اگر بخواهید در سیستم عامل ویندوز ۱۰ از صفحه خود اسکرین شات بگیرید، اما کلید “Print Screen” روی صفحه کلید شما وجود نداشته باشد یا اصلا صفحه کلید نداشته باشید، چه باید کنید؟ خوشبختانه به لطف ابزاری داخلی به نام Snip & Sketch به راحتی می توانید از صفحه خود تنها با استفاده از ماوس اسکرین شات بگیرید. در این مقاله نحوه اسکرین شات گرفتن از صفحه ای در ویندوز ۱۰ بدون نیاز به صفحه کلید را آموزش می دهیم.

اسکرین شات گرفتن با استفاده از برنامه “اسنیپ و اسکچ”

برای اجرای Snip & Sketch بدون صفحه کلید، منوی Start را باز کرده و “Snip & Sketch” را در لیست الفبایی برنامه ها پیدا کنید. برای راه اندازی این برنامه، روی آیکون آن کلیک کنید.

Snip & Sketch

پس از باز کردن Snip & Sketch، روی دکمه “New” کلیک کنید.

Snip & Sketch

با استفاده از نوار ابزاری که در بالای صفحه ظاهر می شود، می توانید یک کادر مستطیلی شکل، یک کادر دلخواه، کادری به اندازه یک پنجره یا یک کادر تمام صفحه برای اسکرین شات خود داشته باشید. روی گزینه ای مورد نظر برای اسکرین شات کلیک کنید، سپس در صورت لزوم بخشی از صفحه را انتخاب نمایید.

بعد از اینکه از صفحه خود اسکرین شات گرفتید، پیش نمایش خروجی را در پنجره Snip & Sketch مشاهده می نمایید. برای ذخیره این اسکرین شات، روی دکمه “Save” کلیک کنید که شبیه به یک دیسک فلاپی کوچک است.

در پنجره کوچک ذخیره فایل، مکان مورد نظر برای ذخیره فایل را انتخاب کنید. نکته جالب در مورد Snip & Sketch این است که به طور خودکار اسکرین شات صفحه نمایش شما را با زمان گرفتن آن نامگذاری می کند تا برای تایپ نام این فایل، به صفحه کلید نیازی نداشته باشید. پس از اتمام مراحل ذخیره سازی، روی “Save” کلیک کنید.

اسکرین شات شما اکنون بدون نیاز به صفحه کلید ذخیره شده است.

اگر می خواهید از این طریق اسکرین شات های زیادی از صفحه نمایش خود بگیرید، بهتر است که برنامه Snip & Sketch را در نوار وظیفه سیستم خود پین کنید. در این صورت لازم نیست هر بار آن را در منوی Start  پیدا کنید. برای انجام این کار، روی نماد Snip & Sketch راست کلیک کرده و “Pin to taskbar” را انتخاب کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید