روتین ها (Routines) یک ویژگی قدرتمند اتوماسیون در برنامه Google Home است. روتین ها اجرای چندین دستور همزمان را برای دستیار گوگل آسان می کنند. حتی می توانید این روتین ها را با زمان طلوع و غروب خورشید هماهنگ کنید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه روتین های دستیار گوگل را تنظیم کنید.

مرتبط : نحوه راه اندازی دستیار گوگل با ضربه بر پشت یک دستگاه اندرویدی

روش های مختلفی برای راه اندازی روتین دستیار Google وجود دارد. می توانید از صدای خود برای بیان یک دستور، انتخاب زمان خاص یا استفاده از زمان های پویای طلوع و غروب آفتاب استفاده کنید. مورد آخر به ویژه برای اتوماتیک کردن چراغ ها بسیار مفید است، اما برای کارهای دیگر نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برای شروع، به برنامه Google Home بر روی گوشی آیفون، تبلت آیپد یا یک دستگاه اندرویدی نیاز دارید. برنامه Google Home را باز کنید و “Routines” را از بالای صفحه اصلی این برنامه انتخاب کنید.

سپس روی دکمه شناور “+” ضربه بزنید تا یک روتین جدید ایجاد شود.

در ابتدا باید تصمیم بگیریم که به چه نحوی این روتین را تنظیم کنیم. در این قسمت می توانیم از زمان طلوع و غروب خورشید استفاده کنیم. روی گزینه “Add Starter” ضربه بزنید.

حالا می توانیم زمان ” Sunrise/Sunset (طلوع آفتاب / غروب خورشید)” را انتخاب کنیم.

در این قسمت باید انتخاب کنید که روتین مربوطه در زمان “Sunrise” یا “Sunset” شروع شود.

برای اینکه Google از زمان طلوع و غروب آفتاب مطلع شود، لازم است که در ابتدا مکان جغرافیایی خود را وارد کنید.

می توانید از بین مکان های ذخیره شده یک مورد را انتخاب کنید یا مکان جدیدی را وارد نمایید. پس از انتخاب مکان، روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

در مرحله بعدی باید تعیین کنید که دقیقاً به چه صورتی می خواهید از زمان طلوع و غروب آفتاب استفاده کنید. گزینه “When the Sun Sets/Rises” را انتخاب کنید.

سپس یکی از زمان های تنظیم شده در حوالی زمان طلوع یا غروب خورشید را از این لیست انتخاب کنید و روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

مرحله بعدی تعیین روزهایی است که مایل به اجرای این روتین هستید. روی روزهای مورد نظر ضربه بزنید تا انتخاب شوند.

در آخر اگر روتین شما نیاز به دریافت یا پخش صدا دارد، دستگاه مربوطه را انتخاب کنید تا در هنگام شروع روتین به شما اطلاع داده شود. پس از انتخاب همه موارد، روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

در حال حاضر (در زمان نوشتن این مقاله) Google به یک فرمان صوتی مرتبط با روتین نیاز دارد. مجبور به استفاده از این فرمان صوتی نمی باشید، اما لازم است که حتما یک فرمان صوتی را وارد شود. روی “Add Voice Starter” ضربه بزنید.

روتین های دستیار گوگل

یک عبارت دستوری را بیان کنید و روی گزینه “Done” ضربه بزنید.

روتین های دستیار گوگل

حالا می توانیم تعیین کنیم که در هنگام طلوع و غروب آفتاب چه اتفاقی بیفتد. برای شروع روی گزینه “Add Action” ضربه بزنید.

روتین های دستیار گوگل

لیستی از دسته بندی ها را مشاهده می کنید که عملکردهای مختلفی را شامل می شود. روی یکی از دسته ها ضربه بزنید و عملکردهای مورد نظر را انتخاب کنید.

روتین های دستیار گوگل

اگر این دسته بندی ها متناسب با نیازهای شما نمی باشند، گزینه “Try Adding Your Own” را انتخاب کنید و به صورت دستی فرمانی که به طور معمول به دستیار گوگل می دهید را وارد نمایید.

روتین های دستیار گوگل

به تعداد دلخواه عملکردهای موردنظر را اضافه کنید و پس از پایان کار، روی گزینه “Save” ضربه بزنید.

روتین های دستیار گوگل

حالا روتین دستیار گوگل در ساعتی که انتخاب نموده اید اجرا می شود. با تغییر زمان طلوع و غروب خورشید در طول سال، زمان شروع روتین شما نیز تغییر می کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید