اگر یک سیستم مک جدید خریداری کرده اید، یا اینکه می خواهید مرورگر پیش فرض خود را از یک مرورگر پیش فرض دیگر مانند سافاری یا کروم، به فایرفاکس تغییر دهید، به راحتی می توانید فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم تنظیم نمایید. در اینجا نحوه تنظیم مرورگر موزیلا فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض در سیستم های مک ذکر شده است.

قبل از شروع، مطمئن شوید که برنامه فایرفاکس را برای سیستم مک بارگیری کرده و نصب نموده اید. اگر این مرورگر روی دستگاه شما نصب نباشد، نمی توانید آن را به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم خود تنظیم نمایید.

مرورگر فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم مک خود تنظیم کنید

برای تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض یک سیستم مک، به منوی System Preferences  مراجعه کنید. منوی System Preferences را با انتخاب آیکون “Gear” در نوار ابزار مک باز نمایید.

موزیلا فایرفاکس

روش دیگر برای دسترسی به این منو این است که بر روی لوگوی Apple در گوشه سمت چپ، بالای صفحه نمایش مک خود کلیک کرده و گزینه “System Preferences” را انتخاب نمایید.

پنجره “System Preferences” ظاهر می شود. در این قسمت گزینه “General” را انتخاب کنید.

اکنون پنجره “General” ظاهر می شود. به دنبال بخش “Default Web Browser” در قسمت پایین پنجره بگردید. در اینجا، علامت فلش کنار نام مرورگر، در سمت راست کادر را انتخاب نمایید.

مرورگر”Firefox” را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید.

اکنون مرورگر فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم تنظیم شده است.

تنظیم مرورگر فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض از طریق خود برنامه فایرفاکس

همچنین می توانید فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض، با استفاده از خود فایرفاکس، تنظیم نمایید. برای این کار، فایرفاکس را راه اندازی کرده و سپس گزینه “Firefox” را از منوی سربرگ انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه، منو ظاهر می شود. گزینه “Preferences” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

موزیلا فایرفاکس

روش دیگر برای انتخاب این گزینه این است که عبارت about:preferences را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید.

اکنون در زبانه “General” گزینه تنظیمات برگزیده سیستم قرار دارید. در قسمت”Startup” ، با پیغام “Firefox is not your Default Browser” مواجه می شوید. گزینه “Make Default”، که در کنار این پیغام قرار دارد را انتخاب نمایید.

موزیلا فایرفاکس

پیامی ظاهر می شود که از از شما میپرسد آیا از اعمال این تغییر مطمئن هستید، یا اینکه ترجیح می دهید مرورگر فعلی به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم باقی بماند. گزینه “Use Firefox” را انتخاب نمایید.

موزیلا فایرفاکس

فایرفاکس حالا به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم شده است.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید