به طور پیش فرض، آنتی ویروس داخلی ویندوز ۱۰ به طور خودکار نمونه ای از فایل های مشکوک را از رایانه شما به مایکروسافت ارسال می کند. اگرچه این کار به تقویت امنیت سیستم شما کمک می کند، اما اگر مایل باشید می توانید این گزینه را غیرفعال نمایید. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه این گزینه را در رایانه خود خاموش کنید.

چرا آنتی ویروس ویندوز ۱۰ فایل های مشکوک را به مایکروسافت ارسال می کند؟

برنامه آنتی ویروس داخلی ویندوز ۱۰، معروف به Windows Security یا Windows Defender، فایل های مشکوکی را به مایکروسافت ارسال می کند تا مایکروسافت در مورد ویروس ها و تهدیدهای جدید اطلاعات کافی کسب کند.

نمونه فایل های ارسالی از رایانه شما به مایکروسافت، کمک می کنند تا مایکروسافت آنتی ویروس خود را به ویروس های جدید مجهز کند. به این ترتیب، دفعه بعد که این ویروس یا بدافزار در رایانه یکی از کاربران پیدا شود، ضدویروس داخلی ویندوز ۱۰ می تواند آن فایل را بلافاصله مسدود نماید.

تلاش مایکروسافت بر این است که هیچ گونه اطلاعات شخصی در این فایل های مشکوک ارسالی قرار نداشته باشد. اگر فایلی وجود داشته باشد که به طور احتمالی شامل هرگونه داده ای در مورد اطلاعات شخصی شما باشد (به عنوان مثال، یک سند Microsoft Word با یک ماکروی مشکوک) ویندوز قبل از ارسال این فایل از شما اجازه می گیرد.

مرتبط: بهترین روش بررسی وجود ویروس در کامپیوتر

چگونه می توان از ارسال خودکار نمونه (Automatic Sample Submission) جلوگیری کرد؟

اگر با ویژگی ارسال خودکار فایل های نمونه به مایکروسافت راحت نیستید، می توانید از ارسال فایل ها توسط آنتی ویروس ویندوز ۱۰ جلوگیری کنید.

برای غیرفعال کردن این گزینه، منوی “Start” را باز کنید، “Windows Security” را جستجو کنید و روی برنامه مورد نظر در نتایج جستجو کلیک کنید.

پس از باز شدن پنجره Windows Security، روی “Virus & threat protection” کلیک نمایید.

آنتی ویروس Windows Security

به سمت پایین پیمایش کنید و بخش “Virus & threat protection settings” را پیدا کنید. روی لینک “Manage settings” کلیک نمایید.

آنتی ویروس Windows Security

در این قسمت، گزینه “Automatic sample submission” را پیدا کرده و آن را خاموش کنید.

آنتی ویروس Windows Security

اکنون تغییرات لازم را انجام داده اید.

اگرچه اکنون ارسال خودکار فایل ها غیرفعال شده است، شما هنوز هم می توانید نمونه تهدیدهای احتمالی را به صورت دستی به مایکروسافت ارسال کنید. روی گزینه “Submit a sample manually” در تصویر بالا کلیک کنید تا به سایتی وارد شوید که می توانید فایل های مشکوک خود را در آن جا بارگذاری نمایید.

اگر روی سیستم خود آنتی ویروسی نصب کرده اید که آنتی ویروس Windows Security نیست، ممکن است به طور خودکار فایل های خاصی را در سرورهای آنتی ویروس دیگر نیز بارگذاری کند. گزینه موجود در Windows Security، فقط آنتی ویروس داخلی ویندوز ۱۰ را کنترل می کند و روی سایر برنامه های ضدویروس شخص ثالثی که روی رایانه خود نصب کرده اید، کنترلی ندارد. برای اطلاعات بیشتر، تنظیمات برنامه آنتی ویروس خود را بررسی کنید.

مرتبط: آموزش اسکن با آنتی ویروس Microsoft Defender در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید