برای بسیاری از افراد تنظیم کردن پیکربندی جدید تست بلندگوهای صدای فراگیر، به منظور تست بلندگوهای صدای فراگیر و قرارگیری در موقعیت مناسب، کمی دلهره آور است. خوشبختانه ویندوز ۱۰ از یک برنامه آزمایشی داخلی برخوردار است که به شما در تنظیم این مورد کمک کند. در این مقاله نحوه دستیابی به این تنظیم بیان می شود.

مرتبط : ۵ روش برای باز کردن سریع پنجره سیستم در ویندوز ۱۰

در ابتدا بر روی آیکون بلندگو در نوار وظیفه سیستم خود کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده، گزینه “Sounds” را انتخاب کنید.

(همچنین می توانید کنترل پنل را باز نموده و روی Hardware and Sound > Sound کلیک کنید).

در پنجره ظاهر شده، زبانه “Playback” را انتخاب کنید، سپس دستگاه خروجی صدای فراگیر را که قصد آزمایش آن را دارید، از این لیست انتخاب کنید. در بسیاری از رایانه های شخصی، این دستگاه با نام “Speakers” در این لیست قرار گرفته است. برای پیکربندی دستگاه انتخابی، روی دکمه “Configure” کلیک کنید.

(همچنین می توانید روی دستگاه مورد نظر در لیستPlayback  کلیک راست کرده و “Configure [نام دستگاه]” را انتخاب کنید).

تست بلندگوهای صدای فراگیر

پنجره “Speaker Setup” باز می شود. در لیست کانال های صوتی، پیکربندی مورد نظر را به منظور تست آن، انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر صدای فراگیر ۷.۱ را متصل کرده اید و می خواهید آن را تست کنید، “۷.۱ Surround” را انتخاب کنید.

سپس روی دکمه “Test” درست در زیر لیست کانال ها کلیک کنید. یک صدای زنگ مانند برای تست صدا، از همه بلندگوهای موجود در این پیکربندی، یکی پس از دیگری پخش می شود. هنگامی که صدا از یک بلندگو پخش می شود، این بلندگو در نمودار مربوطه هایلایت می شود.

اگر می خواهید مراحل تست صدا را متوقف نمایید، دوباره روی دکمه “Test” کلیک کنید که منجر به اجرای فرمان “Stop” در حین پخش صدای زنگ از بلندگوها می شود.

تست بلندگوهای صدای فراگیر

اگر قصد دارید بلندگوها را به صورت جداگانه تست کنید، روی بلندگوی مورد نظر در نمودار واقع در سمت راست پنجره، کلیک نماید. وقتی روی بلندگوی مورد نظر کلیک می کنید، صدای زنگی از آن بلندگو خاص پخش می شود. این امر می تواند به شما کمک کند تا به خوبی تشخیص دهید که بلندگوی مورد نظر به درستی قرار گرفته است.

تست بلندگوهای صدای فراگیر

پس از این مرحله، می توانید گزینه “Cancel” را فشار داده یا با دکمه “X” موجود در گوشه بالا، این پنجره را ببندید. سپس پنجره ویژگی های “Sound” را ببندید و مراحل تست صدا در اینجا به پایان می رسد.

مرتبط : ۱۲ روش برای باز کردن File Explorer در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید