سیستم عامل کروم چند روش برای همگام سازی کروم بوک با تلفن اندرویدی شما ارائه می دهد. یکی از ویژگی های کروم بوک به شما این امکان را می دهد تا به صندوق ورودی SMS خود دسترسی پیدا کرده و از طریق خود کروم بوک به پیام های متنی پاسخ دهید. در این ماله نحوه تنظیم این ویژگی آورده شده است.

مرتبط : نحوه ادغام گوشی آیفون با سیستم ویندوز یا سیستم کروم بوک

قبل از فعال سازی قابلیت پیام نوشتاری در سیستم کروم بوک خود، لازم است که تلفن هوشمند اندرویدی خود را با سیستم کروم بوک جفت کنید. برای این منظور باید نسخه اندروید گوشی شما  ۵.۱ یا بالاتر از این باشد و رایانه شما حداقل نسخه Chrome OS 71 را اجرا کند. همچنین مطمئن شوید که هر دو دستگاه وارد یک حساب کاربری Google شده اند.

در کروم بوک خود، روی برگه “Status” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و آیکون “چرخ دنده” را انتخاب نمایید تا منوی “Settings” باز شود.

پیام متنی از سیستم کروم بوک

در زیر بخش “Connected Devices”، گزینه “Android Phone” را پیدا کنید. روی دکمه “Set Up” که در سمت راست آن واقع شده است، کلیک نمایید.

پیام متنی از سیستم کروم بوک

در پنجره ظاهر شده، تلفن اندروید خود را از لیست کشویی “Select A Device” انتخاب کنید و روی دکمه آبی رنگ “Accept & Continue” کلیک نمایید.

رمز عبور حساب کاربری Google خود را وارد کنید و مراحل احراز هویت را انجام دهید. اگر همه چیز خوب پیش برود، در صفحه بعدی پیام “All Set” نمایش داده می شود. برای بستن پنجره روی “Done” کلیک کنید.

به منوی تنظیمات کروم بوک خود برگردید و این بار یک گزینه “Verify” در کنار “Android phone” وجود خواهد داشت. روی این دکمه کلیک کنید و سپس قفل تلفن هوشمند خود را باز کنید. در کروم بوک و تلفن اندروید خود اعلانی دریافت کنید که می گوید هر دو دستگاه با یکدیگر لینک شده اند.

برای فعال کردن همگام سازی پیام کوتاه، برنامه Android Messages گوگل را از Play Store بارگیری کنید. اگر دستگاهGoogle Pixel ، Nokia یا Motorola داشته باشید، می توانید از این مرحله صرف نظر نمایید، چرا که برنامه Android Messages از قبل روی گوشی شما نصب شده است.

در کروم بوک، به Settings > Connected Devices بروید و تلفن اندروید خود را انتخاب کنید. دکمه “Messages” را روشن کرده و روی دکمه “Set Up” کلیک نمایید.

پنجره جدیدی با کد QR در صفحه رایانه شما ظاهر می شود. برای تأیید اتصال باید این کد را با استفاده از تلفن خود اسکن نمایید.

برنامه Android Messages را در تلفن خود راه اندازی کنید و روی نماد منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. گزینه “Messages For Web” را از منوی زمینه انتخاب کنید.

روی دکمه “QR Code Scanner” ضربه بزنید و سپس دوربین تلفن هوشمند خود را رو به روی کد QR در کروم بوک بگیرید.

پیام متنی از سیستم کروم بوک

اکنون پنجره موجود در کروم بوک صندوق پیام متنی شما را نشان می دهد.

اکنون می توانید پیام های متنی جدید ایجاد کنید، رشته پیام های موجود را مدیریت کنید، به پیام های خود فایل پیوست کنید و چند مورد دیگر را انجام دهید. همچنین سیستم عامل کروم یک میانبر “Messages” به کتابخانه برنامه های (apps library) رایانه شما اضافه می کند.

پیام متنی از سیستم کروم بوک

حتی اگر برنامهMessages  را در کروم بوک خود باز نکرده باشید، هر زمان که پیام نوشتاری جدیدی برای تلفن شما ارسال شود، بر روی کروم بوک خود اعلانی دریافت می کنید. توجه داشته باشید که این ویژگی فقط تا زمانی که هم کروم بوک و هم تلفن اندرویدی شما به اینترنت متصل باشند، کار خواهد کرد.

اگر می خواهید ویژگی دریافت پیام های متنی را در سیستم کروم بوک خود غیر فعال کنید، می توانید این امر را با رفتن به مسیر Settings > Connected Devices > your Android phone  انجام دهید و گزینه “Messages” را خاموش کنید.

پیام متنی از سیستم کروم بوک

علاوه بر پیام کوتاه، سیستم عامل کروم چند ویژگی دیگر از جمله امکان اتصال فوری داده تلفن همراه را در بردارد که مختص کاربران اندرویدی می باشد.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید