Home مقالات آموزشی آموزش ترجمه فایل های متنی با Word

آموزش ترجمه فایل های متنی با Word

0
1541

اگر با زبان های مختلفی سر و کار دارید، اما مهارت های زبانی شما چندان قوی نیست، احتمالا یک ابزار ترجمه سریع به شما کمک چشمگیری می کند. Microsoft Office در این مورد مشکل شما را حل می کند. به راحتی می توانید ترجمه فایل های متنی با Word را انجام دهید. در این مقاله نحوه این کار شرح داده شده است.

دستورالعمل های پیش رو مطابق با آخرین نسخه Word گردآوری شده اند. برای نسخه های قدیمی تر Word، دستورالعمل ها و مراحل این کار ممکن است کمی متفاوت باشد، اما با همین دستور العمل ها می توانید بخشی از متن و یا کل سند Word را به روشی مشابه ترجمه کنید.

 

ترجمه بخش های از یک متن در برنامه Word

برنامه Word ماکروسافت قابلیت ترجمه سریع تعدادی کلمه و عبارت و یا بخش هایی از یک متن از یک زبان به زبان دیگر را دارا می باشد. برنامه Word سعی می کند به طور خودکار زبان مبدا را تعیین کند، اما در صورت نیاز زبان مبدا به صورت دستی نیز قابل تنظیم است.

برای شروع، یک سند Word باز نموده و متنی را که می خواهید ترجمه کنید انتخاب نمایید. پس از آماده شدن متن، روی نوار “Review” در نوار روبانی کلیک کنید و سپس دکمه “Translate” را انتخاب کنید.

در منوی کشویی گزینه های “Translate”، روی گزینه “Translate Selection” کلیک کنید.

منوی “Translator” در سمت راست ظاهر می شود. همانطور که اشاره کردیم، برنامه Word به طور خودکار زبان متن را تشخیص می دهد.

اگر زبان مبدا تشخیص داده شده اشتباه است، زبان صحیح را به صورت دستی از منوی کشویی “From” انتخاب کنید.

ترجمه فایل های متنی با Word

بخش “To” در قسمت پایین، زبان دلخواه شما برای ترجمه متن را نشان می دهد.

برنامه Word سعی دارد که ترجیح شما را برای زبان مقصد حدس بزند، اما با انتخاب یک زبان جدید از منوی کشویی “To”، می توان این زبان را به یک زبان دلخواه دیگر تغییر داد.

پس از انتخاب گزینه های مربوطه، یک پیش نمایش سریع از ترجمه متن خود را مشاهده می نمایید.

اگر از متن ترجمه شده راضی هستید و اگر می خواهید متن انتخاب شده خود را در با متن ترجمه شده در Word جایگزین کنید، دکمه “Insert” را انتخاب نمایید.

ترجمه فایل های متنی با Word

Word متن اصلی را با متن ترجمه شده جایگزین خواهد نمود. اگر می خواهید متن اصلی را برگردانید، Ctrl + Z (یا Cmd + Z روی سیستم Mac) را فشار دهید و یا روی دکمه Undo را در بالای سمت چپ پنجره کلیک کنید.

 

ترجمه کامل یک سند متنی با استفاده از Word

اگر تمام متن موجود در سند Word شما، به یک زبان کاملاً متفاوت باشد، بدون جایگزین کردن متن ترجمه شده با سند اصلی، می توان سند مورد نظر را ترجمه نمود. پس از اینکه متن ترجمه شود، Word یک سند جدید برای قرار دادن متن ترجمه شده باز می کند که می توانید این فایل Word را به طور جداگانه ذخیره کنید.

برای انجام این کار سند Word خود را باز کرده و Review  >  Translate>  Translate Documentرا انتخاب کنید.

ترجمه فایل های متنی با Word

منوی گزینه های  “Translator” در سمت راست نمایش داده می شوند، که باز هم Word به طور خودکار سعی در تشخیص زبان متن سند شما دارد. اگر می خواهید زبان مبدا سند متنی خود را به صورت دستی تعیین کنید، گزینه “From” را از قسمت “Auto-detect” به زبان مورد نظر خود تغییر دهید.

روی منوی کشویی “To” کلیک کرده و زبان مقصد مورد نظر خود را برای ترجمه این سند انتخاب نمایید، سپس برای ترجمه سند روی دکمه “Translate” کلیک کنید.

ترجمه فایل های متنی با Word

وقتی که Word ترجمه سند را تمام کند، ترجمه آماده شده در یک سند جدید باز می شود. سپس با فشار دادن  File>  Save یا با فشار دادن نماد “Save” در بالای سمت چپ پنجره، می توان این سند ترجمه شده را ذخیره نمود.

howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here