علاوه بر روش معمول فرستادن فایل‌های ورد برای دیگران از طریق ضمیمه کردن در ایمیل، میتوانید اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive نیز انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک اکانت OneDrive است.

ذخیره کردن فایل ورد در فضای ابری کاری آسان است و تنها نیازمند چند گام ساده است. برای این کار به یک اکانت OneDrive نیاز دارید. اگر اکانت مایکروسافت ۳۶۵ یا آفیس ۳۶۵ دارید، پس اکانت OneDrive نیز دارید. اگر اکانت مایکروسافت ندارید، پس یه اکانت مایکروسافت ایجاد کرده و وارد OneDrive شوید.

بعد از ساخت اکانت OneDrive، فایل وردی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، باز کنید. پس از باز شدن فایل، روی دکمه‌ی “share” که در گوشه‌ی بالا، سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

اکنون پنجره‌ی “share” یا همان اشتراک‌گذاری فایل، باز می‌شود. در این قسمت چندین گزینه وجود دارد. در گروه “Attach A‌Copy‌Instead “، می‌توانید فایل ضمیمه شده را به صورت فایل ورد یا‌PDF  ارسال کنید. هر کدام از این دو حالت را انتخاب کنید، شخص گیرنده، فایل را به همان فرمت باز می‌کند.

 

البته موضوعی که در اینجا به آن می‌پردازیم، به اشتراک گذاشتن ارائه‌های پاورپوینت از طریق OneDrive است. بدین منظور، از پایین قسمت “share “، گزینه‌ی ‌OneDrive را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

زمانی که این کار را کردید، ورد یک نسخه از فایل شما را در فضای OneDrive، بارگزاری می‌کند. این فرآیند براساس حجم فایل شما ممکن است چند لحظه به طول بیانجامد.

اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

وقتی بارگزاری فایل به اتمام رسید، پنجره‌ی “Send Link‌” ظاهر می‌شود. تنظیمات پیش‌فرض بدین گونه است که هرکس لینک فایل را داشته باشد، می‌تواند روی آن تغییرات اعمال کند. اگر می‌خواهید این تنظیمات را تغییر دهید، روی کادر “Anyone with link can edit‌” کلیک کنید.

اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

در پنجره‌ای که باز می‌شود:

  • برای برداشتن قابلیت اعمال تغییرات، تیک گزینه‌ی “Allow Editing‌” را بردارید. در این صورت دیگران فقط می‌توانند فایل شما را مشاهده کنند و بخوانند.
  • از این قسمت می‌توانید تاریخ انقضا برای فایل خود قرار دهید.
  • از این قسمت می‌توانید روی فایل پسورد قرار دهید و میزان ایمنی کار خود را بالا ببرید.
  • پس از اتمام اعمال تغییرات، روی گزینه‌ی “Apply” کلیک کنید.

اشتراک گذاری فایل ورد با استفاده از OneDrive

در نهایت آدرس ایمیل گیرنده را وارد کرده و سپس روی گزینه‌ی “Send” کلیک کنید.

گیرنده ایمیلی حاوی لینک دسترسی به فایل را دریافت می‌کند. البته همیشه پوشه‌ی اسپم “Spam” خود را چک کنید چرا که گاهی اوقات اینگونه ایمیل‌ها اسپم شناخته می‌شوند.

همچنین می‌توانید لینک فایلی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را کپی کرده و از طریق برنامه‌های پیام‌رسان مانند واتساپ و… مستقیما برای مخاطب خود ارسال کنید. برای این کار همانند شکل، روی گزینه‌ی Copy Link کلیک کنید.

در پنجره‌ی بعدی، گزینه‌ی Copy‌ را انتخاب کنید.

اکنون لینک فایل شما کپی شده و آماده به اشتراک‌گذاری می‌باشد. زمانی که لینک به دست گیرنده برسد، می‌تواند به فایل دسترسی پیدا کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید