اگر مشترک Microsoft 365 یا Office 365 هستید و به این نتیجه رسیده اید که این برنامه برای شما مناسب نیست، به راحتی می توانید از تمدید خودکار اشتراک خود جلوگیری کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که تا فرا رسیدن تاریخ انقضا اشتراک خود، از برنامه های Office استفاده کنید، اما پس از اتمام مدت اشتراک، دیگر هزینه ای برای تمدید اشتراک آن پرداخت نمی شود.

مرتبط : تازه های Outlook 365 در به روزرسانی پاییز ۲۰۲۰ سیستم مک

وارد حساب کاربری خود شوید و صورت حساب دوره ای را خاموش کنید

برای غیرفعال کردن تمدید خودکار اشتراک خود برای Microsoft 365، به صفحه ورود به حساب کاربری Office 365 مراجعه کنید و وارد حساب Microsoft خود شوید.

در گوشه بالا سمت راست صفحه وب، روی عکس پروفایل یا حروف اول اسم خود کلیک کنید و “My Microsoft Account” را انتخاب کنید.

به طور جایگزین می توانید مستقیماً از صفحه Microsoft Account Services وارد حساب کاربری خود شوید.

در نوار جهت یابی آبی رنگ که در بالای صفحه وجود دارد، “Services & Subscriptions” را انتخاب کنید. همچنین می توانید روی “Manage Microsoft 365 Services & Subscriptions” در سمت راست نام خود کلیک کنید.

گزینه تمدید اشتراک را در قسمت آبی در بالا و همچنین در قسمت اصلی صفحه در زیر نام اشتراک مشاهده می نمایید. روی گزینه “Manage” یکی از این سه مکان کلیک کنید.

در زیر بخش “Payment Settings”، میزان اشتراک خود را در کنار مقدار صورت حساب دوره ای مشاهده می نمایید. در سمت راست، روی “Change” کلیک کنید و “Turn Off Recurring Billing” را انتخاب کنید.

به پایین صفحه پیمایش کرده و “Turn Off Recurring Billing” را انتخاب کنید.

اگر نظر شما تغییر پیدا کرد و در آینده خواستید که مجددا تمدید خودکار اشتراکMicrosoft 365  یا Office 365) ) خود را فعال کنید، همین مراحل گفته شده در بالا را دنبال کنید و “Turn On Recurring Billing” را انتخاب کنید. سپس به سادگی برای تنظیم مقدار پرداخت اشتراک خود، دستورالعمل های نمایش داده شده را دنبال کنید.

نکاتی در مورد غیرفعال کردن صورت حساب دوره ای

  • هنگامی که صورت حساب دوره ای اشتراک Microsoft 365 خود را خاموش می کنید، می توانید تا اولین تاریخ تمدید اشتراک به استفاده از برنامه ها ادامه دهید.
  • اگر در اشتراک خود گزینه “Turn Off Recurring Billing” را مشاهده نمی کنید، اما گزینه ” Cancel” را می بینید، می توانید گزینهCancel را انتخاب کرده تا امکان بازپرداخت هزینه برای زمان استفاده نشده از اشتراک برای شما فراهم شود.
  • اگر گزینه “Turn On Recurring Billing” را مشاهده می کنید، این بدان معناست که صورت حساب های دوره ای را قبلاً خاموش کرده اید.
  • آیا به جای اشتراک Family یا Personal، اشتراک Microsoft 365 Business دارید؟ برای کسب راهنمایی در مورد این اشتراک، تمدید و صورت حساب دوره ای آن، از صفحه Microsoft 365 for Business دیدن کنید تا گزینه های متفاوت مختص به اشتراک خود را مشاهده نمایید.

اگر چه سرویس Microsoft 365 فوق العاده است، اما فقط در صورتی که از آن به طور کامل استفاده کنید به درد شما می خورد. شاید قبلا فکر می کردید که از برنامه هایی مانند Word یا Outlook به طور منظم استفاده می کنید و خرید اشتراک Microsoft 365 برای شما مناسب است. اما اگر از هیچ کدام از این برنامه ها استفاده نمی کنید، می توانید با خاموش کردن تمدید خودکار و بررسی برخی از گزینه های جایگزین Microsoft Office، هزینه کمتری پرداخت کنید.

مرتبط : مایکروسافت ۳۶۵ چیست؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید