۵G آخرین ویژگی ای است که شبکه های تلفن همراه آن را تبلیغ می کنند، اما این ویژگی جدید در همه جا در دسترس کاربران قرار ندارد. اگر فکر می کنید که تلفن همراه اندرویدی شما در جستجوی اتصال به ۵G ای است که در دسترس قرار ندارد و موجود نمی باشد و به همین دلیل باتری گوشی شما را کاهش می دهد، این امکان وجود دارد که این ویژگی را خاموش نمایید.

مرتبط: نحوه کاهش استفاده از داده های تلفن همراه در گوشی اندرویدی

ما در این جا می گوییم  که”ممکن است” امکان خاموش کردن این ویژگی وجود داشته باشد، زیرا خاموش کردن این ویژگی به شرایط خاصی بستگی دارد. به نظر می رسد هیچ استانداردی برای چگونگی انجام این کار وجود ندارد (در صورتی که مجاز به انجام این کار باشید). برخی از شرکت های مخابراتی یا سازنده های دستگاه های تلفن همراه، این گزینه را غیرفعال کرده و یا اینکه این گزینه را از دسترس کاربران پنهان کرده اند.

با این حساب، ما برخی از روش های رایج برای خاموش کردن ۵G را به شما نشان خواهیم داد. روش های ذکر شده در زیر برای تلفن های سامسونگ و Google Pixel، مشابه روش های اجرا شونده روی دیگر دستگاه های اندرویدی است.

مرتبط: چگونه حالت مصرف کم باتری را برای همیشه در گوشی آیفون خود فعال کنیم

ویژگی ۵G را بر روی یک گوشی سامسونگ گلکسی خاموش کنید

خاموش کردن۵G  در تلفن سامسونگ به آسانی اتفاق می افتد، اما این احتمال وجود دارد که قادر به خاموش کردن این ویژگی نباشید. در ایالات متحده، در زمان انتشار این مقاله، فقط تلفن های هوشمند T-Mobile Samsung Galaxy از این گزینه برخوردار هستند. سایر شرکت های مخابراتی خاموش کردن این ویژگی را حذف کرده اند.

برای شروع، انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا صفحع نوتیفیکیشن ها باز شود و برای بار دوم نیز انگشت خود را به سمت پایین کشیده تا Quick Settings نشان داده شود. روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی Settings باز شود.

ویژگی 5G

سپس، گزینه “Connections” را انتخاب کنید.

اکنون به “Mobile Networks” بروید.

ویژگی 5G

در آخر، “Network Mode” را انتخاب نمایید.

ویژگی 5G

اینجا قسمتی است که می بینید آیا امکان خاموش کردن ویژگی ۵G در گوشی تلفن سامسونگ شما وجود دارد یا خیر. اگر امکان خاموش کردن این ویژگی در گوشی شما وجود دارد، “۵G/LTE/3G/2G” انتخاب می شود. برای خاموش کردن ویژگی ۵G، گزینه “LTE/3G/2G” را انتخاب کنید.

 

تلفن همراه شما اکنون از آن شبکه ها به جای ۵G استفاده خواهد کرد.

ویژگی ۵G را در گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) خاموش کنید

مانند تلفن های همراه سامسونگ، شرکت های مخابراتی می توانند در تلفن های همراه گوگل پیکسل (Google Pixel) نیز تغییراتی ایجاد کنند. به عنوان مثال، یک گوشی گوگل پیکسل مجهز به ویژگی ۵G در Google Fi، قادر به خاموش کردن تنظیمات ویژگی ۵G نمی باشد. Pixels دیگر می تواند ، و این مانند این کار می کند.

در ابتدا با دو بار کشیدن انگشت خود به سمت پایین از بالای صفحه، منوی Settings را باز کنید. از این قسمت روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید.

ویژگی 5G

سپس “Network & Internet” را از منوی Settings  انتخاب نمایید.

“Mobile Network” (نه دکمه “+”) را انتخاب نمایید. نام شرکت مخابراتی شما در اینجا ذکر شده است.

روی “Preferred Network Type” ضربه بزنید.

در آخر، “LTE” را از فهرست باز شونده انتخاب کنید.

ویژگی 5G

گوشی گوگل پیکسل شما اکنون LTE را به جای ۵G  انتخاب می کند. هر زمان که مایل به روشن کردن ویژگی ۵G  باشید، می توانید به این تنظیمات برگردید و گزینه های مربوطه را بازگردانید.

مرتبط: آموزش کاهش مصرف اینترنت مرورگر

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید