداران سرورهای اس ام تی پی خود را تنظیم کرده و به همه ایمیل هایشان اجازه می دهند، ارائه دهندگان بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت را به یک مسابقه تسلیحاتی دائمی مجبور می کنند تا ایمیل های کلاهبرداری و فیشینگ را به صندوق ورودی شما شناسایی و متوقف کنند.

ارائه دهنده ایمیل شما، مایکروسافت، گوگل، اپل، یاهو یا هر ارائه دهنده دیگر، عناوین هر ایمیل دریافت شده را اسکن می کند. یکی از مواردی که این شرکت ها به دنبال آن هستند این است که آدرس “From” با آدرس “sender” مطابقت داشته باشد. اگر مطابقت نداشته باشند، به خصوص اگر از دامنه های کاملاً متفاوتی باشند، یک پرچم قرمز هستند. این تنها چیزی نیست که ارائه دهندگان ایمیل برای تعیین مشکوک بودن ایمیل استفاده می کنند، اما یکی از مهمترین بررسی هایی است که انجام می دهند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید