آیا می خواهید اسناد خود را امضا کنید؟ دیگر نگران چاپ کردن، اسکن کردن یا حتی بارگیری یک برنامه شخص ثالث نباشید. امکان امضا کردن فایل های PDF روی دستگاه های آیفون، آیپد و مک وجود دارد.

نحوه امضا کردن فایل های PDF روی دستگاه های آیفون و آیپد

iOS و iPadOS دارای ویژگی داخلی Markup هستند که در سراسر سیستم عامل آنها وجود دارد. این ویژگی را در حین باز کردن یک فایل PDF در برنامه Mail، هنگام پیش نمایش یک سند در برنامه Files و هنگام ویرایش یک تصویر در برنامه Photos، مشاهده می کنید. حتی در حین ویرایش یک اسکرین شات نیز می توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

نماد Markup به صورت یک نماد نوک قلم کوچک، معمولاً در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش داده می شود. یکی از ویژگی هایMarkup ، Signature نام دارد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا روی دستگاه آیفون و آیپد خود، امضا کنید و یا از امضای ثبت شده، مجددا استفاده نمایید.

برای شروع یک سند PDF را در برنامه Files یا در برنامه Mail باز کنید.

امضا کردن فایل های PDF

در این جا از گوشه بالا سمت راست بر روی نماد Markup ضربه بزنید.

امضا کردن فایل های PDF

اکنون ابزارهای ترسیم و حاشیه نویسی را در پایین صفحه مشاهده می نمایید. در اینجا، بر روی دکمه “+” ضربه بزنید و گزینه “Signature” را انتخاب نمایید.

امضا کردن فایل های PDF

اگر برای اولین بار از این ویژگی استفاده می کنید، از شما خواسته می شود تا امضا خود را ترسیم کرده و یک امضای جدید ایجاد نمایید. اگر برای ترسیم امضای خود به فضای بیشتری احتیاج دارید، حالت صفحه را به حالت افقی (landscape) تغییر دهید. در این قسمت به سادگی با استفاده از انگشت، امضای خود را ترسیم کنید، یا اگر از دستگاه آیپد استفاده می کنید، می توانید از قلم اپل برای ترسیم امضای خود استفاده کنید.

پس از اتمام ترسیم امضا، روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

امضا کردن فایل های PDF

اکنون امضای مورد نظر را در سند خود خواهید دید. روی باکس امضا ضربه بزنید تا انتخاب شود. می توانید این امضا را به قسمت دیگری از سند خود منتقل کنید و همچنین می توانید آن را بزرگتر و کوچکتر نیز نمایید.

هنگامی که از محل قرار گیری امضا راضی بودید، روی دکمه “Done” که در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد، ضربه بزنید.

امضا کردن فایل های PDF

امضای شما به این فایل PDF اضافه می شود و حالا امکان ارسال این فایل وجود دارد.

برای افزودن امضای خود به هر فایل PDF دیگر، به منوی Signature برگردید و امضای مربوطه را انتخاب کنید. (نیازی به ترسیم مجدد امضا نمی باشد.)

نحوه امضا کردن یک فایل PDF در سیستم مک

برای امضا کردن فایل های PDF در سیستم مک، به سادگی می توانید از برنامه Preview داخلی استفاده کنید.

ابتدا با استفاده از برنامه Finder (کاوشگر فایل ها) فایل PDF ای را که مایل به امضا کردن آن هستید را پیدا کرده و روی آن دو بار کلیک کنید تا سند مربوطه در برنامه Preview باز شود. اگر این برنامه، برنامه پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF نمی باشد، روی فایل PDF راست کلیک کرده و از منوی “Open With”، گزینه “Preview” را انتخاب کنید.

امضا کردن فایل های PDF

اکنون از نوار ابزار موجود در بالای صفحه، روی دکمه “Markup” کلیک کنید.

امضا کردن فایل های PDF

این دکمه، همه گزینه های ویرایشی را نمایش می دهد. در اینجا گزینه “Signature” را انتخاب کنید. از طریق منوی کشویی ظاهر شده، قادر به ایجاد و افزودن امضاهای مختلف هستید. همچنین می توانید با استفاده از ترک پد سیستم مک یا دستگاه آیفون یا آیپد (که به یک شبکه همسان متصل است) امضای خود را ثبت کنید.

اگر مایلید با استفاده از ترک پد سیستم مک امضای خود را ایجاد کنید، روی دکمه “Click Here To Begin” کلیک کنید.

اکنون با قرار دادن نشانگر در مرکز ترک پد، امضا کردن را شروع کنید. وقتی ترسیم امضا را به پایان رساندید، یک کلید دلخواه از صفحه کلید را فشار دهید.

امضای ترسیم شده فوراً به منوی Signature اضافه می شود. اکنون می توانید با کلیک بر روی امضای مربوطه، آن را به سند وارد کنید.

برای انتخاب امضا، کلیک کنید و همچنین می توانید امضای خود را در مکان دلخواه قرار دهید و آن را بزرگتر یا کوچکتر کنید.

امضا کردن با استفاده از ترک پد سیستم مک، یک ایراد اساسی دارد. لازم است که امضای خود را به صورت یک خط پیوسته و بدون برداشتن انگشت از روی ترک پد، وارد کنید. می توانید با درنظرگیری آیفون یا آیپد به عنوان بوم، امضای خود را ترسیم کنید. این حالت گزینه مناسبی برای کاربران آیپد است که قلم اپل دارند.

وقتی در فهرست Signature قرار دارید، از بالا روی دکمه iPhone یا iPad کلیک کنید. اکنون دستگاه iPhone یا iPad شما همین صفحه امضا را نشان می دهند. فقط کافیست امضای خود را ترسیم کنید و روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

حالا امضا ترسیم شده روی سیستم مک شما نشان داده می شود. برای ذخیره کردن این امضا، روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

پس از افزودن امضا، هر زمان که بخواهید می توانید مجددا از آن استفاده کنید.

آیا می دانید که امکان ویرایش عکس ها و فایل های PDF بدون باز کردن آنها، روی سیستم مک فراهم است؟ و این ویژگی شامل اضافه کردن امضا نیز می شود! در اینجا نحوه استفاده از ویژگی Quick Look در سیستم مک آورده شده است.

مرتبط: ذخیره سازی یک صفحه وب به صورت فایل PDF در مرورگر فایرفاکس ، نحوه ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF در گوگل کروم

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید