اگر آیفون یا آیپد شما دارای یک حساب iCloud باشد می توانید با استفاده از یک ویژگی موجود در قسمت تنظیمات، مقالات موردنظرتان را در لیست خواندن در حالت آفلاین ذخیره کنید و در حالت آفلاین روی مرورگر سافاری ببینید. در ادامه مقاله نحوه این کار را آموزش می دهیم.

نحوه فعال کردن فهرست آفلاین خواندنی ها (Reading List Offline)

قبل از اینکه لیست خواندنی های آفلاین خود را فعال کنید، باید اطمینان حاصل کنید که iCloud برای ذخیره کردن آدرس های بوک مارک و لیست خواندنی های آفلاین شما تنظیم شده است. برای انجام این کار “تنظیمات” را باز کرده و روی نام خود در قسمت بالا ضربه بزنید.

ذخیره صفحات وب

سپس روی ” iCloud” ضربه بزنید.

در تنظیمات iCloud به سمت پایین بروید تا گزینه “Safari” را ببینید. سپس برای روشن کردن آن روی کلید سوئیچ ضربه بزنید. اگر در حال حاضر روشن است (سوئیچ سبز می باشد)، دیگر نیازی نیست آن را فعال کنید.

حال باید گزینه لیست خواندنی های آفلاین را فعال کنیم. دو بار در گوشه سمت چپ بالای صفحه فشار دهید تا به صفحه اصلی تنظیمات برگردید.

به سمت پایین صفحه بروید تا گزینه “Safari” را ببینید و بر روی آن ضربه بزنید. سپس به قسمت انتهایی صفحه تنظیمات Safari بروید تا اینکه بخش “List Reading” را پیدا کنید. روی سوئیچ کنار “ذخیره خودکار آفلاین” ضربه بزنید تا سبز و فعال شود.

 

نحوه استفاده از لیست خواندنی های آفلاین در سافاری

اکنون از تنظیمات خارج شده و سافاری را راه اندازی کنید. هر زمان که می خواهید یک صفحه وب را برای خواندن آفلاین در لیست خود ذخیره کنید، روی دکمه “اشتراک” ضربه بزنید.

ذخیره صفحات وب

سپس در منوی ظاهر شده، گزینه “افزودن به لیست خواندنی های آفلاین (Add To Reading List)” را انتخاب کنید.

ذخیره صفحات وب

برای مشاهده لیست خود در هر زمانی که خواستید، روی دکمه بوک مارک ها در سافاری ضربه بزنید. سپس روی تبی که مانند یک جفت عینک است، ضربه بزنید.

ذخیره صفحات وب

از این قسمت می توانید هر یک از مواردی که ذخیره کرده‌اید را انتخاب کرده و بارگیری کنید، حتی اگر به اینترنت متصل نباشید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید