با استفاده از برنامه میانبرها (Shortcuts app) (که در هر گوشی آیفونی با سیستم عامل iOS 13 یا نسخه بالاتر موجود است) می توانید Action را هنگام طلوع یا غروب خورشید تنظیم کنید. این ویژگی برای تنظیم هشدارها، پخش موسیقی و انجام سایر کارها مفید است. در مقاله پیش رو نحوه تنظیم این اقدامات در گوشی آیفون آورده شده است.

ابتدا برنامه Shortcuts  را باز کنید. اگر آیکون این برنامه را پیدا نمی کنید، از وسط صفحه انگشت خود را به سمت پایین بکشید. کلمه “Shortcuts” را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس روی “Shortcuts” ظاهر شده ضربه بزنید.

در پایین صفحه روی “Automation” ضربه بزنید.

اگر قبلاً اتوماسیون هایی را در گوشی آیفون خود تنظیم کرده اید، روی علامت مثبت (+) ضربه زده و سپس روی “Create Personal Automation” ضربه بزنید. اگر این اولین اتوماسیونی است که ایجاد می کنید، روی گزینه “Create Personal Automation” ضربه بزنید.

در منوی “New Automation”، روی “Time of Day” ضربه بزنید.

در اینجا، می توانید انتخاب کنید که این اتوماسیون در زمان “طلوع آفتاب” فعال شود یا هنگام “غروب خورشید”.

تنظیم یک Action

در منوی بعدی امکان انتخاب گزینه ای برای جابجایی زمانی، مانند “۳۰ دقیقه قبل از غروب خورشید” یا “در زمان غروب خورشید” وجود دارد. همین امر در مورد گزینه های طلوع خورشید نیز صدق می کند. گزینه دلخواه خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

تنظیم یک Action

بعد از اینکه “Sunrise (طلوع آفتاب)” یا ” Sunset (غروب آفتاب)” را انتخاب نمودید، اگر می خواهید این اقدام به صورت “روزانه”، “هفتگی” یا “ماهانه” تکرار شود، روی تنظیمات مورد نظر ضربه بزنید. اگر تمایل دارید که این اقدام به صورت همه روزه در هنگام طلوع یا غروب خورشید انجام شود، روی  گزینه “روزانه” ضربه بزنید.

تنظیم یک Action

روی “Next” ضربه بزنید تا به منوی “Actions” بروید. در این منو می توانید تعیین کنید که چه Action در هنگام طلوع یا غروب خورشید انجام شود. می توانید از Action هایی که در میانبرها موجود است، اقداماتی مثل نمایش هشدار، تنظیم تایمر، راه اندازی برنامه و موارد دیگر، گزینه دلخواه را انتخاب کنید. همچنین می توانید چندین اقدام را با هم تنظیم کنید تا به صورت زنجیره ای انجام شوند.

در مثالی که در اینجا بیان می کنیم، اقدامی را برای شروع پخش آهنگ از Apple Music Library تنظیم خواهیم کرد.

تنظیم یک Action

بعد از اینکه اقدام (های) خود را تعریف کردید، روی “Next” ضربه بزنید. سپس یک نمای کلی از کل اتوماسیون را مشاهده می نمایید. برای بازگشت و ایجاد تغییرات در اتوماسیون، روی یک قسمت دلخواه در اینجا ضربه بزنید.

سپس گزینه “Ask Before Running” را غیرفعال کنید. در پنجره تأیید ظاهر شده، روی گزینه ” Don’t Ask ” ضربه بزنید. اگر این گزینه فعال باشد، اتوماسیون ساخته شده اجرا نمی شود، مگر اینکه هر بار در ابتدا صفحه نمایش گوشی خود را بررسی کنید و اجرای این اتوماسیون را تأیید نمایید.

تنظیم یک Action

روی “Done” ضربه بزنید و سپس می توانید اتوماسیون ایجاد شده را در لیست “Automation” مشاهده نمایید.

تنظیم یک Action

اگر زمانی خواستید که یک اتوماسیون را غیرفعال کنید، تنها کافیست روی اتوماسیون مربوطه در لیست “Automation” ضربه بزنید. در منوی بعدی، گزینه “Enable This Automation” را خاموش کنید.

تنظیم یک Action

هر زمان که خواستید می توانید به قسمت “Automation” در برنامهShortcuts  برگردید تا اتوماسیونی را فعال کنید. اگر می خواهید اتوماسیونی را به طور کامل حذف کنید، فقط کافیست آن را در لیست اتوماسیون ها به سمت چپ بکشید و سپس روی گزینه “Delete” ضربه بزنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید