“استوری (stories)” های موقت به صورت یک ویژگی ثابت بسیاری از وب سایت های رسانه های اجتماعی در آمده اند. نسخه توییتری این استوری ها “Fleets” نامیده می شود و می توانید از آن ها برای ارسال توییت های ناپدید شونده استفاده نمایید که افکار تصادفی، عقاید و احساسات شخصی شما را در برمی گیرد. در مقاله پیش رو، تمام روش های استفاده از این ویژگی توییتر را به شما نشان خواهیم داد.

مرتبط : بهترین روش تغییر نام کاربری حساب توییتر

ویژگی Fleets توییتر چیست؟

همانطور که گفته شد، به زبان ساده تر می توان Fleet ها را به صورت توییت های ناپدید شونده تعریف کرد. یک توییت عادی برای همیشه در تایم لاین شما نمایش داده می شود، مگر اینکه خودتان این توییت را حذف کنید، اما یک Fleet فقط در طی ۲۴ ساعت مشاهده می شود. Fleet ها می توانند شامل متن، تصویر، فیلم یا حتی توییت های باز نشر شده باشند.

Fleet ها در بالای برنامه تلفن همراه توییتر دستگاه های اندرویدی، آیفون و آیپد به صورت حباب هایی که نشان دهنده پروفایل کاربران است، ظاهر می شوند. حلقه آبی در اطراف یک پروفایل به معنای وجود یک Fleet  جدید است که هنوز شما آن را مشاهده نکرده اید. وجود یک حلقه سفید در اطراف آن به این معنی است که شما قبلاً همه Fleet های این حساب کاربری را مشاهده نموده اید.

مرتبط: بهترین روش تغییر فونت پروفایل و کپشن اینستاگرام

نحوه ایجاد یک Fleet در برنامه توییتر

ابتدا برنامه رسمی توییتر را در گوشی آیفون، تبلت آیپد یا دستگاه اندرویدی خود باز کنید. ردیف Fleet ها را در بالای صفحه مشاهده می نمایید. برای شروع روی آیکون “Add” ضربه بزنید.

در پایین صفحه ایجادFleet ، چهار برگه وجود دارد:

  • “Text”: می توانید متن دلخواه را در یک پس زمینه خالی بنویسید.
  • “Gallery”: تصویر یا فیلم مورد نظر را از فضای ذخیره سازی دستگاه خود انتخاب کنید.
  • “Capture”: با استفاده از دوربین هم اکنون یک عکس جدید بگیرید.
  • “Video”: هم اکنون یک فیلم جدید ضبط کنید.

برای ایجاد یک Fleet متنی، روی مرکز صفحه ضربه بزنید و شروع به تایپ کنید. می توانید ترازبندی نوشته را تنظیم کنید، متن را پررنگ (بولد) نمایید، یک تصویر پس زمینه در پشت متن خود قرار دهید و رنگ نوشته را تغییر دهید.

وقتی تصویری را از گالری دستگاه خود انتخاب می کنید، می توانید رنگ پس زمینه آن را تغییر دهید و از همان ابزارهای نوشتاری برای نوشتن متنی در بالای تصویر استفاده نمایید.

امکان کوتاه کردن ویدئوی انتخاب شده از گالری نیز وجود دارد.

در هنگام گرفتن یک عکس جدید یا ضبط یک ویدیوی جدید با استفاده از دوربین، همین ابزارها در دسترس شما قرار دارند. وقتی Fleet ایجاد شده آماده اشتراک گذاری بود، روی گزینه “Fleet” که در بالای صفحه سمت راست وجود دارد، ضربه بزنید.

راه های دیگر برای استفاده از Fleet ها

کارهای دیگری نیز می توانید با Fleet ها انجام دهید. همانطور که در بالا ذکر کردیم، امکان به اشتراک گذاری توییت ها به صورت Fleet وجود دارد. برای انجام این کار، توییتی را که می خواهید به صورت Fleet به اشتراک بگذارید، پیدا کرده و روی آیکون اشتراک گذاری ضربه بزنید.

از منویShare Tweet ، گزینه “Share in a Fleet” را انتخاب کنید.

توییت مربوطه در صفحه ایجاد Fleet ظاهر می گردد. سپس می توانید رنگ پس زمینه آن را تغییر دهید و به آن متن اضافه کنید. پس از اتمام آماده سازی اینFleet ، روی گزینه “Fleet” ضربه بزنید.

ارسال توییت های ناپدید شونده

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که Fleet مورد نظر را به صورت یک توییت به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید این Fleet را حفظ کنید و مایل به از بین رفتن آن پس از ۲۴ ساعت نباشید، می توانید این کار را انجام دهید.

برای انجام این کار، ابتدا روی تصویر پروفایل خود در ردیف Fleet ها ضربه بزنید تا Fleet ای که اخیرا منتشر کرده اید را باز نمایید.

ارسال توییت های ناپدید شونده

بر روی پیکان رو به پایین موجود در بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید.

ارسال توییت های ناپدید شونده

در این قسمت گزینه “Tweet This” یا “Delete Fleet” را مشاهده می نمایید. گزینه “Tweet This” را انتخاب کنید.

ارسال توییت های ناپدید شونده

سپس صفحه نوشتن توییتر باز می شود. قبل از توییت کردن این Fleet، می توانید یک کامنت دلخواه به آن اضافه کنید.

ارسال توییت های ناپدید شونده

استوری های کوتاه و موقتی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانندSnapchat ، Instagram و حتی YouTube، از مجبوبیت زیادی برخوردارند و حالا می توانید در توییتر نیز استوری های خود را منتشر کنید.

مرتبط : مراقب این ۷ کلاه برداری در فیسبوک باشید

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید