برنامه سافاری نصب شده روی دستگاه های آیفون و آیپد، به طور خودکار تمام لینک های وب را در برنامه مربوط به آن لینک، باز می نماید. به عنوان مثال، اگر روی پیوندLinkedIn ، Reddit  یا YouTube در صفحه وب ضربه بزنید، به برنامه مربوطه (LinkedIn، Reddit  یا YouTube) فرستاده می شوید. در این مقاله نحوه باز شدن لینک های مختلف در خود برنامه سافاری و چگونگی جلوگیری از باز شدن لینک ها در اپلیکیشن های مرتبط، آورده شده است.

گزینه ۱

اپلیکیشن مربوطه را حذف کنید

دلیل این که مرورگر سافاری لینک ها را در اپلیکیشن مرتبط با لینک باز می کند، این است: توسعه دهندگان اپلیکیشن  می توانند برنامه های خود را با آدرس های اینترنتی ثبت کنند. به عنوان مثال، اگر برنامه LinkedIn را نصب نمایید، این برنامه با آدرس linkedin.com ثبت می شود. هر زمانی که شما در مرورگر سافاری روی یک لینک linkedin.com ضربه می زنید، اگر برنامه LinkedIn روی دستگاه شما نصب باشد، سافاری شما را به برنامه LinkedIn هدایت می کند. شرکت اپل هیچ روشی برای غیرفعال کردن این ویژگی برای برنامه های منجصر به فرد ارائه نداده است.

اگر واقعا هیچ تمایلی به استفاده از یک برنامه خدماتی ندارید و استفاده از وب سایت این برنامه را ترجیح دهید، برنامه مربوطه را از دستگاه آیفون یا آیپد خود حذف نمایید. سافاری در صورتی که این برنامه روی دستگاه شما نصب نباشد، آن را باز نمی کند.

باز کردن برنامه ها در مرورگر سافاری

گزینه ۲

لینک مورد نظر را کمی بیشتر فشار دهید

در مرورگر سافاری برای جلوگیری از باز شدن برنامه مربوطه در حین ضربه زدن روی یک لینک، این لینک را برای مدت زمان طولانی تری فشار دهید. پیش نمایشی از صفحه وب ظاهر می شود. در مرورگر سافاری برای باز کردن یک لینک در زبانه فعلی روی گزینه “Open” و برای باز کردن این لینک در یک زبانه دیگر در پس زمینه، روی گزینه “Open in New Tab” ضربه بزنید.

این کار از باز شدن لینک در برنامه مربوطه جلوگیری می کند، اما هر بار برای باز کردن هر لینکی در خود برنامه سافاری، باید از منوی زمینه ای ظاهر شده پس از فشردن طولانی لینک، استفاده کنید. اگر ترجیح شما این است که همیشه لینک ها را در خود سافاری باز کنید، بهتر از برنامه خدماتی مربوطه را حذف نمایید تا در زمان شما صرفه جویی شود.

باز کردن برنامه ها در مرورگر سافاری

گزینه ۳

از مرورگر سافاری در حالت مرور خصوصی (Private Browsing Mode) استفاده کنید

در حالت Private Browsing mode، رفتار مرورگر سافاری برای محافظت از حریم خصوصی شما تغییر می کند. مرورگر سافاری هرگز بدون تایید شما، یک لینک مرور خصوصی را در برنامه مرتبط با لینک باز نمی نماید. این ویژگی به محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کند؛ از این گذشته، ممکن است با ورود به برنامه مربوطه، این برنامه اطلاعات شخصی شما را فاش نماید.

وقتی در حالت مرور خصوصی (Private Browsing mode) هستید، اگر قبلا یک لینکی به طور نرمال در برنامه مرتبط با خودش باز می شده است، با زدن ضربه روی این لینک، با پنجره “Open in [App]?”  مواجه می شوید. روی گزینه “Cancel” ضربه بزنید تا سافاری این لینک را در یک زبانه مرور خصوصی (Private Browsing) نرمال باز کند.

با این حال هنوز یک مرحله دیگر بعد از فعال کردن حالت مرور خصوصی وجود دارد، به جای باز کردن سریع لینک، لازم است که در ابتدا روی گزینه “Cancel” ضربه بزنید.

گزینه ۴

سافاری را با استفاده از Guided Access قفل کنید

حالت Guided Access ویژگی ای در آیفون یا آیپد شما می باشد که به شما امکان می دهد تا آیفون خود را برای یک برنامه خاص “قفل” کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید کودک شما فقط به بعضی از برنامه های موجود روی دستگاه شما دسترسی داشته باشد (مانند یک بازی یا پخش کننده ویدیویی) و سایر برنامه ها برای کودکتان غیر فعال باشد (مانند ایمیل یا بانکداری آنلاین)، این ویژگی را فعال کنید.

این ویژگی همچنین می تواند مرورگر سافاری را از باز کردن برنامه ها بازدارد: با فعال کردن Guided Access، تا زمانی که حالت Guided Access را غیرفعال کنید، قادر به ترک برنامه سافاری نخواهید بود. در این شرایط سافاری هیچ لینکی را در سایر برنامه ها باز نمی کند.

برای تنظیم حالت Guided Access، به قسمت Settings > Accessibility > Guided Access بروید. (همچنین می توانید از باکس جستجو به منظور جستجو در صفحه  Guided Accessدر قسمت settings استفاده کنید.) از این قسمت گزینه “Guided Access” را فعال کنید.

باز کردن برنامه ها در مرورگر سافاری

در مرحله بعد

برنامه سافاری را باز کرده و بر روی دکمه جانبی، همانطور که در صفحه تنظیمات Guided Access توضیح داده شده است، کلیک سه تایی کنید. برای فعال کردن حالت Guided Access، روی گزینه “Start” ضربه بزنید. در اولین باری که این حالت را فعال می کنید، با پنجره ای مواجه می شوید که از شما می خواهد تا PIN مربوطه را وارد کنید. برای خروج از حالت Guiding Access  نیز به این PIN نیاز دارید.

اکنون می توانید در وب جستجو کنید و مرورگر سافاری دیگر پیشنهاد باز کردن لینک ها در برنامه مرتبط با لینک را نخواهد داد. برای خروج از مرورگر سافاری، بر روی دکمه جانبی سه بار کلیک کرده و PIN قبلی را وارد کنید تا از حالت Guided Access خارج شوید. برای فعال کردن سایر روش های تأیید اعتبار مانند Touch ID وFace ID، روی “Passcode Settings” در صفحه Settings، همان صفحه ای که حالتGuided Access  را فعال کرده اید، ضربه بزنید.

هیچکدام از این روش ها کامل و بی نقض نمی باشند. برای جلوگیری از باز نشدن لینک ها در برنامه مرتبط با لینک، یا باید برنامه مرتبط را کاملا حذف نمایید یا با انجام چند کار اضافی از باز شدن لینک در یک برنامه دیگر جلوگیری کنید.

در حالت ایده آل، اپل صفحه تنظیماتی را ارائه می دهد که از طریق این صفحه تنظیمات، امکان کنترل برنامه هایی که قادر به باز کردن لینک ها هستند، برای شما فراهم می شود. کنترل ارائه شده توسط این صفحه تنظیمات، درست مانند کنترل سایر ویژگی های برنامه، مانند دسترسی به مکان و اجازه نمایش نوتیفیکیشن می باشد.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید