گاهی اوقات ویدئویی که در یوتیوب مشاهده می کنیم، خیلی آرام یا خیلی سریع پخش می شود. افزایش یا کاهش سرعت پخش ویدئوهای یوتیوب یا در برنامه تلفن همراه یوتیوب به آسانی رخ می دهد. در این مقاله نحوه تنظیم سرعت ویدئوهای موجود در یوتیوب را آموزش می دهیم.

مرتبط :‌ بهترین روش بارگیری ویدئوهای YouTube

نحوه استفاده از کنترل کننده های سرعت پخش یک ویدئو در یوتیوب  

یوتیوب دارای ویژگی ای به نام “Playback speed” است که به شما این امکان را می دهد تا سرعتی بین ۰.۲۵ برابر تا ۲ برابر سرعت نرمال را برای تمام ویدئوها انتخاب کنید. با در نظر گیری شماره “۱” به عنوان سرعت نرمال یک ویدئو، سرعت “۰.۲۵” برابر با یک چهارم سرعت نرمال می باشد (کند کننده سرعت پخش ویدئو) و شماره “۲”، سرعت ویدئو را دو برابر سریعتر از سرعت نرمال می کند.

با توجه به این ویژگی یوتیوب، اگر ویدئویی خیلی کند به نظر می رسد، مثلا یک ارائه طولانی، مصاحبه یا پادکستی که سخنران خیلی آرام و کند صحبت می کند، می توانید سرعت آن را افزایش دهید. به همین ترتیب، اگر در حال تماشای یک ویدئویی آموزشی هستید و همه چیز خیلی سریع پیش می رود، با کاهش سرعت این ویدئو می توانید به راحتی همه نکات آموزشی را در یابید.

مرتبط : نحوه ضبط نمایش و فیلم در YouTube TV

در هنگام افزایش یا کاهش سرعت ویدیو، ویژگی سرعت پخش ویدئو تغییر نمی کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، صدای شخص گوینده احتمالا در حین افزایش سرعت پخش ویدئو مثل صدای یک موش و در هنگام کاهش سرعت پخش ویدئو شبیه صدای یک موجود غول پیکر می شود. به جای تغییر ویژگی صدای ویدئو، یوتیوب نمونه های صوتی و تصویری را فشرده کرده یا گسترش می دهد تا در هنگام پخش ویدئو یکسانی صوت را حفظ کند – بنابراین در واقع اینگونه به نظر می رسد که همان فرد تندتر یا کندتر صحبت می کند. موسیقی روی ویدئو نیز بدون تغییر، فقط سریعتر یا کندتر پخش می شود.

نحوه تغییر سرعت پخش ویدئوی یوتیوب در وب

سرعت پخش را می توانید هم در یک مرورگر وب و هم در برنامه یوتیوب یک گوشی آیفون، یک دستگاه اندرویدی و تبلت آیپد تغییر دهید. ابتدا نحوه کار در وب را به شما نشان خواهیم داد.

برای کاهش یا سرعت بخشیدن به یک ویدیوی یوتیوب از طریق یک مرورگر، به وب سایت YouTube.com مراجعه کرده و به یک ویدیوی دلخواه یوتیوب بروید. نوار ابزار پخش ویدئو را بالا آورده و روی آیکون “چرخ دنده” واقع در گوشه پایین سمت راست ناحیه پخش ویدئو کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده روی گزینه “Playback speed” کلیک کنید.

در منوی “Playback speed”، می توانید سرعتی بین ۰.۲۵ برابر تا ۲ برابر سرعت نرمال و یا یک سرعت دلخواه در همین محدوده را انتخاب کنید. با در نظر گرفتن سرعت “۱” به عنوان سرعت نرمال، هر مقداری که کمتر از ۱ باشد، باعث کند شدن ویدئو می شود و هر عددی که بیشتر از ۱ باشد، سرعت فیلم را افزایش می دهد.

سرعت پخش ویدئوهای یوتیوب

پس از انتخاب مقدار مورد نظر، بیرون از منو کلیک کنید تا بسته شود و دفعه بعدی که دکمه پخش را فشار بدهید، ویدیو با سرعتی که هم اکنون انتخاب کرده اید پخش می شود. اگر می خواهید سرعت ویدئو را به حالت نرمال برگردانید، دوباره روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید، گزینه “Playback speed” را انتخاب کرده و از بین مقادیر نشان داده شده در این لیست، عدد “۱” را انتخاب کنید.

مرتبط : ارسال توییت های ناپدید شونده با استفاده از ویژگی Fleet توییتر

نحوه تغییر سرعت پخش یک ویدئو در برنامه تلفن همراه یوتیوب

اگر می خواهید سرعت پخش یک ویدیوی یوتیوب را در گوشی آیفون، تبلت آیپد یا یک دستگاه اندرویدی کاهش یا افزایش دهید، ابتدا برنامه یوتیوب را باز کنید. هنگام پخش یک ویدئو، یک بار روی صفحه ضربه بزنید تا نوار ابزار ظاهر شود، سپس روی دکمه بیضوی شکل عمودی (سه نقطه که به صورت عمودی در یک ردیف قرار گرفته اند) که در گوشه سمت راست بالای قاب ویدئو قرار دارد، ضربه بزنید.

در منویی ظاهر شده، گزینه “Playback speed” را انتخاب کنید.

سرعت پخش ویدئوهای یوتیوب

در لیست نمایش داده شده “Playback speed”، سرعت مورد نظر را انتخاب کنید. بخاطر داشته باشید که هر مقداری کمتر از ۱، سرعت ویدئو را کاهش می دهد و هر عدد بزرگتر از ۱، سرعت فیلم را افزایش می بخشد.

سرعت پخش ویدئوهای یوتیوب

سپس منو را ببندید تا پخش این ویدئو با سرعت انتخاب شده از سر گرفته شود. اگر می خواهید سرعت پخش ویدئو را دوباره به سرعت نرمال برگردانید، دوباره روی دکمه بیضوی شکل ضربه بزنید و سرعت آن را به عدد “۱” تغییر دهید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید