دستیار گوگل (Google Assistant) بدون در نظرگیری برخی از ویژگی های آزاردهنده، ابزار فوق العاده ای محسوب می شود. اگر از دستورات دستیار گوگل به طور مکرر استفاده می کنید، احتمالاً “پیشنهادهای” دوستانه ای را از طرف این دستیار برای استفاده مجدد از دستورهای داده شده دریافت کرده اید. خوشبختانه امکان خاموش کردن این پیشنهادات دوستانه دستیار گوگل وجود دارد.

مرتبط: نحوه راه اندازی دستیار گوگل با ضربه بر پشت یک دستگاه اندرویدی

فرض می کنیم که هر روز صبح تقریباً در یک ساعت معینی دستور دریافت پیش بینی آب و هوا را به Google Assistant می دهید. دستیار گوگل این عادت را متوجه شده و نوتیفیکیشنی را هر روز به دستگاه اندرویدی شما ارسال می کند و قبل از زمانی که این دستور را به دستیار گوگل بدهید، از شما می پرسد که باز هم می خواهید این اقدام را انجام دهید و پیش بینی وضعیت آب و هوا بدانید یا خیر.

پیشنهادات دستیار گوگل

نمونه ای از نوتیفیکیشن پیشنهادی “Repeated Action” دستیار گوگل.

اگر به طور مکرر این اقدام را بر روی تلفن همراه خود انجام می دهید، پپیشنهادات دستیار گوگل می تواند در زمان شما صرفه جویی کند. با این حال، اگر این کار را از طریق یک بلندگویی که دستیار گوگل آن فعال است، انجام می دهید، دریافت نوتیفیکیشن بر روی گوشی تلفن چندان مفید نمی باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید نوتیفیکیشن پیشنهادات دستیار گوگل را خاموش کنید.

مرتبط: خاموش کردن صدای گفتار دستیار گوگل (Google Assistant) در تلفن همراه

ابتدا از بالای صفحه انگشت خود را به سمت پایین بکشید (بسته به نوع سازنده دستگاه تلفن یا تبلت شما، یک یا دو بار این حرکت را انجام دهید) و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی Settings باز شود.

پیشنهادات دستیار گوگل

در مرحله بعد، “Apps & Notifications” را انتخاب کنید.

برای مشاهده لیست کامل برنامه های نصب شده، روی “See All [Number] Apps” ضربه بزنید.

پیشنهادات دستیار گوگل

در این لیست پیمایش کنید و “Google” را پیدا کنید.

سپس، “Notifications” را انتخاب نمایید.

پیشنهادات دستیار گوگل

اینجا جایی است که همه Notification Channels مختلف را مشاهده می کنید. برنامه Google از تعداد زیادی از این کانال های نوتیفیکیشن برخوردار است. در اینجا می خواهیم “Occasionally Repeated Actions” را تغییر دهیم.

پیشنهادات دستیار گوگل

در این مرحله اقدام های تکرار شونده Google Assistant را غیر فعال کرده اید. گوگل دیگر “اقدامات تکرار شده” را از طریق نوتیفیکیشن بر روی گوشی شما ارسال نمی کند.

مرتبط: نحوه فعال کردن روتین های دستیار گوگل در زمان طلوع / غروب آفتاب

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید