می توانید مرورگر کروم را به عنوان مرورگر وب پیش فرض در گوشی آیفون و تبلت آیپد خود تنظیم کنید و از آن به عنوان تنها مرورگر مورد استفاده برای همه دستگاه های اپل خود استفاده نمایید. دقیقاً مانند مرورگر سافاری، می توانید انتقال تب های کروم را بین آیفون، آیپد و سیستم مک خود منتقل کنید. در این مقاله نحوه انجام این کار بیان شده است.

مرتبط : بهترین پرچم‌های کروم برای دستیابی به جستجوی بهتر ، تفاوت Chromium و Chrome

نحوه انتقال تب های کروم بین گوشی آیفون، تبلت آیپد و سیستم مک

تا زمانی که در گوشی آیفون، تبلت آیپد و سیستم مک خود به یک حساب کاربری Google یکسان در مرورگر کروم وارد شده باشید، به راحتی می توانید تب ها را بین همه دستگاه های خود منتقل کنید. فقط مطمئن شوید که ویژگی “Sync” فعال باشد.

در مرورگر کروم سیستم مک، روی دکمه “Profile” کلیک کنید و بررسی کنید که در زیر عکس پروفایل شما، “Sync Is On” نوشته شده است.

در گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود، روی دکمه “Menu” ضربه بزنید و گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

در اینجا، در قسمت “Sync And Google Services”، بررسی کنید که حتما در زیر نام شما، عبارت “Sync Is On” قید شده باشد.

این اقدام به طور خودکار، تمام تب ها و دستگاه های باز حساب Google شما را نشان می دهد. روند انتقال تب ها بین گوشی آیفون، تبلت آیپد و سیستم مک براساس نوع دستگاه شما، متفاوت خواهد بود.

انتقال تب ها از مرورگر کروم در سیستم مک به دستگاه آیفون و آیپد کاملاً ساده و یک راست است.

صفحه ای که قصد ارسال آن را دارید، باز نموده و سپس روی نوار URL کلیک کنید. در اینجا، دکمه “Transfer” را انتخاب کنید. از لیست کشویی، یکی از دستگاه های خود را انتخاب نمایید.

این تب به ​​دستگاه انتخاب شده منتقل می شود. حالا برنامه “Chrome” را در دستگاه آیفون یا آیپد خود باز کنید.

بنری را مشاهده می نمایید که به شما اطلاع می دهد این تب از دستگاه دیگری دریافت شده است. این بنر فقط برای چند ثانیه نمایش داده می شود و هنگامی که ناپدید شود، راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد. در این قسمت، روی دکمه “Open” ضربه بزنید تا این تب باز شود.

انتقال یک تب از آیفون یا آیپد به سیستم مک (یا یک دستگاه آیفون یا آیپد دیگر) یک فرآیند طولانی می باشد.

وب سایتی را که می خواهید به دستگاه دیگری منتقل کنید، باز نموده و از نوار URL روی دکمه “Share” ضربه بزنید.

در اینجا، گزینه “Send To Your Devices” را انتخاب کنید.

همه دستگاه های موجود را مشاهده خواهید کرد. دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید، به سمت پایین پیمایش کرده و روی گزینه “Send To Your Device” ضربه بزنید.

اگر این تب را به سیستم مک خود ارسال کرده باشید، اعلانی درباره دریافت این تب مشاهده خواهید کرد. اگر روی این اعلان کلیک کنید، این وب سایت در یک تب جدید باز می شود.

اگر این تب را به تبلت آیپد خود ارسال کرده باشید، بنر “Tab Received” را در برنامه کروم مشاهده خواهید کرد. برای باز کردن وب سایت در یک صفحه جدید، روی دکمه “Open” ضربه بزنید.

مرتبط : نحوه ذخیره یک صفحه وب با فرمت PDF در گوگل کروم ، ویژگی‌های جدید Chrome 79

نحوه باز کردن تب های کروم از سایر دستگاه های اپل

اگر برنامه کروم روی هر دو دستگاه نصب شده باشد و این برنامه روی هر دو دستگاه باز باشد، انتقال تب ها به خوبی صورت می گیرد. اگر در بخش History کروم از ویژگی “Open Tabs” استفاده کنید، می توانید تب ها را از طریق گوشی آیفون یا تبلت آیپد بدون هیچ اقدام اضافه دیگری باز کنید.

برای استفاده از این ویژگی در سیستم مک، مرورگر کروم را باز کنید و روی دکمه “Menu” کلیک کنید. در این قسمت، به بخش “History” بروید. تب های سایر دستگاه های خود را در اینجا می بینید. برای باز کردن یک وب سایت، روی آن کلیک کنید.

انتقال تب های کروم

همچنین می توانید تمام تب های باز شده از یک دستگاه خاص را از قسمت History در منو مشاهده کنید (از میانبر ترکیبی Command + Y کروم استفاده کنید). در اینجا، گزینه ” Tabs From Other Devices ” را از نوار کناری انتخاب نمایید.

انتقال تب های کروم

می توانید به این ویژگی در دستگاه آیفون یا آیپد خود، از سایر دستگاه های موجود در تعویض کننده تب (tab switcher) دسترسی پیدا کنید. برنامه “Chrome” را در دستگاه آیفون یا آیپد خود باز کرده و روی دکمه “Tabs” ضربه بزنید.

انتقال تب های کروم

از بالای صفحه، به برگه “Devices” بروید. به سمت پایین پیمایش کرده تا تب های باز همه دستگاه های دیگر خود را ببینید. یک صفحه وب را انتخاب کنید تا در دستگاه آیفون یا آیپد شما باز شود.

انتقال تب های کروم

آیا مایل به یادگیری یک روش ساده تر برای سازماندهی همه تب های باز کروم خود در سیستم مک هستید؟ برای ایجاد گروه های مختلف برای تب های مرتبط می توانید از ویژگی Tab Groups استفاده کنید.

مرتبط: ویژگی‌های جدید مرورگر Chrome 85 گوگل ، ایجاد کد QR سایت با Chrome Canary

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید