صبح زود از خواب بیدار شید تا زندگی شما مثل خورشید بدرخشد! آیا می خواهید گوشی آیفون خود را طوری تنظیم کنید که هر روز هنگام طلوع یا غروب خورشید به طور خودکار زنگ بزند؟ با استفاده از میانبرها در آیفون های اجرا کننده سیستم عامل iOS 13 یا نسخه های بالاتر، می توانید با ایجاد یک اتوماسیون، این کار را انجام دهید. در این مقاله نحوه تنظیم این زنگ آورده شده است.

در ابتدا باید Shortcuts را پیدا کرده و آن را باز کنید. اگر نمی توانید این برنامه را پیدا کنید، با یک انگشت خود را از وسط صفحه به سمت پایین بکشید. وقتی نوار جستجو ظاهر شود، کلمه “Shortcuts” را تایپ کنید، سپس روی آیکون برنامه Shortcuts ظاهر شده ضربه بزنید.

در Shortcuts، روی “Automation” در فهرست پایین صفحه ضربه بزنید.

اگر قبلاً اتوماسیونی را در گوشی خود ساخته اید، روی دکمه بعلاوه (+) ضربه بزنید، سپس دکمه “Create Personal Automation” را انتخاب کنید. اگر قبلاً از اتوماسیون ها استفاده نکرده اید، تنها کافیست روی “Create Personal Automation” ضربه بزنید.

در صفحه “New Automation”، می خواهیم تنظیم کنیم که چه شرایطی منجر به فعال شدن این اتوماسیون می شود. در این شرایط، به این دلیل که می خواهیم یک زنگ هشداری را برای زمان طلوع یا غروب خورشید تنظیم کنیم، لازم است که روی گزینه “Time of Day” ضربه بزنید.

در لیست ظاهر شده، روی “Sunrise” یا “Sunset” ضربه بزنید. در مثالی زیر، گزینه “Sunset” را انتخاب می کنیم.

بعد از ضربه زدن روی طلوع یا غروب آفتاب، صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد تا یک زمان جبرانی بر اساس زمان طلوع و غروب آفتاب، مانند “۳۰ دقیقه قبل از غروب آفتاب” یا “۱۵ دقیقه بعد از غروب آفتاب” را انتخاب کنید. در این مثال، هدف ما این است که زنگ هشدار نزدیک به زمان غروب خورشید تنظیم شود، به همین دلیل زمان “At sunset” را انتخاب می کنیم. پس از پایان کار، روی “Done” ضربه بزنید.

در مرحله بعد، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید زنگ هشدار شما به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه تکرار شود و روی گزینه مورد نظر ضربه بزنید تا علامت تأیید در کنار آن قرار گیرد.

سپس روی گزینه “Next” ضربه بزنید تا به صفحهActions  برسید. این صفحه جایی است که شما آنچه را می خواهید هنگام طلوع یا غروب خورشید اتفاق بیفتد، تعریف می کنید.

در حالت ایده آل، خیلی خوب می شود اگر ما بتوانیم از زنگ هشدار آیفون در کل سطح سیستم، مانند زنگ هشداری که در برنامهClock  تنظیم می کنیم، استفاده نماییم. ایجاد زنگ هشدار توسط برنامه Clock برای مدت زمان معین، با استفاده از Shortcuts امکان پذیر است، اما اگر از این عملکرد استفاده می کنید، لازم است که پیچیدگی اتوماسیون خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. دلیل این امر این است که هر بار که اتوماسیون شما اجرا می شود، زنگ هشدار دیگری ایجاد می شود و برنامه Clock شما به سرعت با زنگ هشدار جدید تنظیم می شود که ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.

بنابراین در عوض، با استفاده از عملکرد Timer، یک راه حل خوب پیدا کردیم که دقیقاً مانند یک زنگ هشدار معمولی در حالت های “بی صدا – silent” و “مزاحمت ایجاد نکنید – do-not-disturb” کار می کند. سایر گزینه های نوتیفیکیشن در Shortcuts، در صورتی که صدای گوشی شما کم باشد یا زنگ تلفن شما خاموش باشد، معمولاً ساکت می شوند. این روش اطمینان حاصل می کند که همیشه زنگ هشدار را تا زمانی که گوشی آیفون شما روشن است و اتوماسیون فعال است، می شنوید.

بنابراین در صفحه “Actions”، روی دکمه “Add Action” ضربه بزنید.

صفحه ای باز می شود. روی نوار جستجو ضربه بزنید و کلمه “timer” را تایپ کنید، سپس به سمت پایین بروید و روی “Start Timer” ضربه بزنید.

پس از مشاهده عملکرد “Start timer for” بر روی صفحه نمایش، روی خصوصیات آن ضربه بزنید و آن را روی ۱ ثانیه تنظیم کنید. ایده این کار  این است که وقتی زمان طلوع یا غروب آفتاب شود، یک تایمر برای ۱ ثانیه شمارش معکوس می کند و زنگ می خورد.

در مرحله بعدی، پیامی اضافه خواهیم کرد که به شما می گوید این زنگ ساعت برای چه دلیلی به صدا در آمده است. روی دکمه بزرگ بعلاوه (+) واقع در زیر عملکرد تایمر ضربه بزنید.

وقتی صفحه ای ظاهر شد، کلمه “notification” را جستجو کنید، سپس به سمت پایین پیمایش کنید و “Show notification” را از این لیست انتخاب نمایید.

وقتی این عملکرد به اتوماسیون شما اضافه شد، روی قسمت “Hello World” ضربه بزنید و لیبلی اضافه کنید تا توضیح دهید که چرا این زنگ هشدار به صدا در آمده است. در این جا، ما توضیح ” Close Chicken Coop at Sunset ” را در لیبلی زیر هشدار قرار داده ایم.

روش های دیگری برای نمایش پیام ها درShortcuts  وجود دارد (مانند عملکرد “Alert”)، اما نکته خوب در مورد استفاده از یک نوتیفیکیشن این است که بعداً به عنوان گزارش آنچه اتفاق افتاده است، روی صفحه نوتیفیکیشن شما نشان داده می شود. همچنین هشدار قابل شنیدن و لرزشی مخصوص به خود را ایجاد می کند، بنابراین اگر می خواهید از این روش به جای روش تایمر استفاده کنید، می توانید بخش “Start timer” را پاک کنید. اشکال اصلی اتکای مطلق به یک نوتیفیکیشن این است که می تواند با تنظیمات خاصی در گوشی آیفون شما روی حالت سکوت قرار بگیرد، بنابراین ممکن است منوجه این زنگ هشدار نشوید.

پس از اتمام کار، روی گزینه “Next” ضربه بزنید، سپس نمای کلی این اتوماسیون را مشاهده خواهید کرد. در نزدیکی پایین صفحه، کلید مختص گزینه “Ask Before Running” را به “Off” تغییر دهید. اگر این گزینه را به صورت فعال نگه دارید، اتوماسیون شما کار نمی کند، مگر اینکه گوشی آیفون خود را باز کنید و در ابتدا روی پیام تأیید این اتوماسیون ضربه بزنید.

سپس روی گزینه “Done” ضربه بزنید و حالاAutomation  شما تنظیم می شود.

در عمل متوجه شوید که زمان تعیین شده توسط گوشی آیفون شما در مورد طلوع یا غروب آفتاب با زمان مد نظر شما در این مورد مطابقت نداشته باشد (همچنین به عنوان مثال، زمان های طلوع، غروب و گرگ و میش نیز، به علاوه ارتفاع و سایر موارد وجود دارد.) بنابراین اگر زمانی نیاز به تغییر این اتوماسیون داشتید، درShortcuts  به لیستAutomation  خود برگردید و روی اتوماسیون موجود در لیست ضربه بزنید که در اینجا می توانید زمان طلوع یا غروب خورشید را تغییر دهید یا بازه تایمر را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

همچنین، اگر زمانی لازم شد که زنگ هشدار طلوع یا غروب خورشید را غیرفعال کنید، درShortcuts روی این اتوماسیون ضربه بزنید و کلید “Enable This Automation” را به حالت “Off” تغییر بدهید.

پس از پایان این کار، به راحتی از زمان غروب آفتاب توسط هشدار گوشی آیفون خود مطلع می شوید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید