اگر تصاویر کوچک اسکرین شات همیشه در کنار صفحه آیفون شما ظاهر می شوند و یا اینکه در Photos گوشی خود، عکس های نا آشنایی از اسکرین شات های صفحه نمایش پیدا می کنید، احتمالاً به طور اتفاقی از صفحه گوشی خود اسکرین شات گرفته اید. برای جلوگیری از گرفتن اسکرین شات های تصادفی در گوشی آیفون، بهتر است که با نحوه گرفتن اسکرین شات آشنا بشوید.

نحوه گرفتن اسکرین شات

اسکرین شات های تصادفی در گوشی آیفون

Apple, Inc.

برای گرفتن اسکرین شات از صفحه در یک گوشی آیفون، لازم است که ترکیبی از دکمه های فیزیکی موجود بر روی دستگاه را فشار دهید. در اینجا چگونگی فشردن این ترکیب دکمه ها برای هر نسل گوشی های آیفون بیان شده است:

  • گوشی آیفون X یا نسل های پس از آن: همزمان دکمه Side (دکمه واقع شده در سمت راست گوشی) و Volume Up را فشار داده و برای لحظه ای نگه دارید.
  • گوشی های آیفون دارای دکمه Home و دکمه Side: همزمان دکمه های Home و Side را فشار داده و برای لحظه ای نگه دارید.
  • گوشی های آیفون دارای دکمه Home و دکمه Top (دکمه واقع شده در بالای گوشی): همزمان دکمه های Home و Top را فشار داده و برای چند لحظه نگه دارید.

اگر به طور تصادفی هر یک از این ترکیب دکمه ها را فشار دهید، تصویری از صفحه نمایش گوشی شما ضبط می شود. این مورد اغلب در گوشی های آیفون بدون دکمه Home اتفاق می افتد. دلیل این اتفاق این است که احتمال فشرده شدن دو دکمه ترکیبی کناری، در زمانی که گوشی آیفون خود را در جیب قرار داده اید یا گوشی شما در کیف پول تان تکان می خورد و همچنین وقتی که گوشی را در دست خود نگه داشته اید، بیشتر است.

برای جلوگیری از فشردن همزمان هر دو دکمه، گوشی خود را به نحوی در دست نگه دارید که احتمال فشردن این دکمه های ترکیبی کم تر شود. متأسفانه از iOS 13 به بعد، امکان غیر فعال کردن اسکرین شات وجود ندارد.

با این حال، روش هایی برای غلبه بر این محدودیت سیستم عامل آیفون وجود دارد.

در نسخه iOS 12، امکان جلوگیری از گرفتن اسکرین شات های تصادفی وجود دارد

برای جلوگیری از گرفتن اسکرین شات های تصادفی روی گوشی های آیفونی که فاقد دکمه Home هستند (مانند گوشی آیفون X) ، اپل ویژگی ای را در iOS 12 معرفی کرده است که تنها در صورتی که صفحه نمایش گوشی روشن باشد، اجازه گرفتن اسکرین شات داده می شود. این ویژگی تعداد اسکرین شات های تصادفی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

برای اطمینان از نصب آخرین نسخه iOS روی گوشی آیفون خود، “Settings” را باز کرده و سپس به قسمت General> Update Software بروید. تمام به روزرسانی های موجود را روی دستگاه خود نصب کنید. اگر گوشی آیفون به قدری قدیمی است که قادر به اجرای  iOS 12 نمی باشد، برای دسترسی به این ویژگی لازم است که گوشی آیفون خود را به یک مدل جدیدتر ارتقا دهید.

 

امکان ایجاد مشکل توسط ویژگی “Raise to Wake” آیفون

حتی اگر گوشی آیفون شما iOS 12 یا نسخه بالاتری از iOS را اجرا کند، باز هم ممکن است به طور تصادفی ویژگی “Raise to Wake” را فعال کرده باشید و دکمه های ترکیبی اسکرین شات را فشار دهید. هر بار که گوشی خود را بلند کنید، ویژگی “Raise to Wake” گوشی شما را از حالت خواب (Sleep mode) خارج می کند.

در صورت تمایل می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید. برای انجام این کار، “Settings” را باز کرده و به ” Display and Brightness” بروید. به پایین صفحه رفته و سپس گزینه “Raise to Wake” را غیر فعال کنید.

اسکرین شات های تصادفی در گوشی آیفون

پس از خاموش کردن این گزینه، دستگاه شما دیگر در هنگام بلند کردن آن، از حالت خواب خارج نمی شود که دیگر امکان گرفتن اسکرین شات های تصادفی از صفحه نمایش گوشی وجود ندارد.

 

از یک کیس (قاب) گوشی آیفون متفاوت استفاده کنید

برخی از کیس های گوشی آیفون، دکمه های موجود در کنار گوشی را با مواد سفت و غیر قابل انعطاف می پوشانند که سفتی مواد به کار رفته در کیس، فشردن این دکمه ها را سخت تر می کند. کیس های دیگر این دکمه ها را در درون شکاف ها پنهان کرده اند که در این صورت فشار دادن این دکمه ها سخت تر هم می شود. معمولا داشتن همچین کیسی خود یک مشکل بزرگ محسوب می شود، اما برای جلوگیری از گرفتن اسکرین شات های تصادفی می تواند موثر باشد.

اگر قصد دارید از این روش برای جلوگیری از گرفتن اسکرین شات های تصادفی استفاده کنید، یک کیس مناسب برای دستگاه خود را خریداری کنید و قبل از خرید، حتما نظرات دیگران را مطالعه و بررسی نمایید.

اگر باز هم با یک اسکرین شات تصادفی گرفته شده از صفحه گوشی خود مواجه شدید، کافی است این اسکرین شات را به سمت چپ کشیده تا آن از صفحه آیفون خارج کرده و از سر راه خود بردارید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید